SUPA
Proeunddelnyt
Indep
IGA.COM.AU
Dr. Oetker Ristorante Pizza 310-390g Selected Varieties
350
$
375
$
SAVE $3.50 Nestlé Milo 460g
ea
SAVE $3.75
ea
76¢ per 100g
3
165
$
OFF Range 50%
$
ea
Lynx Deodorant Bodyspray, Antiperspirant 96‑100g or Shower Gel 400mL Selected Varieties
SAVE $3
(50% OFF Lynx Range) *excludes travel sizes
ea
SAVE $1.50 Coca‑Cola 1.25‑1.5 Litre Selected Varieties
490
$
ea
125g punnet Raspberries 125g Punnet $3.92 per 100g
13
$
kg
Australian Whole Economy Rib Fillet
On Sale Wed 12th June to Tue 18th June 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
SUPA_V1_IGACQ524_120619_P1
Lindt Chocolate Blocks 80‑100g Selected Varieties
1
Nestlé or Violet Crumble Medium Bars 35‑55g Selected Varieties
$
212
$
ea
SAVE $2.13
ea
SAVE $1
Cadbury Sharepacks 168‑180g Selected Varieties
175
230
$
$
ea
SAVE $2.30
Doritos Crackers 160g Selected Varieties $1.09 per 100g
7
$ Coca‑Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties $2.05 per Litre
Bundaberg Brewed Drinks 750mL Selected Varieties $3.20 per Litre
2
SAVE $1.75
2
$
70 ea
SAVE $5.80
240
$
ea
ea
SAVE 65¢
Samboy Chips 175g Selected Varieties $1.14 per 100g
Maximus Sports Drink 1 Litre Selected Varieties $2.60 per Litre
ea
SAVE $1.31
260
$
ea
SAVE 69¢
110
$
Kraft Easy Mac Classic Cheese Bowl 73g $1.51 per 100g
Fantastic Bowl or Cup Noodles 70‑85g Selected Varieties
ea
80
¢
MasterFoods Squeezy Sauce 475‑500mL Selected Varieties
ea
SAVE $1.10
SAVE 80¢
147
$
ea
SAVE $1.48
Continental Rice, Pasta or Risotto 90‑115g Selected Varieties
137
$
ea
SAVE $1.38
Podravka Vegeta Chicken or Beef Liquid Stock 500mL
Podravka Chicken or Gourmet Vegeta Stock 200‑250g
60¢ per 100mL
3
1
$
$
ea
SAVE $3
85 ea
SAVE $1.85
3
$
ea
SAVE $3 Moccona Coffee Capsules 10 Pack Selected Varieties $5.77 per 100g
450
$ Uncle Tobys Traditional, Quick Oats 1kg or Ancient Grains 700g
SAVE $1.50
4
$
ea
Uncle Tobys Oats Quick Sachets 10‑12 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $2
3
1
$
50 ea
SAVE $1.50
Farmers Union Yogurt Crunch 140g Selected Varieties
Nanna's Apple or Rhubarb & Apple Crumble 550g
$1.07 per 100g
55¢ per 100g
5
Mainland Buttersoft Salted or Salt Reduced Spreadable Butter 375g
750
$ Bega Farmers’ Tasty Block Cheese 750g
ea
SAVE $3.35
$10 per kg
5
Peters Drumsticks 4‑6 Pack Selected Varieties
Don Pan Size Rindless Bacon 250g
4
450
Four’N Twenty Pies 4 Pack Selected Varieties
3
$
SAVE $1.59
ea
SAVE 50¢
64¢ per 100g
McCain Beer Batter, Pub Style or Healthy Choice Chips, Fries Or Wedges 750g‑1kg Selected Varieties
350
$ ea
SAVE $1
ea
SAVE $2
$
$
ea
SAVE $3
6
ea
SAVE $1.70
$1.33 per 100g
ea
$
$
$20 per kg
3
$
McCain Frozen Vegetables 1kg Selected Varieties $3.50 per kg
ea
SAVE 50¢
5
$
315
$
ea
SAVE $5
ea
5
SAVE $3.15
Johnson's Body Care Shower Gel or Body Wash 1 Litre Selected Varieties
$
Mirabella Halogen GLS 42‑72W 2 Pack Selected Varieties
SAVE $5
$1.58 each
50¢ per 100mL
ea
Pine O Cleen Lemon Lime Disinfectant Wipes 120 Pack $4.17 per 100 units
