SUPA
Proeunddelnyt
Indep
IGA.COM.AU
350
$
110
$
ea
SAVE $3.50
ea
Streets Cornetto 4 Pack Selected Varieties
SAVE $1.10
80¢ per 100mL
Heinz Condensed Canned Soup 420g Selected Varieties 26¢ per 100g
TRESemmé Shampoo or Conditioner 900mL Selected Varieties 58¢ per 100mL
1
$
525
65
$
ea
SAVE $1.65
Thins Chips 175g Selected Varieties
ea
SAVE $5.25
94¢ per 100g
750
$
kg
Australian
IGA AUSTRALIAN CORNED SILVERSIDE On Sale Wed 26th June to Tue 2nd July 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
SUPA_V1_IGACQ526_260619_P1
Cadbury Chocolate Cookies 156g Selected Varieties $1.12 per 100g
ea
SAVE $1.75
150
$
175
$
ea
SAVE $1.50 Skittles or Starburst Bags 104‑180g Selected Varieties
75
¢ ea
SAVE 80¢
Werther's Original 45‑50g Selected Varieties
5
$
ea
SAVE $5
Fantastic Rice Crackers 100g Selected Varieties
Maltesers, M&M's or Celebrations Git Box 300‑440g
$1 per 100g
14
ea
Lindt Lindor Milk Chocolate or Assorted Gift Box 235g
SAVE $5
$5.96 per 100g
650
$ Mother Energy Drink 4x500mL Selected Varieties
2
ea
SAVE $5.25
Frantelle Spring Water 24x600mL 61¢ per Litre
880 ea
SAVE $5.80
815
$ Coca‑Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties $2.17 per Litre
ea
SAVE $1
$
$
$3.25 per Litre
1
$
ea
SAVE $5.35
Kraft Easy Mac 4 Pack Selected Varieties
110
71¢ per 100g
2
$
$
ea
SAVE $1.10
ea
SAVE $2
Heinz Beanz with Sausages, Spaghetti with Meatballs or Sausages 420g 26¢ per 100g
Seeds of Change Rice 240g Selected Varieties 73¢ per 100g
$
25¢ per 100mL
10
175
$
ea
SPC Baked Beans or Spaghetti 4x220g Selected Varieties
ea
SAVE $10
3
$
170
$ ea
SAVE $1.20
San Remo Pasta 375‑500g Selected Varieties
ea
SAVE $2.10
$
SAVE $1.75
34¢ per 100g
210
Gold'n Canola Oil 4 Litre
ea
SAVE 25¢
Seeds of Change Pasta Sauce 490-500g Selected Varieties
Heinz Ketchup, Sauce, Seriously Good Mayonnaise or Aioli 295-500mL Selected Varieties
2
$
ea
SAVE $1.20
3
2
$
59 Primo Rindless Short Cut Bacon 175g
SAVE $2.60
Don Just Add 150‑200g Selected Varieties
$14.80 per kg
375
$ Farmers Union Greek Style Natural Yogurt 4 Pack 59¢ per 100g
ea
SAVE $1.25
6
Flora Pro‑Activ Spread 500g Selected Varieties $1.20 per 100g
9
Streets Blue Ribbon Low Cal Ice Cream 460mL Selected Varieties $1.30 per 100mL
$9 per kg
4
SAVE $4
SAVE $3.25
6
ea
SAVE $2
5
$ ea
SAVE $2
Peters Maxibon, Monaco Bar or Eskimo Pie 4‑6 Pack Selected Varieties
5
$
$
ea
ea
$
$
Bega Tasty Cheese 1kg
325
$
ea
McCain Thin Crust Pizza 310-350g Selected Varieties
ea
SAVE $1.99
5
$ ea
SAVE $1.99
Sara Lee Cheesecake, Bavarian or Cake 350-420g Selected Varieties
ea
SAVE $1.25
Mirabella LED GLS Globe 5.5W 1 Pack Selected Varieties (50% OFF Mirabella LED Range)
OFF Range 50%
350
$
ea
Décor Microsafe Round Container 800mL (50% OFF Décor Microsafe Range)
SAVE $3.50
OFF Range 50%
250
$
ea
SAVE $2.50
658
$
ea
SAVE $6.59 Nivea Shower Cream or Clay 250mL Selected Varieties
Energizer Max Batteries AAA 8 Pack or AA 10 Pack
$1.12 per 100mL
280
$
ea
SAVE $2.80 BIC Kids Colouring Pencils 12 Pack
