SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_1 2018-12-31T11:15:01+11:00
SUPA
Proeunddelnyt
Indep
Visit IGA.COM.AU for more info
On Sale 16th January 2019
Goes great with
1999
$
kg
Medium WA Green King Prawns Thawed
15
99
$
kg
Australian Economy Beef Porterhouse Steak
Finish All In One or Quantum Dishwasher Tablets 18-27 Pack Selected Varieties
8
$
50 ea
SAVE $8.50
John West Tuna 95g Selected Varieties $12.11 per kg
1
$
15 ea
SAVE $1.15
Pepsi or Schweppes 1.25 Litre Selected Varieties $1.03 per Litre
1
$
29 ea
SAVE $1.30
3
$ Sanitarium Up & Go 3x250mL Selected Varieties $4 per Litre
On Sale Wed 16th January to Tue 22nd January 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
ea
SAVE $1.95
SUPA_V1_IGACQ459_160119_P1
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_2 2018-12-31T11:15:01+11:00
FRESH Produce
349
599
$
399
$
kg
$
kg
ea
2kg pack Peaches Yellow or White Flesh
Red Plums
Washed Potatoes 2kg $2 per kg
Grown in Australia
Grown in Australia
Grown in Australia
349
249
$
$
kg
ea
Truss Tomatoes
Rockmelons
Delicious
Grapes
Grown in Australia
3
$
5
$
99 kg
Green Capsicum
Grown in Australia
Grown in Australia
99 kg
White Seedless Grapes
Eat Well Roasted Cashews Salted or Unsalted 500g
Grown in Australia
$19.98 per kg
ea
500g PACK
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.
Welcome to a better way, a community way.
Find out more at CommunityCo.com.au
5
$ Community Co Ranch, Thai or Garden Salad Bowls 200g $2.98 per 100g
2
999
$
80 ea
200g pack
Powered by
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_3 2018-12-31T11:15:01+11:00
WHAT’S FOR Dinner?
899
$
kg
Family Chef Boneless Pork Leg Roasts
19
$
Australian
99
LAMB LOIN CHOPS
kg
Grown in Australia
2299
1299
$ Grown in Australia
Australian Lamb Rump Steak
$8.99 per kg
kg
Australian Pork Loin Chops
8
$ Global Southern Blue Whiting 1kg
$
kg
99
Grown in Australia
ea
Australian Medium Cooked Black Tiger Prawns Thawed
Grown in Australia
26
kg
Australian Beef BBQ Round Steak
Grown in Australia
Australian Flavoured Sausages 500g Pack $11.98 per kg
$
1399
$
599
$
ea
500g pack
599
$
99
ea
kg
Global Seafood Salad Mix 1kg $5.99 per kg
3
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_4 2018-12-31T11:15:01+11:00
DELI Delights
1799
$
kg
Premium Boneless Leg Ham Sliced or Shaved
11
Delicious
99
$
SAVE $5
799
$ Kransky or Cheese Kransky
SAV E $8
22
$
4
99 kg
SAV E $6
1199
$ Kabana or Cheese Kabana
President Camembert or Double Brie Cheese 200g $39.95 per kg
SAV E $3
7
$
99 ea
SAV E $2
kg
Ingham’s Chicken Breast Supreme Sliced or Shaved
1299
$
kg
kg
Pepperoni Sliced or Shaved Selected Varieties
1799
$
SHORT CUT BACON
kg
kg
Honey Leg Ham Sliced or Shaved
South Cape Australian Cheese 200g Selected Varieties $22.95 per kg
SAVE $6
SAV E $7
459
$
ea
SAV E $1.71
From Good Roots Salad 800g Selected Varieties $8.11 per kg
South Cape Marinated Fetta 350g $27.11 per kg
SAVE $2
649
$
ea
SAV E $1.20
949
$
ea
SAV E $3.50
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_5 2018-12-31T11:15:01+11:00
BAKERY Delights
499
$
ea
Black Board Rainbow Layer Cake 375g
SAVE $1
$1.33 per 100g
349
$
ea
Black Board
SAVE 70¢
LAMINGTON BITES 230G
$1.52 per 100g
Sourdough Loaf 450g Selected Varieties $1.11 per 100g
4
$
99 ea
SAV E $1
1
Speedi Bake French Stick 340g (Available Selected Stores)
$
SAVE $1.34
349
ea
Grannys Muffins 4 Pack Selected Varieties
349
$
ea
87¢ per 100g
449
$
ea
D’Lite Turkish Pide Lavash Bread 600g or Rolls 4 Pack
370
$
$
ea
ea
Tip Top Sunblest Bread 650-700g Selected Varieties
ea
Papa Joes Bread 500g Selected Varieties 90¢ per 100g
290
$ Helga’s Bread 680-850g Selected Varieties
ea
59
SAV E 20¢
47¢ per 100g
360
$ Golden Waffles Light Butter 220g or Delicious 275g
320
$ Tip Top The One Bread 700g Selected Varieties