Head & Shoulders Shampoo or Conditioner 200mL Selected Varieties $1.60 per 100mL
OFF Range 50%
320
$
350
$
ea
Décor Match‑ups Realseal Oblong Storer 1 Litre
SAVE $3.20
(50% OFF Décor Match Ups)
250
$
Nivea Roll On Anti‑perspirant 50mL Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
$5 per 100mL
ea
SAVE $3.50
250
$ Harpic Fresh Power Toilet Cleaner 700mL or 39g Selected Varieties
ea
SAVE $2.50
6
$ Air Wick Essential Mist Refill 20mL Selected Varieties
ea
SAVE $2
$3 per 10mL
30 % OFF
5
$ Vicks Pocket Pack Inhaler 0.5mL (30% OFF Vicks Range)
50 ea
SAVE $2.40
4
$ Palmolive Foaming Hand Wash 400mL Selected Varieties $1 per 100mL
320
$ ea
SAVE $3
BIC Cristal Easy Glide Pens 10 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $1.49
5
PICK OF THE Crop
4
$ Broccoli
3
$
Mushroom Cups or Sliced 200g $15 per kg
Juicy
50
PINK LADY APPLES
kg
3
$
ea
200g pack
Brushed Potatoes 2kg $1.50 per kg
3
490
$ Navel Oranges 3kg
3kg bag
$1.63 per kg
$
2kg bag
150
$
ea
Loose Brown Onions
Continental Cucumber
Kingaroy Peanuts 375g Selected Varieties $18.67 per kg
ea
7
$
ea
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.
Welcome to a better way, a community way.
5
Find out more at CommunityCo.com.au Powered by
$ Community Co Southern Ranch or Zesty Zucchini Quick Cook Kits or Crunchy Kit 400g $12.50 per kg
6
kg
150
$
ea
kg
ea
WHAT’S FOR Dinner?
32
$ Australian Beef Rib Fillet Steak
21
Australian
$
14
Australian Pork Loin Chops
6
7
kg
Australian Boned & Rolled Pork Shoulder
16
$
$
kg
kg
Pork Belly Roast
16
$ kg
Global Crumbed Squid Rings 500g $14 per kg
kg
Australian Beef Topside Roast
$
$
Australian Free Range Whole Chicken
14
$
LAMB MINI RUMP OR STEAKS
kg
kg
kg
Australian Beef Rump Steak
7
9
$
$
ea
Global Crumbed Blue Whiting 600g
ea
$15 per kg
7
DELI Delights
14
$ Champagne Ham Sliced or Shaved
10
MIDDLE BACON RASHERS
kg
SAV E $2
20
20
8
kg
SAV E $8
5
$
ea
SAV E $2.45
Brancourts Cheese Platter 275g Selected Varieties $29.09 per kg
kg
SAVE $7
5
$
kg
Smoked Hocks & Bones
Mersey Valley Vintage Cheese 235g Selected Varieties $21.28 per kg
Oven Roasted or Sweet Herb & Mustard Turkey Breast
8
kg
SAVE $7
Salami Sliced or Shaved
22
$
$
$
Ausfresh Marinated Antipasto Mix
SAVE $8
Delicious
$
$
kg
Classic Creamy Salads Large Tub Selected Varieties
8
$
ea
SAV E $3
President Le Blue X Creamy 120g $37.50 per kg
ea
450
$
ea
SAV E $1.50
BAKERY Delights
450
$ Papa Joes Bread 500g Selected Varieties
ea
SAVE 50¢
90¢ per 100g
185
$
ea
SAVE $1.85 Round 6 Pack Selected Varieties 62¢ per 100g
Scrumptious
GOLDEN CRUMPETS
Balfour’s Jam Ball, Chocolate or Pink Donut 120-130g Selected Varieties
1
$
50 ea
SAV E 65¢
Your Bakery Croissant 3-4 Pack $1.25 per 100g
2
$
50 ea
Community Co Dark or Light Fruit Cake 800g
71¢ per 100g
ea
63¢ per 100g
3
340
$
$ Parbaked Turkish Loaf 420g
5
$
ea
SAV E $1
Wonder White Bread 700g Selected Varieties
ea
49¢ per 100g
4
$
ea
SAV E $1 Mission Wraps 6‑8 Pack Selected Varieties
9
let’s eat!