160
$
ea
SAVE $1.60
TRESemmé Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieties $1.29 per 100mL
3
$
49 ea
SAVE $3.50
Palmolive Luminous Oil Rejuvenating or Invigorating Hand Wash or Shower Gel 400-500mL
4
$
Johnson's Facial Cleansing Wipes 25 Pack Selected Varieties
50 ea
SAVE $4.50
14¢ each
4
$
ea
SAVE $2
Dove Hand Wash 500mL Selected Varieties $1.20 per 100mL
825
$ Cold Power Laundry Liquid 1.8-2 Litre or Powder 1.8‑2kg Selected Varieties
ea
SAVE $8.25
6
$
ea
SAVE $1
5
PICK OF THE Crop
3
50
$ Pink Lady Apples
250
$
kg
4
120
$
$ Green Capsicums
$8 per kg
Australian
250 NAVEL ORANGES
$
kg
Carrots 1kg Pack $1.20 per kg
ea
1kg pack
Baby Broccoli
4
Celery Bunch
$
ea
2kg bag
$2 per kg
2
$
Eat Well Natural Almonds 500g
ea
250g punnet
250
$
ea
Washed Potatoes 2kg
ea
850
$
ea
$17 per kg
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.
Welcome to a better way, a community way.
5
Find out more at CommunityCo.com.au Powered by
$ Community Co Crunchy Kit or Southern Ranch or Zucchini Quick Cook Kits 400g or Caesar Kit 290g
6
kg
Cherry Tomatoes 250g Punnet
ea
WHAT’S FOR Dinner?
13
$ Australian Beef Economy Rump Steak
12
Australian
$
7
$ Australian Boned & Rolled Pork Shoulder
Smoked Bacon Bones 500g $9 per kg
12
$
BEEF GRAVY STEAK
kg
450
$
Australian Beef Blade Roast
8
MULTI-BUY
Canon Foods Chicken, Southern Style Breast or Crunchy Garlic Chicken Breast Burger 510g
kg
2 12 $
for
$11.76 per kg
$ Smoked Bacon Hocks
kg
Australian Pork Loin Chops
$
kg
ea
500g PACK
12
50
kg
kg
Global Seafoods Hoki Fillets 600g $15 per kg
9
$
ea
Queensland Ocean Caught Cooked Large King Prawns Thawed
28
$
kg
7
DELI Delights
17
$
kg
SAVE $7
Premium Boneless Leg Ham Sliced or Shaved
Free Range
10
$
SAVE $1
11
6
21
$ 8
kg
SAVE $5
Kransky or cheese Kransky
kg
SAV E $8
kg
Streaky Bacon
$
$
Chilli Salami Sliced
12
$
BBQ COOKED CHICKEN
ea
17
$
kg
kg
Thick or Thin Sausages
20
$ Ausfresh Semi Dried Tomatoes Selected Varieties
kg
SAV E $10
Silverside Sliced or Shaved
South Cape Cream Cheese 200g Selected Varieties $18.50 per kg
SAVE $3.95
370
$
ea
SAV E 60¢
Jindi Brie or Camembert Cheese 180‑200g Selected Varieties
SAVE $4
6
$
ea
SAV E $3.40
BAKERY Delights
185
$
Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties
SAVE $1.85
62¢ per 100g
250
$
ea
ea
SAVE $1
Delicious
12 Pack Selected Varieties
Your Bakery Chocolate or Vanilla Double Unfilled Sponge Cake 460g
LUSCIOUS LAMINGTONS
5
$
ea
$1.09 per 100g
Papa Joes Bread 500g Selected Varieties 90¢ per 100g
TURKISH LOAF
450
$
ea
SAV E 50¢
Mini Iced Cupcakes or Mudcake 12 Pack Selected Varieties $2.50 per 100g
6
Country Delight Tarts 4 Pack Selected Varieties
ea
SAV E 50¢
4
Wonder White Bread 700g Selected Varieties
ea
SAV E $1
ea
SAV E 40¢
340
$
$ Mission Wraps 6-8 Pack Selected Varieties
3
$
$
ea
49¢ per 100g
3
$
Parbaked Turkish Loaf 420g
ea
71¢ per 100g
SAVE $1
Ideal when you’re entertaining, creating a quick meal or planning something extra for the BBQ 9
let’s eat!