ea
46¢ per 100g
5
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_6 2018-12-31T11:15:01+11:00
saFRIDAY! ayONLY, STARTS le 3THISdWEEKEND 799
2499
$
$
kg
Australian Extra Large Cooked Black Tiger Prawns
kg
Australian Whole Economy Beef Rump
399
899
$
$
kg
D’Orsogna Streaky Bacon
SAVE $6.96
kg
KRC Cocktail or Slim Frankfurts
SAVE $2
449
$
ea
Your Bakery Slices 6 Pack Selected Varieties
SAVE $2
THESE PRODUCTS ARE ONLY AVAILABLE IN STORE FRIDAY 18TH UNTIL SUNDAY 20TH JANUARY 2019 6
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_7 2018-12-31T11:15:01+11:00
saFRIDAY! ayONLY, STARTS le 3THISdWEEKEND ea
SAVE $2.30
3
r than half pr i tte
be
$
ce
229
$
Old El Paso Dinner Kits 345-520g Selected Varieties
ea
SAVE $3.49
Uncle Tobys VitaBrits 1kg
SunRice Medium Grain White or Brown Rice 5kg
23¢ per 100g
7
r than half pr i tte
$
ce
ea
SAVE $9.06
197
$
ea
SAVE $1.98 Cottee's Ice Magic Topping 220g Selected Varieties
be
ea
25 ea
SAVE $4.25 Streets Magnum Ice Creams 4-6 Pack Selected Varieties $1.18 per 100mL
1999
$
SAVE $25.01
r than half pr i tte
4
$
69
ce
4
$
r than half pr i tte
ce
90¢ per 100g
be
be
14¢ per 100g
Willow Medium Cooler 25 Litre
ea
SAVE $4.80
Heat Beads BBQ Briquettes 4kg
4
$
ea
SAVE $1 Four’N Twenty Pies 4 Pack Selected Varieties 57¢ per 100g
THESE PRODUCTS ARE ONLY AVAILABLE IN STORE FRIDAY 18TH UNTIL SUNDAY 20TH JANUARY 2019 7
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_8 2018-12-31T11:15:01+11:00
26 $
for
Chris' Traditional Dips 200g Selected Varieties $1.50 per 100g
8
6
ea
$ ea
Hans Rindless Short Cut Bacon 750g
Devondale Block Cheese 500g Selected Varieties
Golden Circle Cordial 2 Litres Selected Varieties
$11.99 per kg
$12 per kg
$1.50 per Litre
320
$ Wonder White Bread 700g Selected Varieties 46¢ per 100g
Bringing you
350
$
ea
8
3
$
99
$
ea
Abbott's Village Bakery Bread 680-850g Selected Varieties
ea
175
$ Schweppes Soft Drink or Mixers 1.1 Litre Selected Varieties $1.59 per Litre
Low Prices across the store every day.
ea
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_9 2018-12-31T11:15:01+11:00
REFRESH Me
680
$ Pepsi, Schweppes or Solo 10x375mL Selected Varieties
ea
SAVE $5.40
$1.81 per Litre
4
$
17
75 ea
$ Coca-Cola 24x375mL Selected Varieties
SAVE $13.25
$1.97 per Litre
Coca-Cola 2 Litre Selected Varieties $1.33 per Litre
4
$ Schweppes Mixers or Pepsi Max Cola 4x300mL Selected Varieties $3.33 per Litre
Gatorade 600mL Selected Varieties
2
$3.58 per Litre
ea
SAVE 20¢
Red Bull Energy Drink 473mL Selected Varieties
ea
SAV E 50¢
$8.46 per Litre
560
$ ea
SAVE $1.70
$
2
65
$
Kirks 10x375mL Selected Varieties $1.49 per Litre
SAVE $1.35
SAVE $4.85
7
$
15 ea
ea
Monster Energy Drink 4x500mL Selected Varieties $3.50 per Litre
ea
SAVE $5.35
9
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_10 2018-12-31T11:15:01+11:00
SWEET Treats
1
$
1
25
$
ea
SAVE $1.25
Nutella & Go With Pretzel or Breadsticks 48-50g
3
Nestlé Medium Bars or Violet Crumble 35-55g Selected Varieties
$ Cadbury Chocolate Blocks 160-205g Selected Varieties
SAVE $2
2
Cadbury Bubbly or Coco Blocks 100-155g Selected Varieties
10
ea
SAVE $1.50
ea
SAVE $1
M&M’s, Mars Bites, Maltesers or Pods 130-180g Selected Varieties
3
SAVE $1
360
$ Darrell Lea Liquorice or Rocklea Road 145-300g Selected Varieties
ea
SAVE 80¢
5
$
$
$ Allen’s Jelly or Mint Bags 130-200g Selected Varieties
250
$ ea
ea
ea
SAVE $1.25
Lindt Fruit Sensation 150g Selected Varieties $3.33 per 100g
ea
SAVE $1
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_11 2018-12-31T11:15:01+11:00
TASTY Snacks
175
$
ea
Arnott’s Vita-Weat Cracker Chips 120g Selected Varieties
SAVE $1.75
$1.46 per 100g
Smith's Crinkle Cut Chips 150-170g, Sakata Crisps or Sunbites Popcorn 75-78g Selected Varieties
250