9
450
$ Empire Food Co Pizza 600g Selected Varieties $1.50 per 100g
Heinz Seriously Good Mayonnaise or Aioli 295mL Selected Varieties
270
$
SAVE $1.30
Meals Made Easy 10
ea
$ ea
SAVE 99¢
La Famiglia Traditional Garlic Slices 450g
Birds Eye Crinkles or Straight Hot Chips 750g $3.47 per kg
SAVE $1.55
$1 per 100g
260
$
ea
SAVE 70¢
ea
315
$
Coca‑Cola or Sprite Plastic Bottle 1 Litre Selected Varieties
ea
SAVE $1.05
$3.15 per Litre
450
$
ea
SAVE $1.50
Pitango Soup 500g Selected Varieties 90¢ per 100g
enjoy your night in
9
Maltesers or M&M's Party Bucket 465‑640g Selected Varieties
Arnott's Bites 170g or Family Pack 330‑337g Selected Varieties
Schweppes Mixers or Soft Drink 1.1 Litre Selected Varieties $1.50 per Litre
ea
SAVE $1
350
$
ea
HOT BUY
165
$
5
$
$
ea
SAVE 45¢
Cadbury or Toblerone Gift Pouch 120‑150g Selected Varieties
Kettle Potato Chips 175g Selected Varieties $2 per 100g
350
Nestlé or Allen's Family Size Bags 340g Selected Varieties $1.18 per 100g
SAVE $1
140 ea
SAVE $1.20
Poppin Microwave Popcorn 85‑100g Selected Varieties
130
$5.33 per Litre
ea
SAVE 45¢
640
$ Coca‑Cola Classic or No Sugar 4x300mL
ea
SAVE $1
$
ea
$ Sprite, Lift or Fanta 1.25‑1.5 Litre Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
$
4
$
ea
SAVE $1.30
11
SWEET Treats
FLAVOUR
2
$ Kinder Chocolate 16 Pack
50
SAVE $2.50
$1.25 per 100g
125
$
ea
Nutella & Go With Pretzel or Breadsticks 48‑50g
ea
SAVE $1.25
A twist on an old favourite
Kinder Chocobons 104g, Bueno or Chocolate Mini 108g
3
$
50 ea
SAV E 50¢
Menz Bumbles Milk Choc Honeycomb 400g 75¢ per 100g
3
$
ea
SAV E 95¢
2
$
Tic Tac Gum 23.3g Selected Varieties $8.70 per 100g
5
$ Back by popular demand
3
The Natural Confectionery Co. Snakes or Party Mix Jumbo Pack 520g
ea
96¢ per 100g
$
ea
SAV E $1.80 Cadbury Chocolate Blocks 150‑190g Selected Varieties
DAIRY MILK, THE GLASS AND A HALF DEVICE AND THE COLOUR PURPLE ARE TRADE MARKS USED UNDER LICENCE
12
3
6
$ Cadbury Chocolate Bite Size Bags 109‑150g Selected Varieties
$ ea
Cadbury Scorched Almonds 225g $2.67 per 100g
ea
SAV E 50¢
ea
TASTY Snacks
2
$ Doritos Corn Chips 150-170g Selected Varieties
3
$
2
$
ea
SAVE $1.50
$2 per 100g
$1.09 per 100g
ea
SAVE 79¢
Arnott’s Cracker Chips or Vita Wheats 150g Selected Varieties
Mission Tortilla Triangles or Strips 230g Selected Varieties
50
50 ea
SAV E 60¢
Real Foods Corn Thins 125-150g Selected Varieties
Thins Chips 175g, Kettle Popcorn 80‑110g or Assorted Multipacks 5‑6 Pack Selected Varieties
250
$
SAVE 69¢
Kettle Uppercuts or Sensations Chips 150g Selected Varieties $2.33 per 100g
1
$
60 ea
SAV E 40¢
ea