7
$ Jewel of India 400g Selected Varieties $1.75 per 100g
Coca‑Cola or Sprite Plastic Bottle 1 Litre Selected Varieties $3.15 per Litre
ea
Jewel of India Basmati Rice 300g
SAVE $2.95
67¢ per 100g
315
$
Farmers Union Greek Style Yogurt 950g-1kg Selected Varieties
SAVE $1.05
11
5
Empire Food Co Pizza 600g Selected Varieties
$1.57 per 100g
$1.50 per 100g
ea
Haldiram’s Naan Bread 400g Selected Varieties
SAVE $1.50
$1.25 per 100g
250
$
ea
Matched
9
ea
SAVE $1
kg
Green Cucumber
$
ea
Community Co Quiche 700g Selected Varieties
10
5
ea
$
ea
$
2
$
$
6
$ Latina Fresh Ready Meal 350g Selected Varieties $1.71 per 100g
ea
SAVE $1.50
3
$ Cadbury Chocolate Bite Size Bags 109‑150g Selected Varieties
5
$ The Natural Confectionery Co. Snakes or Party Mix Jumbo Pack 520g
ea Pascall Pink & White Marshmallows Jumbo Pack 520g
2
$ The Natural Chip Co. Chips 175g Selected Varieties
8
4
Edenvale Alcohol Removed Rosé or Cuvée Sparkling Wine 750mL $10.67 per Litre
Bringing you
Smith's, Doritos or Assorted Multipacks 5‑6 Pack Selected Varieties
$
ea
250
$ ea
$1.14 per 100g
$
ea
96¢ per 100g
ea
96¢ per 100g
5
$
ea
515
$ ea
Frantelle Spring Water 6x350mL
Pepsi Max, Solo or Schweppes Lemonade Minis 6x200mL
$1.90 per Litre
$4.29 per Litre
ea
Low Prices across the store every day. 11
SWEET Treats
FLAVOURS
1
$
ea
SAVE $1
Mars Medium Bars 35‑57g Selected Varieties
3
Violet Crumble Bite Size Chunks 180g $1.22 per 100g
$ Lindt Chocolate Blocks 80‑100g Selected Varieties
Chupa Chups or Mentos Bag 8‑12 Pack Selected Varieties
1
ea
SAVE $2.20
480
$ ea
SAVE $1.25
Mars Funsize Bags 20‑28 Pack Selected Varieties
ea
SAVE 20¢
ea
SAVE $1.20
575
$
70
$
3
220
$
ea
Lindt Lindor Share Bags 123-130g Selected Varieties
$
ea
SAV E $1.80 Cadbury Chocolate Blocks 150‑190g Selected Varieties
CADBURY INDULGE WITH AND ASSOCIATED MARKS ARE TRADE MARKS USED UNDER LICENCE
12
5
$ Cadbury Roses 225g or Milk Tray 180g
3
$ ea
SAVE $2.99
Darrell Lea Liquorice Allsorts 270g $1.11 per 100g
ea
SAVE $1
TASTY Snacks
2
25
$ BelVita Breakfast Soft Bakes 200g or Yoghurt Crunch 253g Selected Varieties
SAVE $2.25
2
Arnott's Bites 170g or Family Pack 330‑337g Selected Varieties
$ Doritos or Sunbites Crackers 105‑160g Selected Varieties
Nestlé Milo Snack Bars or Uncle Tobys Le Snak 10‑12 Pack Selected Varieties
Doritos Corn Chips 150‑170g Selected Varieties
$
Kellogg's K‑Time, LCMs or Nutri‑Grain Bars 9‑15 Pack Selected Varieties
$ Nice & Natural Protein Nut Bars 165g Selected Varieties $2.42 per 100g
HOT BUY
250
SAVE 79¢
5
ea
SAVE 77¢
Arnott's Scotch Finger or Cream Biscuits 200‑250g Selected Varieties
3
Kettle Chips 135‑175g Selected Varieties
French Fries, Cheezels, Thins Multipacks 5-6 Pack or Kettle Popcorn 80-110g Selected Varieties
SAVE $1
Nobby's Nuts 110‑375g Selected Varieties
350
SAVE 35¢