$
ea
SAVE 68¢
350
$
ea
Red Rock Deli Chips 5 Pack Selected Varieties $2.50 per 100g
250
$
ea
Green’s Chunkies or Drizzles Biscuits 200-250g Selected Varieties
SAVE $1.19
4
Doritos Corn Chips 150-170g or Salsa 300g Selected Varieties
Fibre One Chocolate Fudge or Salted Caramel Brownies 120g $3.33 per 100g
4
ea
SAV E $1.50
SAVE 49¢
$
ea
ea
SAVE $1.29
$
ea
350
$ Nature Valley Bars, Biscuits or Cups 140-160g Selected Varieties
250
$
Kellogg’s Nutri-Grain or K-Time Twist Baked Bars 240-333g Selected Varieties
Kettle Chips 135-175g Selected Varieties
5
$
ea
SAV E 77¢
Sunrice Rice Cakes Mini Bites 160g Selected Varieties $2.19 per 100g
SAVE 89¢
250
$
3
$
ea
50 ea
SAV E $1.49
Smith's or Doritos 5-6 Pack Selected Varieties
SAV E 64¢ 11
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_12 2018-12-31T11:15:01+11:00
175
$
ea
Community Co Lightly Sparkling Spring Water 1.25 Litre Selected Varieties $1.40 per Litre
5
350
$
$ Community Co Black Peppercorns 50g, Pink Himalayan or Sea Salt Adjustable Grinder 115g
Community Co Pizza Selected Varieties 390-440g Selected Varieties
230
580
$
299
$
ea
Community Co Popcorn 100-125g Selected Varieties
ea
ea
$
ea
ea
Community Co Nibbles Salted Cashews 200g
Community Co Nibbles Mixed Rice Crackers 250g
$29 per kg
$1.20 per 100g
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. Find out more at CommunityCo.com.au
12
Powered by
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_13 2018-12-31T11:15:01+11:00
5
$ Kellogg’s Gluten Free Special K Almond and Cranberry Cereal 300g
ea
SAVE $1.50
$1.67 per 100g
3
80
$5.83 per 100g
ea
SAVE $1
76¢ per 100mL
Atkins Fudge Caramel or Chocolate Decadence Bar 60g
Kellogg’s Gluten Free Corn Flakes 270g
350
$
ea
SAVE $1
2
Lowan Gluten Free Cocoa Bombs Cereal 350g
$8.59 per 100g
2
70 ea
SAVE $1
Atkins Chocolate Chip or Hazelnut Crisp 5 Pack $4.97 per 100g
SAVE 99¢
SAVE 99¢
550 ea
SAVE $1.50
920 ea
SAVE $2.30
3
$ Optimum Nutrition Protein Crunch Bars or Cake Bites 56-63g Selected Varieties
ea
SAVE $1
1095
$ Atkins Endulge Low Sugar Bars 5 Pack Selected Varieties
$ ea
ea
86¢ per 100g
$ Atkins Endulge Chocolate Break 64.5g
$ Atkins Endulge Bar 30-40g Selected Varieties
ea
SAVE 99¢
$ Green’s Gluten Free Golden Butter, Chocolate Cake Mix 470g or Pancake Shake Gluten Free 300g
3
$
$1.11 per 100g
$ Cornwell's Organic Apple Cider Vinegar 500mL
3
$
ea
SAVE $2.55
210
$ Atkins Low Carb Shake Mix 330mL Selected Varieties 64¢ per 100mL
ea
SAVE $1.55
13
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_14 2018-12-31T11:15:01+11:00
FILL YOUR Cup
1
12
$ Golden Circle Fruit Drink 1 Litre Selected Varieties
ea
SAVE $1.13
$1.12 per Litre
350
Moccona Freeze Dried Coffee 200-250g Selected Varieties
$ Cottee's Cordial 1 Litre Selected Varieties $3.50 per Litre
ea
SAVE 70¢
3
Nescafé Blend 43 or Gold Instant Coffee 90-150g Selected Varieties
$2.50 per Litre
4
$ Jarrah Coffee Sensations 250g Selected Varieties $1.80 per 100g
14
ea Nestlé Milo Family Pack 1.1kg
SAVE $4
750 ea
SAVE $1.50
650
$
ea
Lavazza Coffee Grounds 200-250g Selected Varieties
50 ea
SAVE $1.50
$2.20 per 100g
SAVE $2.99
SAVE $2.70
22
250
$ Cadbury Drinking Chocolate 225g $1.11 per 100g
Vitasoy Long Life Soy, Rice or Oat Milk 1 Litre Selected Varieties $2.25 per Litre
ea
SAVE 70¢
225
$
ea
SAVE 65¢
4
$
$ Lavazza Qualità Oro or Caffè Espresso Coffee Beans 1kg
ea
$1 per 100g
ea
SAVE $1.37
11
$
$
$ Prima Fruit Drink 6x200mL Selected Varieties
9
$
ea
SAVE $8.99
Taylors of Harrogate Yorkshire Tea 100 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $1
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_15 2018-12-31T11:15:01+11:00
RISE & Shine
5
5
$ Kellogg’s Cereal 460-730g Selected Varieties
$ ea
SAVE $1.45
Vegemite 380g
ea
2
SAVE $1
$
$1.32 per 100g
