001-200_zlom_livia_145×227.qxp_Sestava 1 28.07.25 0:54 Stránka 5
Mně v principu nevadí, že se v televizi divákům přeje hezký den, ale vadí mi, když se z těch přání stávají klišé. Ukazují vám, jak tamhle umírají děti na klinice, jak jinde zuří válka, kolik dlužíme, a nakonec vám řeknou: „Přejeme hezký den.“ To mi přijde šílené. Je to faleš. Takže mně hezký den nepřejte, jsem ráda, když mi při setkání řeknete dobrý den.
PW Nic nevysíláme, povídáme si. To znamená, že po každém našem setkání si odtud něco odnesu a pak se většinou směju ještě cestou domů. Dokonce i potom, kdykoli si na to, co a jak paní Livia řekla, třeba druhý den vzpomenu. A když přeju lidem ze studia hezký večer, tak se mi vybaví, jak mi řekla, že ona se na mě nedívá, televizi moc nesleduje a rozhodně nepotřebuje, aby jí někdo cizí z obrazovky přál hezký den nebo večer. Hezký den mívá případně i jen tak.
5