Jack Link's Beef Jerky 50g Selected Varieties $70 per kg
ea
SAVE 89¢
250
$
ea
SAVE 69¢
350
$ ea
ea
SAVE $1
$
$ ea
2
$
ea
$ ea
SAVE $2.60
4
ea
$ ea
SAVE $1
5
3
50
$
ea
ea
SAVE $1
13
REFRESH Me V Energy Drink 4x250‑275mL Selected Varieties
650
$
ea
SAVE $4
22
45
$ Coca‑Cola 30x375mL Selected Varieties $2 per Litre
310
$
ea
Matched
SAVE $16.55
Coca‑Cola 1.25‑1.5 Litre Selected Varieties
ea
SAVE $1
V Energy Drink 500mL Selected Varieties $6.20 per Litre
1670
$ Pepsi or Schweppes 24x375mL Selected Varieties
ea
SAVE $7
$1.86 per Litre
Schweppes Mixers or Soft Drink 1.1 Litre Selected Varieties $1.50 per Litre
250
$
SPELL WHAT YOU WANT, IF IT STANDS OUT WE’LL SORT YOU OUT Joint AU and NZ promotion. Runs 25.5.19 to 30.9.19. Must be 18 yrs+ to enter. Multiple prizes - $10k max individual prize value. AUD $200,000 available to be won. For T&C’s see V-energydrink.com
14
215
$
ea
Powerade 600mL Selected Varieties
$6.58 per Litre
$3.58 per Litre
350
$
ea
SAVE 95¢
215 ea
SAVE $1.50
150
$ Waterfords Mineral Water 1 Litre Selected Varieties $1.50 per Litre
ea
SAVE 45¢
$
ea
Lucozade Original or Orange Drink 380mL
Cascade Mixers or Mount Franklin Lightly Sparkling 4 Pack Selected Varieties
165
$
ea
SAVE 40¢
FILL UP YOUR Cup
7
50
$ Nestlé Milo 750g $1 per 100g
ea
SAVE $2.25
2
Nescafé Blend 43 Instant Coffee 250-300g Selected Varieties
$ Cadbury Drinking Chocolate 225g 89¢ per 100g
Tetley Green or All Rounder Tea Bags 50-100 Pack Selected Varieties
$
SAVE $1.10
350
$ Dilmah Premium Ceylon Tea Bags 100 Pack $1.75 per 100g
ea
ea
SAVE $1.60
Vittoria Espresso Beans or Ground Coffee 200g $3.25 per 100g
Lavazza Prontissimo Intenso or Classico Instant Coffee 95g $7.37 per 100g
ea
SAVE $4.49
650
$ ea
SAVE $1.20
3
10
$
ea
SAVE $1.50
7
Cottee's Cordial 1 Litre Selected Varieties $3.50 per Litre
SAVE 70¢
4
$1.33 per Litre
360
$ ea
SAVE $3
Just Juice 6x200mL Selected Varieties $3 per Litre
ea
SAVE $1.70
120
$ ea
SAVE $1
ea
Golden Circle Juice 3 Litre Selected Varieties
$
4
ea
$
$ Jarrah Coffee Sensations 250g or Drinking Chocolate 10 Pack Selected Varieties
350
$
Pauls Long Life Milk 1 Litre Selected Varieties $1.20 per Litre
ea
SAVE 45¢
15
RISE & Shine
6
$ Uncle Tobys Plus Cereal 690‑820g Selected Varieties
Kellogg's Special K, Guardian or Be Natural Mini Bites Cereal 330‑460g Selected Varieties
Kellogg's Nutri‑Grain To Go Protein Squeezer 140g Selected Varieties $1.43 per 100g
ea
SAVE $1.50
450
$
6
$
ea
SAVE $1.29
2
Nestlé Milo or Nesquik Cereal 650-700g Selected Varieties
SAVE $1.50
550
$ Uncle Tobys Oat Brits or Swiss Blend Muesli 1kg 55¢ per 100g
$
ea
SAVE $1.50
350
$ ea
SAVE $1
Uncle Tobys Weeties 455g 77¢ per 100g
ea
50¢ per 100g
ea
Matched
450
$ Kraft Smooth or Crunchy Peanut Butter 500g 90¢ per 100g
ea
SAVE $1.20
4
$
ea
SAVE $1.18
250
$ Cottee's Jam or Marmalade 500g Selected Varieties