85 ea
SAV E $2.85 Kraft Smooth or Crunchy Peanut Butter 500g 57¢ per 100g
3
$ Kellogg’s All-Bran, Coco Pops Chex or Breakfast Biscuits 200-350g Selected Varieties
SAVE $1.29
3
Uncle Tobys Weeties 700g 50¢ per 100g
Nutella Hazelnut Spread 750g 87¢ per 100g
ea
SAVE $1.49
ea
SAVE $2.25
2
$
50
$
650
$ ea
ea
Cottee’s Jam 250g Selected Varieties 80¢ per 100g
2
$
4
5
$ Uncle Tobys O&G Bircher Muesli or Crunchy Granola 400-450g Selected Varieties
SAV E $2
$ ea
SAVE $1.91
Kraft Cheddar Block 500g $10 per kg
ea
ea
SAVE $1.25
Kraft Cream Cheese Spread 250g Selected Varieties $8 per kg
15
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_16 2018-12-31T11:15:01+11:00
FILL UP THE Pantry
3
3
$ Fountain Tomato or Barbecue Sauce Value Pack 2 Litre
ea
SAVE $3
15¢ per 100mL
$ Uncle Ben's Flavoured Express Rice 250g or Rice Cup 2x125g Selected Varieties
ea
SAVE 99¢
250
$
ea
SAVE 65¢
50¢ per 100mL
2
$ MasterFoods Mustard, Horseradish Cream 170-175g or Squeezy Mustard 250-275g Selected Varieties
SAVE 50¢
SAVE $1.25
250
$ Praise Deli Style Dressing 250mL Selected Varieties
Gravox Liquid Gravy 165g Selected Varieties
SAVE $1
$1 per 100mL
4
$1.09 per 100g
$ S&W Whole Egg Original or Light Mayonnaise 440g 91¢ per 100g
ea
Leggo’s Providore Pasta Sauces 195-400g Selected Varieties
SAVE $1.50
250 ea
16
350
$
ea
SAV E $1.50
Rosella Cocktail Onions 150g Selected Varieties $10 per kg
150
$
ea
SAV E 50¢
370
$ Koala Long Grain Rice 2kg 19¢ per 100g
ea
SAVE 75¢
4
$
$
White Wings Baking Mixes 230-570g Selected Varieties
180
$
ea
50 ea
ea
80¢ per 100g
$1.20 per 100mL
MasterFoods Squeezy Sauce 500mL
2
$ Praise Deli Style Aioli, Mayonnaise, Burger Sauce 250mL Selected Varieties
ea
SAV E $1.30
Chicken Tonight Cooking Sauce 475-520g Selected Varieties
ea
SAVE $1
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_17 2018-12-31T11:15:01+11:00
FILL UP THE Pantry
1
80
$
¢
ea
Heinz Baked Beans or Spaghetti 300g Selected Varieties
SAVE $1
33¢ per 100g
ea
Fantastic Bowl or Cup Noodles 70-85g Selected Varieties
SAVE 80¢
5
$
ea
SAVE $2
180 ea
SAVE 40¢
43¢ per 100g
Sharwood's Curry Paste 275-290g Selected Varieties
330
$
Heinz Baked Beanz with Sausages, Spaghetti with Meatballs or Sausages 420g Selected Varieties
4
$
ea
SAV E $1.15
Trident Coconut Milk or Cream 400mL Selected Varieties
$
ea
Sirena Tuna 185g Selected Varieties
1
50 ea
SAV E 45¢
38¢ per 100mL
30¢ per 100mL
SAVE $1
$17.84 per kg
$
Berri Quelch Ready To Freeze Fruit Juice Icy Tubes 24x70mL Selected Varieties
John West Tuna & Beans 185g Selected Varieties $14.05 per kg
260
$
ea
SAV E $1.10
5
$
Mission Tortillas 8-12 Pack Selected Varieties
3
$
ea
SAV E 80¢
Mission Medium Taco Sauce 250g 88¢ per 100g
2
$
20 ea
SAV E 69¢
Mission Taco Seasoning 35g Selected Varieties $3.71 per 100g
130
ea
$
ea
SAV E 35¢
Zooper Dooper 24x70mL Selected Varieties 30¢ per 100mL
17
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_18 2018-12-31T11:15:01+11:00
FRIDGE Faves
1
50
$ Jalna Premium Yoghourt 200g Selected Varieties
ea
Pauls Farmhouse Gold Chocolate or Vanilla Custard 800g
SAVE 80¢
75¢ per 100g
180
$ Farmers Union Yoghurt 130-140g or Vaalia Yoghurt 160g Selected Varieties
ea
SAVE 40¢
67¢ per 100g
5
$2.50 per Litre
4
ea
SAVE $1.70
$4 per Litre
3
$
ea
ea
Matched
Amplify Kombucha 330mL Selected Varieties
Ski Divine or D'lite Yoghurt 6x150g Selected Varieties
$11.52 per Litre
56¢ per 100g
120 ea
SAVE 35¢
ea
SAVE 81¢
5
380
$
18
SAVE $1.11
$ Dare Iced Coffee or Dairy Farmers Classic Chocolate Milk 750mL Selected Varieties
$
$ The Daily Juice Company Juice 2 Litre Selected Varieties
ea
50¢ per 100g
$ Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 600g Selected Varieties
4
$
1
$
ea
SAVE 30¢
ea
135
$
ea
SAVE 35¢
Pauls Milky Max Chocolate or Vanilla Custard Pouch 70g
