ČÁST PRVNÍ Někteří z nás prohlašují, že zdroj magie je v krvi – v srdci –, ale já se domnívám, že to je příliš jednoduché vysvětlení. Copak magii vědomě nepřivoláváme? Myšlenkami? Svými záměry? Budu za to viset, já vím, ale věřím, že zkrocením síly naší mysli svá kouzla pozvedneme nad úroveň předků. Říkat, že těžíme ze srdce, je příliš jednoduché. Ano, ti z nás, kdo někdy milovali, milovali srdcem – ale také díky vědomému odstavení rozumu. První spisy Vindecciho, zhruba rok 1507, –První někdy zapisován také jako rok 8 p. v. (před Vindeccim)
Ruze v okovech.indd 9
29.04.2026 10:04 odp.