Nutella Portion 12x15g $2.22 per 100g
ea
SAVE 75¢
530
$
ea
Sustagen Dutch Chocolate or Vanilla Ready To Drink 3x250mL $7.07 per Litre
CSR Golden Syrup or Treacle 850g 59¢ per 100g
16
5
$
5
$ ea
SAVE 30¢
Capilano Honey Upside Down Pack 340g $1.47 per 100g
ea
SAVE 39¢
FILL UP THE Pantry
1
75
$ Continental Beef or Chicken Superb Stock Pot 4 Pack
SAVE $1.75
16¢ per 10g
3
Leggo's Pasta, Lasagne or Tuna Bake Sauce 490‑500g Selected Varieties
$
Green's Gravy Granules Roast Meat or Chicken 120g
230
$ McKenzie's Pepper, Herbs or Spices 40‑50g Selected Varieties
2
ea
SAV E 50¢
Leggo's Basil or Sundried Tomato Pesto 190g $1.97 per 100g
Bundaberg White Sugar 2kg 10¢ per 100g
Kikkoman Soy Sauce 1 Litre 72¢ per 100mL
7
$
20 ea
SAV E $2.30
3
ea
SAVE $1.29
375 ea
SAVE 85¢
2
Leggo's Tomato Paste 500g or Stir Through 350g Selected Varieties
SAVE $1
Massel Liquid Stock 1 Litre Selected Varieties 30¢ per 100mL
SAVE 70¢
2
Leggo’s Passata Sauce 700g Selected Varieties
Sunrice or Koala Rice 1kg Selected Varieties 26¢ per 100g
3
$
ea
ea
SAVE 95¢
29¢ per 100g
260
$ ea
ea
$
$
ea
SAVE 39¢
$
2
$ ea
SAVE 80¢
25¢ per 10g
Sunbeam Sultana Snack Packs 6 Pack Selected Varieties
ea
$
50
$
Chicken Tonight Cooking Sauces 475‑520g Selected Varieties
ea
SAVE 60¢
250
$
ea
17
FILL UP THE Pantry
1
$ Continental Cup A Soup 2 Serve Selected Varieties
La Zuppa Bowl or Pouch Soup 420‑540g Selected Varieties
Sharwood’s Simmer Sauces 420g Selected Varieties 48¢ per 100g
ea
SAVE $1
3
John West Tuna 425g Selected Varieties $10.59 per kg
2
$
ea
SAV E $1
2
Sirena Tuna 95g Selected Varieties
ea
SAV E 50¢
$23.16 per kg
2
$
SAV E $2
Mission Garlic Chapattis 6 Pack 71¢ per 100g
Pandaroo Coconut Milk 400mL 35¢ per 100mL
ea
SAV E $1
140
$
18
20
$
$
ea
4
$
50
Edgell Canned Vegetables 420g Selected Varieties
SAVE $1.25
$3.10 per kg
4
$ Ally Pink Salmon 415g
650
$
Always Fresh Olive Oil 500mL Selected Varieties
250
$ 61¢ per 100g
ea
SAV E $2
$1.30 per 100mL
Heinz Big Eat 410g Selected Varieties
ea
SAV E 85¢
$9.64 per kg
ea
130
$
ea
ea
SAVE 70¢
Edgell Corn, Chick Peas or Beans Value Pack 4x125g Selected Varieties $5.60 per kg
Cottee's Vanilla or Chocolate Instant Pudding 100g $1 per 100g
280
$
ea
SAV E 70¢
1
$
160
$
ea
White Wings Vanilla Custard Powder 300g 53¢ per 100g
ea
SAV E 45¢
ea
FRIDGE Faves
4
5 $ 50 Pauls Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties $1.29 per 100g
Farmers Union Greek Style Yogurt 500g Selected Varieties 60¢ per 100g
Mildura Fruit Drink 2 Litre Selected Varieties $1.50 per Litre
for
Vaalia Yoghurt 4 Pack Selected Varieties
SAVE $2.50
3
58¢ per 100g
$
Tatua Dairy Whip Whipped Cream or Chef De Can Chocolate Mousse 250‑300g Selected Varieties
ea
SAVE $1.10
3
$
The Juice Brothers 1.5 Litre Selected Varieties
ea
SAVE 80¢
4
3
50
$
$3.67 per Litre
SAVE $1.79
4
44¢ per 100g
$