Rafferty's Garden No Added Sugar Yoghurt Pouches 70g Selected Varieties
Tamar Valley Kids Greek Yoghurt 110g Selected Varieties
$1.71 per 100g
$1.43 per 100g
$1.23 per 100g
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_19 2018-12-31T11:15:01+11:00
FRIDGE Faves
5
$ Cracker Barrel Extra Sharp Vintage Cheddar Block or Sliced Cheese 250g $20 per kg
ea
SAVE $1.50
360
$
ea
Don Premium Thick Cut Traditional or Extra Smoky Ham Off The Bone 120g $30 per kg
899
$ Bega Tasty Cheese 1kg
SAVE $4.01
$8.99 per kg
280
$
ea
Unicorn Camembert, Double or Triple Brie Cheese 125g $22.40 per kg
ea
SAVE $1.20
5
$
5
$ Mainland Buttersoft Salted or Salt Reduced Spreadable Butter 375g $1.33 per 100g
350
$ ea
SAVE $1.70
La Famiglia Traditional Garlic or Herb Bread 400g 88¢ per 100g
ea
Don Just Add Shredded, Sliced, Chopped or Diced Meats 150-200g Selected Varieties
ea
SAVE 50¢
25 $
for
480
$
ea
Don Thinly Sliced Meats 250g Selected Varieties
Primo Shaved or Sliced Meats 80-100g Selected Varieties
480
$19.20 per kg
$ Don Pan Size Rindless Bacon 250g $19.20 per kg
ea
SAVE $1.79
19
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_20 2018-12-31T11:15:01+11:00
FREEZER Faves
270
$
SAVE $2.70
ea
Chiko Original or Corn Jacks Rolls 4-5 Pack
5
Birds Eye Hoki Fish Fingers 400g
$12.50 per kg
ea
SAVE 99¢
5
Balfours Premium Potato Pie 440g $1.02 per 100g
ea
SAVE $1.29
4
Birds Eye Mashed Potato, Sweet Potato or Potato Gems 600g-1kg Selected Varieties
SAVE 75¢
6
Papa Giuseppi's Rising Stuffed Crust Pizza 470-525g Selected Varieties
ea
SAVE $1
Birds Eye Field Fresh Broccoli Florets 500g or Corn Cobs 1kg
3
SAVE 50¢
McCain Healthy Choice Shoestring Fries 1kg
3
$3 per kg
ea
SAVE $1.30
10
$
ea
ea
SAVE $2
$
ea
$
$
$ Birds Eye Country Harvest Vegetables 1kg or SteamFresh Couscous or Quinoa 400g Selected Varieties
4
ea
350
$
50
$
$ McCain Healthy Choice or Slow Cooked Meals 300-400g Selected Varieties
SAVE $3
$7.48 per kg
$ Steggles Chicken Breast Snacks or Mini Chicken Kiev Balls 400g Selected Varieties
20
299
$
ea
Patties Party Pies or Sausage Rolls 24 Pack
6
$
50 ea
SAVE 49¢
SAVE $3
Ho Mai Yum Cha 24 Pack or Cocktail Spring Rolls 30 Pack
ea
SAVE $2.19
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_21 2018-12-31T11:15:01+11:00
FREEZER Faves
5
6
$ Peters Drumstick 4-6 Pack Selected Varieties
5
$ ea
SAVE $3
Sara Lee Ice Cream 1 Litre Selected Varieties
395
5
ea
Darling Downs Ice Cream 4-9 Pack Selected Varieties
5
$ Streets Pine-Lime Splice, Calippo Minis or Paddle Pop Cyclone 8-10 Pack Selected Varieties
ea
$ Lifesavers Ice Block 8 Pack 93¢ per 100mL
Peters Original 2 Litre Selected Varieties
ea
SAVE $2
Peters Frosty Fruits 8 Pack Selected Varieties
Sara Lee Apple & Butter Scotch Crumble or Chocolate Brownie & Cheesecake 400-475g Selected Varieties
ea
SAVE $1
20¢ per 100mL
$
SAVE $2
5
SAVE $2.05
4
$
$ ea
SAVE $3.50
SAVE $3
60¢ per 100mL
$ Mars Multipack Ice Cream 4-6 Pack Selected Varieties
ea
6
$ ea
SAVE $1.70
6
Weis Sorbet Ice Cream or Frozen Yoghurt 1 Litre Selected Varieties
ea
SAVE $1
60¢ per 100mL
750
$
$
ea
ea
SAVE $1.50
OOB Organic Frozen Fruit 450-500g Selected Varieties
SAVE $2.20
21
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_22 2018-12-31T11:15:01+11:00
5
$ Uncle Tobys Muesli Bars, Le Snak or Roll-Ups 12-14 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $1.49
4
Mars or Skittles Share Bags 12-18 Pack Selected Varieties
$ Kellogg’s Pop Tarts 400g, Special K Biscuit Moments 125g or Bear Naked 130g Selected Varieties
SAVE $1
3
$1.43 per 100g
22
ea
SAVE $1.60
Frantelle Spring Water 12x600mL
6
SAVE $2
Pump Pure Water 1.25 Litre $2.12 per Litre
550
265 ea
SAVE $1.59
195
$
ea
Smith's Multipack Chips 20 Pack Selected Varieties
SAVE $3.85
$ ea
$
SAVE $1.70
ea
69¢ per Litre
