Barča a pan čáp
Jednou ráno řekla maminka Barče: „Dnes si zahrajeme prima hru.“ „Jé, jakou?“ ptala se Barča. „Nejdřív se naučíme takovou říkanku: Pan čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku...“ Maminka udělala pauzu a podívala se na Barču: „Řekni nějakou barvu.“ „Tak třeba...“ přemýšlela Barča. „Žlutá! Ta je nejhezčí!“ „A teď se rozhlédni kolem sebe, najdi něco žlutého a chyť se toho,“ vyzvala ji maminka. Barča se zatočila kolem dokola. „Už to mám!“ zvolala a prstem se dotkla žluté pampelišky, která rostla v trávě.
5 K465 Barca neni lenochod vn 07.indd 5
22.04.2026 6:19