Le Rice Creamy Rice Pudding, Divine Classic Crème Caramel or Frûche 2 Pack Selected Varieties
ea
SAVE 50¢
90¢ per 100g
550
$
Dairy Farmers Classic Chocolate Milk or Dare Iced Coffee 750mL Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
5
$
Pauls French Vanilla or Rich Chocolate Double Thick Custard 900g
ea
$4.27 per Litre
ea
SAVE $1.15
270
$
ea
SAVE 30¢
320
$
ea
SAVE 69¢
250
$ ea
4
$
$ ea
Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties
Yoplait Yoghurt 6 Pack Selected Varieties
Yoplait Yoghurt 2 Pack Selected Varieties
40¢ per 100g
48¢ per 100g
71¢ per 100g
ea
19
FRIDGE Faves
Cracker Barrel Infused or Devondale Block Cheese 120‑250g Selected Varieties
3
80
$
SAVE 70¢
4
Devondale Salted or Unsalted Butter 500g $1.20 per 100g
$ Mainland On The Go 110g Selected Varieties
Serving suggestion Latina Fresh Filled Pasta 375g Selected Varieties
5
ea
SAVE $1.25
4
$ ea
SAVE $1
$36.36 per kg
6
$
ea
Flora Original or Salt Reduced Spread 1kg
ea
SAVE $1
40¢ per 100g
$
ea
Philadelphia Original or Light Spreadable Cream Cheese 250g
$1.33 per 100g
$14 per kg
5
350
$
ea
SAVE 80¢
240
$ La Famiglia Kitchen Just for 2 Garlic Loaf 170g $1.41 per 100g
ea
SAVE 60¢
$
ea
$1.18 per 100g
Primo Gourmet Selection 100g Selected Varieties $35 per kg
20
350
$
Latina Fresh Sauce 425g Selected Varieties
ea
SAVE $2.50
230
$ Don Thinly Sliced Meat 85‑100g Selected Varieties
ea
SAVE $1.70
FREEZER Faves
7
$ Birds Eye Oven Bake Fish Fillets 425g Selected Varieties $16.47 per kg
Birds Eye Atlantic Salmon Skin On or Lemon Pepper Fillets 2 Pack $38.46 per kg
ea
SAVE $2.30
10
$
ea
SAVE $2.50
9
Birds Eye Deli Chips, Fries or Roast Potatoes 600g Selected Varieties $4.33 per kg
Gardein Meat Free Frozen Range 255‑390g Selected Varieties
Steggles Chicken Mini Kiev Balls, Tenders or Fillets 1kg Selected Varieties $8.50 per kg
SAVE $3.60
850
$
ea
SAVE $5.20
ea
SAVE $1.35
Lean Cuisine Steam or Wholegrain Frozen Meals 350‑390g Selected Varieties
$
ea
2
60
$
450
$
ea
SAVE $2.20
375
$ Weight Watchers Classic Menu Frozen Meals 300‑370g Selected Varieties
Birds Eye Country Harvest Vegetables 1kg or Steam Fresh Plus 400g Selected Varieties
Birds Eye Beans, Peas, Corn, Onions or Sweet Potato 400‑500g Selected Varieties
SAVE $2.04
4
ea
SAVE $1
2
$
ea
SAVE 35¢
4
$
ea
Chiko Original or Corn Jacks 4‑5 Pack
$ McCain Redbox Frozen Meals 375‑400g Selected Varieties
4
$
ea
SAVE $1.40
6
$ ea
SAVE 50¢
McCain Man Size or Slow Cooked Meals 300‑500g Selected Varieties
ea
SAVE $1
21
FREEZER Faves
4
$
SAVE $1
Peters Original 2 Litre Selected Varieties 20¢ per 100mL
5
$
5
Louis & Marie Semifreddo or Tartufo Desserts 120‑170g Selected Varieties
$ Pampas Puff Pastry 10 Frozen Sheets 31¢ per 100g
6
$
ea
SAV E $2
Proud & Punch Multipack 6-8 Pack Selected Varieties
8
$
Darling Downs Ice Cream Pavlova Cake 1 Litre
ea
SAV E $4
80¢ per 100mL