Kellogg’s LCMs 15 Bars Family Pack Selected Varieties
ea
5
$
$ ea
$ Nature Valley Crunchy Bars 5 Pack Selected Varieties
3
$
Fuze Ice Tea 500mL Selected Varieties $3.90 per Litre
ea
SAVE 55¢
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_23 2018-12-31T11:15:01+11:00
Off Range 50%
84
¢
Marbig 225x175mm Exercise Book 128 Page (50% OFF Marbig Exercise Books)
Marbig 64 Page Scrapbook
191
BIC Softfeel Pens 3 Pack Selected Varieties
$
ea
ea
ea
SAVE $1.92
SAVE 85¢
199
$
SAVE $2
129
$
ea
SAVE $1.30 BIC Cristal Assorted Pens 5 Pack
218
$
ea
BIC Kids Cascade Colouring Pens 12 Pack
SAVE $2.18
BIC Wite-Out Shake ‘n Squeeze Correction Pen 1 Pack
Décor On The Go Lunch Break Dressing Tubs 6x35mL
224
$
SAVE $2.25
5
$
ea
Eveready Gold AAA 8 Pack or AA Batteries 10 Pack
98 ea
SAVE $5.99
174
$
ea
SAVE $1.75
23
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_24 2018-12-31T11:15:01+11:00
3
$
Sistema To Go Klip It Sandwich Box 450mL ema (30% OFF Sistema to Go Range)
20 ea
SAVE $1.80
30
Déco Pop Top Décor Sport Bottle 1 Litre (30% OFF Décor Hydra Hydration)
%
480
$
ea
SAVE $2.19
OFF
Pilot Frixion Eraseable Pen or Highlighter 1 Pack (30% OFF Pilot Pens)
280
$
560
$
ea
SAVE $1.20
ea
SAVE $2.40
Stabilo Boss Highlighter 4 Pack (30% OFF Stabilo Highlighters)
104
$
ea
BIC Pencil Evolution Ecolution Black 4 Pack
SAVE $1.05
Décor Case and Bottle Assorted Selected Varieties
290
24
Marbig Mini Stapler
Décor Fresh Lunch Box 2.25 Litre
270 ea
Marbig Scissors
SAV E $1.21
SAVE $3.99
3
$
$
ea
SAV E $1.17
ea
SAVE $5.49
$
ea
SAV E $1.35
$
ea
440
$ Post-it Notes Mini Cube 48x48 1 Pack
9
1250
$
Bostik Blu Tack Colour 75g
ea
SAV E 77¢
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_25 2018-12-31T11:15:01+11:00
off range 50%
1
$
42 ea
SAVE $1.43
Lily Plastic Bowls 10 Pack (50% OFF Lily Disposable Plates or Bowls) 14¢ each
3
3
$ Chinet Red Plastic Cups 20 Pack
$ ea
SAVE $3
Australia Day Stubby Holders*
15¢ each
ea
hot buy
30 % OFF
9
$ Wiltshire Tumbler Glass Hi Ball 4 Pack (30% OFF Wiltshire 4 Pack Glasses)
Little Lucifer Firelighters 24 Pack $12.50 per 100 units
ea
SAVE $3.99
2
Australia Day Paper Plate Square 8 Pack or Paper Napkins 20 Pack*
3
ea
hot buy
ea
hot buy
$
ea
ea
SAVE $1.20
BIC Mega Lighter 1 Pack
399
hot buy
SAVE $1.97
150
$
ea
*Not available in all stores
Australia Day Hand Flag 2 Pack*
430
$
$ Multi Purpose Tub 30 Litre
2
$
$
ea
Australia Day Tattoos 1 Pack*
hot buy
25
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_26 2018-12-31T11:15:01+11:00
STOCK UP THE Household PERFECT FOR , SANDWIC HES CA SSER OLES $ & STE WS
Hamper Corned Beef 340g Selected Varieties $14.71 per kg
5
A whole lot of yum
ea
SAVE 49¢
280
$ Made in Australia
2
SAVE 49¢ Picky Peanuts 65g Selected Varieties* $30.77 per kg
26
3
4
$ ea
SAVE 90¢
$8.48 per Litre
$
$
ea
Vitasoy Whole 330mL Selected Varieties
ea
SAVE 79¢
350
$ ea
ea
SAVE $1.20
SAVE $1.50
Praise Traditional Mayonnaise 470-545g Selected Varieties
Helga’s Wraps 8 Pack Selected Varieties 63¢ per 100g
Picky Peanuts 200-300g Selected Varieties*
*Not available in all stores
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_27 2018-12-31T11:15:01+11:00
STOCK UP THE Household
399
2
$
$
ea
Palmolive Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieties $1.14 per 100mL
3
Glade Air freshener 200g Selected Varieties $1 per 100g
$2.73 per 100g
uns
Radox Shower Gel 1 Litre Selected Varieties
ea
70¢ per 100mL
349
$ Colgate Total Toothpaste 110g Selected Varieties
7
$ ea
950
$ ea
$
ea
ea
Ajax Floor Cleaner 750mL Selected Varieties
Sard Super Power Powder 1.8kg
47¢ per 100mL
$5.28 per kg
ppable
364
$
ea
NO GST U By Kotex Pads or Tampons 8-16 Pack Selected Varieties
650
$
ea
®/TM Trademarks of Kimberly-Clark Worldwide, Inc. or its affiliates. © KCWW.
650
$
ea
4
$
ea
SAV E $2.99
SAV E $3.20
SAV E $2
Bosistos Laundry Powder 1kg
Bosistos Sensitive Laundry Liquid or Wool Wash 1 Litre
Bosistos Floor Cleaner 750mL
$6.50 per kg
53¢ per 100mL
$6.50 per kg
27
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_28 2018-12-31T11:15:01+11:00
HOUSEHOLD & CLEANING Essentials
8
$
25 ea
SAVE $8.25
Cold Power Laundry Liquid 2 Litre or Powder 1.8-2kg Selected Varieties
1
Radiant Laundry Liquid 2 Litre or Powder 2kg Selected Varieties
ea
SAVE $2
4
Fab Laundry Liquid 900mL-1 Litre or Powder 900g-1kg Selected Varieties
$ Morning Fresh Dishwashing Liquid 900mL Selected Varieties 44¢ per 100mL
65¢ per 100mL
28
SAVE $7.25
ea
SAVE $2.95
13
Chux Heavy Duty or Non-Scratch Scourer 3 Pack 67¢ each
4
SAVE $12.30
Aerogard Heavy Duty 40% Deet Repellent 150g $5.33 per 100g
ea
SAVE $3.99
SAVE $2.99
2
320
$ ea
Handee Ultra Paper Towel 3 Pack Selected Varieties $1.78 per 100 sheets
ea
SAVE 80¢
3
$ ea
SAVE $1.20
8
White King Premium Bleach 2.5 Litre Selected Varieties $1.20 per Litre
$ ea
8
25¢ per 100 sheets
$
$ Baygon Do It Yourself Outdoor Expert Surface Spray 2 Litre
ea
$ Kleenex Complete Clean Toilet Rolls Long Roll 12 Pack or Regular 18 Pack
$
99
$ Fluffy Concentrated Fabric Softener or Conditioner 450-500mL Selected Varieties
7
25
$
ea
SAVE $2.99
ea
SAVE $1.25
3
$ Bref Duo-Cubes 2 in 1 Formula 2 Pack or Duo-Active 50mL Selected Varieties
ea
SAVE $2
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_29 2018-12-31T11:15:01+11:00
PET Essentials
90
Purina Fancy Feast Classic Recipes 85g Selected Varieties
ea
SAVE 30¢
$1.06 per 100g
$1.47 per 100g
Friskies Adult Dry Cat Food 2.5kg Selected Varieties
1
10 ea
SAVE 50¢
9
56¢ per 100g
$ Purina Felix 12x85g Selected Varieties 88¢ per 100g
ea
SAVE $1.69
3
$ Pedigree Dentastix Twice Weekly Large Dog 1 Pack
ea
SAVE $2.21
30 ea
SAVE $1.15
Pedigree Dry Dog Food 8kg Selected Varieties
10
ea
20¢ per 100g
SAVE $3.99
6
Supercoat Dry Dog Food 3kg Selected Varieties 36¢ per 100g
SAVE 99¢
4
50¢ per 100g
1075 ea
SAVE $3.55
180
$ ea
My Dog 400g Selected Varieties 45¢ per 100g
$ Purina Lucky Dog Biscuits Bones or Minis 800g Selected Varieties
SAVE $7.45
$
$ Purina Lucky Dog Dry Dog Food 3kg Selected Varieties
ea
20¢ per 100g
$ Nature’s Gift Kangaroo or Chicken & Mixed Vegetables 1.8kg
16
$
36¢ per 100g
$ Dine Perfect Portions 75g Selected Varieties
9
$
¢
ea
SAVE 99¢
Prota Pet Dog Food Rolls 1kg Selected Varieties (from the meat department) 30¢ per 100g
ea
SAVE 30¢
299
$
ea
SAVE 65¢
29
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_30 2018-12-31T11:15:01+11:00
HEALTH & Beauty
30 9
$
ea
SAVE $4
Dove or Rexona Clinical Protection 45mL Selected Varieties (30% OFF Rexona or Dove Clinical Protection) $20 per 100mL
2
$
Nivea Roll On Anti-perspirant 50mL Selected Varieties
$1.50 per 100mL
ea
SAVE $1.35
$5.30 per 100mL
Palmer’s Coconut Oil, Cocoa or Shea Butter Lotion 250mL Selected Varieties
65
3
75
$
ea
SAV E $3.75
4
%
OFF
Dove or Rexona Clinical Protection 180mL Selected Varieties (30% OFF Rexona or Dove Clinical Protection)
30
SAV E $2
ea