Peters Barney Banana or Vanilla Dixie Cup 4‑8 Pack
ea
SAVE $2
350
$
ea
SAV E $1
ea
SAV E $1.85
550
$ Sara Lee Pudding or Brownie 350‑475g Selected Varieties
22
6
$ ea
SAVE $3
Skinny Cow Multipack 4 Pack Selected Varieties
ea
ea
4
$ Creative Gourmet Frozen Berries 300g Selected Varieties $13.33 per kg
ea
6
$
ea
Devondale Block Cheese 500g Selected Varieties $12 per kg
5
25
$
for
ea
Vaalia Probiotics Yoghurt 900g Selected Varieties
Primo Sliced Meats 80‑100g Selected Varieties
56¢ per 100g
9
$ ea
ea
Berocca Performance Effervescent Tablets 15 Pack Selected Varieties $53.33 per 100 units
450
$
2
$
ea
Quilton White Toilet Rolls 18 Pack
Whiskas Dry Cat Food 1kg Selected Varieties
Nature’s Gift Just Natural Meal Time 700g Selected Varieties
28¢ per 100 sheets
45¢ per 100g
29¢ per 100g
Bringing you
8
$
$
ea
Low Prices across the store every day. 23
HOUSEHOLD & CLEANING Essentials
6
40¢
$
Per roll
ea
SAVE $6 Lovables Laundry Liquid 1.5 Litre Selected Varieties $4 per Litre
4
$ Fab Laundry Liquid 900mL‑1 Litre or Powder 900g‑1kg Selected Varieties
18
$ ea
SAVE $2.99
Kleenex Complete Clean Toilet Tissue 45 Pack 22¢ per 100 sheets
ea
SAVE $6.50
Comfort Sky Blue or Pure Fabric Conditioner 400mL $4.98 per Litre
199
$
7
$
ea
OMO Laundry Liquid 1 Litre or Powder 1kg Selected Varieties
SAVE $2
ea
SAVE $4.99
Quilton Unscented or Marine 3 Ply Toilet Tissue 12 Pack 27¢ per 100 sheets
575
$
ea
SAVE $2.50
250
$
ea
SAVE $2.50 Duck Deep Action Gel 750mL Selected Varieties 33¢ per 100mL
2
$ Jif Cream Cleanser 375mL Selected Varieties 53¢ per 100mL
6
$ ea
SAVE $1
Viva Multi‑Purpose Cleaning Towel 6 Pack
3
White King Bleach Spray, Stain-Lift ,Stain Remover Spray or Stain Remover Refill 500mL
ea
SAVE $2
$1.67 per 100 sheets
Palmolive Ultra Concentrate Dishwashing Liquid 700‑750mL Selected Varieties
275
$
ea
SAVE $2.75
24
$ Sard Wonder Stain Remover 420‑500mL Selected Varieties
ea
SAVE $1.85
$6.60 per Litre
330
$
ea
SAVE 70¢
PET Essentials
8
1650
$ Whiskas So Meaty, So Fishy or Tasty Trios Pouches 12x85g Selected Varieties
96¢ per 100g
Natures Goodness Grainfree Dry Dog Food 3kg Selected Varieties
SAVE 55¢
7
40¢ per 100g
7
SAVE $2.30
4
40¢ per 100g
Chum Wet Dog Food 700g Selected Varieties 23¢ per 100g
$1.18 per 100g
ea
Natures Goodness Grainfree Lamb or Beef Dog Treats 200g $2 per 100g
4
$
ea
SAVE 89¢
Purina Lucky Dog Biscuits Bones 800g, Chews or Treats 65‑96g Selected Varieties
ea
SAVE $3.79
160
$
ea
Dine Wet Cat Food 7x85g Selected Varieties
$ V.I.P Chunkers Fresh Dog Food 1kg Selected Varieties
12
$
$
70 ea
ea
SAVE $8.50
21¢ per 100g
ea
$ Optimum Dry Cat Food 800g Selected Varieties
Pedigree Dry Dog Food 8kg Selected Varieties
135
$ $1.59 per 100g
ea
SAVE $2.50
78¢ per 100g
Dine Desire Wet Cat Food 85g Selected Varieties
$
ea
SAVE 40¢
450
$
ea
SAVE 90¢
25
HEALTH & Beauty