Sorbent Silky Blue or White Facial Tissues 224 Pack
SAVE $3
SAVE 49¢
5
4
$ Colgate 360° Toothbrush 2 Pack Selected Varieties or Optic White Toothpaste Enamel White 95g
Vaseline Intensive Care Body Lotion 400mL Selected Varieties $1.48 per 100mL
5
$
Carefree Tampons 16-20 Pack Selected Varieties
ea
89¢ per 100 units
90 ea
SAV E $2.60
427
$ ea
2
$
$3.89 per 100mL
$ Poise Pads 8-16 Pack Selected Varieties
7
$
ea
no gst
$ ea
Listerine Mouthwash 250mL Selected Varieties
SAVE $2.99
Palmolive Liquid Hand Wash Refill or Shower Gel 500mL Selected Varieties 60¢ per 100mL
Nature’s Way Kids Smart Vita Gummies 60 Pack Selected Varieties $16.67 per 100g
$1.60 per 100mL
3
$
ea
SAV E $1.70
10
$
ea
SAV E $5
ea
SAVE 90¢
Nurofen Zavance Liquid Capsules 20 Pack 28¢ each
Cenovis Cold & Immunity 60 Tablets, Colds & Hayfever 120 Capsules and Zinc Plus 150 Tablets
560
$
ea
SAV E $1.40
11
$
ea
SAV E $5.05
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_31 2018-12-31T11:15:01+11:00
HEALTH, BEAUTY & Baby
8
off range 50%
$
ea
SAVE $8 Nivea Sun Screen SPF 30+ orr SPF 50+ 200mL Selected lected Varieties (50% OFF Nivea Suncare Range)
7
$
Schwarzkopf Live Salon Permanent, Gloss or Refresher Hair Colour 1 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $7
$4 per 100mL L
315
699
$ Brut Deodorant 150g Selected Varieties $2.10 per 100g
$
ea
ea
SAVE $3.15
SAVE $7.01
Schwarzkopf Extra Care Shampoo or Conditioner 900mL Selected Varieties 78¢ per 100mL
30 % OFF
7
70
$ Veet Wax Strips 20 Pack (30% OFF Veet Range) 39¢ each
ea
SAVE $3.30
2
5
$ Palmolive Shampoo or Conditioner 700mL Selected Varieties 71¢ per 100mL
SAVE $2
47¢ each
20
$1.18 per 100g
ea
Karicare Plus 1 or 2 Formula 900g
ea
SAVE $1.20
$
ea
SAVE 45¢
280
$
13
$
$ Rafferty’s Garden 10+ Months Baby Food 170g Selected Varieties
Schick Exacta 2 Sensitive Disposable Razors Bonus 6 Pack
ea
ea
Huggies Essentials Nappies 40-45 Pack Selected Varieties
31
SUPA_IGACQ459_160119_WK03_V1_32 2018-12-31T11:15:01+11:00
SUPA
Proeunddelnyt
Indep
Visit IGA.COM.AU for more info
On Sale 16th January 2019 Lean Cuisine Steam or Wholegrain Frozen Meals 370-400g Selected Varieties
335
$
ea
Weis Ice Cream Bar or Frozen Yoghurt 4 or 8 Pack SelectedVarieties
SAVE $3.35
$1.21 per 100mL
340
$
ea
SAVE $3.40
Sorbent Silky White or Hypo-Allergenic Toilet Rolls 8 Pack
59
¢
322
ce
be
22¢ per 100 sheets
r than half pr i tte
ea
SAVE 81¢
$
Annalisa Tomatoes or Legume’s 400g Selected Varieties
ea
SAVE $3.23
$1.48 per kg
MULTI-BUY
27 $
for
87
¢
ea
ea
Edgell Corn 420g or Sliced Beetroot 425g Selected Varieties
SAVE 63¢
359
$ Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties
SAVE $2
36¢ per 100g
SAVE $3 Rexona Anti-Perspirant Deodorant 250mL Selected Varieties $1.40 per 100mL
VISIT VISI VI SITT iga.com.au i ga com au or call c alll l 1800 18 00 622 6 22 579 5 79
SUBSCRIBE SUBS SU BSCR CRIB IBEE to receive the latest offers LIKE US IGAA IGAAustralia t li for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. On Sale Wed 16th January to Tue 22nd January 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
32