Colgate Total Dental Floss 100m, Toothpaste 170‑190g or 360° Advanced Toothbrush 1 Pack Selected Varieties
5
$
ea
SAVE $1
$1.40 per 100mL
9
$ Listerine Mouthwash 1 Litre Selected Varieties 90¢ per 100mL
Rexona Anti-perspirant Deodorant 250mL Selected Varieties
ea
SAVE 39¢
25
Dettol Wipes 2in1 15 Pack or Hand Sanitizer 50mL Selected Varieties
12
$
SAVE $1
26
3
$ Nurofen Cold & Flu PE Tablets 24 Pack 54¢ each
Sorbent Tissues Silky White 275 Pack or Menthol with Eucalyptus 80 Pack
ea
SAVE 60¢
10
$ ea
SAVE $1
13
2
$
$
$1.20 per 100mL
ea
SAVE $2.50
Dove Body Wash 1 Litre Selected Varieties $1 per 100mL
Sudafed PE Sinus + Anti‑Inflammatory Pain Relief Tablets 10 Pack 80¢ each
ea
SAVE $3.70
8
$
ea
SAVE $1.50
ea
Tena Women Discreet Medium or Large Pants 8 Pack $1.50 each
ea
SAVE $1.50
Original Source Shower Gel or Milk 250mL Selected Varieties
$
for
3
50
$
3
$ Libra Invisible Pads 10‑12 Pack Selected Varieties
1085
$ ea
SAVE $2.35
Metamucil Orange Smooth 283g $3.83 per 100g
ea
SAVE $4
HEALTH, BEAUTY & Baby
50 7
$
50 ea
SAVE $7.50
%
OFF
Love Beauty and Planet Shampoo or Conditioner 400mL Selected Varieties
Love Beauty and Planet Body Wash 400mL Selected Varieties
$1.88 per 100mL
$1.13 per 100mL
5
$
Palmolive Shampoo or Conditioner 700mL Selected Varieties
ea
SAVE $2
71¢ per 100mL
Redwin Sorbolene Restoring Moisturiser with Vitamin E 500mL 55¢ per 100mL
4
50
$
Only Organic Baby Food Pouches 120g Selected Varieties
SAVE $4.50
$1.25 per 100g
275
$
150
$
ea
SAVE 50¢
Rafferty's Garden 10+ Months Baby Food 170g Selected Varieties
ea
SAVE $2.61
ea
$1.18 per 100g
2
$
ea
SAVE 45¢
40 % OFF
Nivea Q10 Plus Anti‑Wrinkle Cream 50mL Selected Varieties (40% OFF Nivea Q10 Range) $25.10 per 100mL
1255
$
SAVE $8.44
5
$
ea
BIC Flex 3 Razors 4 Pack $1.25 each
8
SAVE $1
$ $4 per 100mL
$2.50 per 100g
15
$
ea
Phisohex Anti‑Bacterial Face Wash 200mL
Rafferty's Garden Kids Snack Bar 128g Selected Varieties
ea
L’Oréal Paris Excellence Crème Hair Colour 1 Pack Selected Varieties
320
$
ea
SAVE 80¢
8
$ ea
Johnson’s Aloe Vera & Vitamin E Baby Oil or Baby Shampoo 500mL
ea
$1.60 per 100mL
27
SUPA
Proeunddelnyt
Indep
IGA.COM.AU
3
$
90
Patties Party Pies, Rolls or Pasties 12 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $3.90
Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 150g Selected Varieties 67¢ per 100g
33 $
for
SAVE $3.27
15
$
ea
SAVE $9.10 Moccona Freeze Dried Coffee 400g Selected Varieties $3.75 per 100g
77
¢ ea
SAVE 78¢
Suimin Cup Noodles 50-70g Selected Varieties
Oral‑B All Rounder Soft or Medium Toothbrush 1 Pack
50% off Oral-B Range
1
$
50 ea
SAVE $1.50
140
$
ea
SAVE 35¢
Whiskas Cat Food 400g Selected Varieties 35¢ per 100g
VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. On Sale Wed 26th June to Tue 2nd July 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
28