350
$
ea
SAVE 89¢
3
Kellogg's LCM's or Nutri‑Grain Bars 6 Pack Selected Varieties
$
ea
SAV E $1
2
$
ea
SAV E $1
3
$ Red Rock Deli Chips 5 Pack Selected Varieties $2.50 per 100g
50
Cadbury Biscuits 114‑204g Selected Varieties
ea
THE COLOUR PURPLE IS A TRADE MARK USED UNDER LICENCE
13
REFRESH Me
23
Coca‑Cola 30x375mL Selected Varieties $2.08 per Litre
Mother Energy Drink 4x500mL Selected Varieties $3.25 per Litre
Mount Franklin Lightly Sparkling Spring Water 1.25 Litre Selected Varieties $1.56 per Litre
SAVE $15.55
650
$
ea
SAVE $5.25
195
$
ea
SAVE 70¢
1
15
$
45 ea
$
Kirks 1.25 Litre Selected Varieties 92¢ per Litre
8
$10.67 per Litre
14
ea
$17.86 per kg
ea
SAVE 95¢
Frantelle Spring Water 6x750mL $1.22 per Litre
10
$ Gatorade Lemon‑Lime Instant Mix 560g
350
550
$
ea
SAVE $1.10
$1.23 per Litre
SAVE $1.20
Cascade Mixers or Mount Franklin Lightly Sparkling 4 Pack Selected Varieties
185
$
Mount Franklin Spring Water 1.5 Litre
ea
$ ea
SAVE $2
$2.22 per Litre
8
$4.08 per Litre
$
$ Edenvale Alcohol Removed Rosé or Cuvée Sparkling Wine 750mL
Powerade 600mL Selected Varieties
SAVE 91¢
Tru Blu or LA Ice Soft Drink 12x300mL Selected Varieties
245
$
ea
ea
ea
SAVE $1.60
515
$ Pepsi Max, Solo or Schweppes Lemonade Minis 6x200mL $4.29 per Litre
ea
FILL UP YOUR Cup
5
$
Nestlé Milo 30% Less Added Sugar 395g, Nestlé or Allen’s Hot Chocolate 10 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $1.60
250
$ Cadbury Drinking Chocolate 225g
ea
SAVE 70¢
$1.11 per 100g
6
Nescafé Café Menu 10 Pack Selected Varieties
Lipton Tea Bags Black, English Breakfast 100 Pack or Matcha Green 15 Pack
Sanitarium So Good Soy Long Life Milk 1 Litre Selected Varieties $1.90 per Litre
190
$
ea
Matched
Lavazza Beans or Ground Coffee 1kg Selected Varieties
SAVE $2.10
4
$2.20 per 100g
ea
SAVE $8.99
Bushells Coffee & Chicory Essence 250mL
ea
SAVE 99¢
2
22
$
ea
$1.28 per 100mL
$ ea
SAVE $2
$5 per Litre
50
$
$ Nestlé Milo Ready To Drink 6x200mL
4
$
Tetley Twists Tea Bags 20 Pack Selected Varieties
Schweppes Cordial 750mL Selected Varieties $4 per Litre
3
ea
SAV E $1.50
Prima Fruit Drink 6x200mL Selected Varieties
SAVE $1
Golden Circle Juice 3 Litre Selected Varieties $1.33 per Litre
ea
SAVE $1.10
3
$ ea
$2.50 per Litre
4
$
$
320
$
ea
Ocean Spray Fruit Drink 1.5 Litre Selected Varieties $2.67 per Litre
ea
SAVE $1.37
4
$
ea
SAV E $1.80
15
FILL UP THE Pantry NEED A SUPER START?
4
$ Kellogg's Cereal 285‑460g Selected Varieties
350
$ ea
SAVE $1
Bega Smooth or Crunchy Peanut Butter 375g 93¢ per 100g
ea
SAVE $1.10
22%
DAILY PROTEIN NEEDS
Be Natural, Kellogg's Crunchy Nut or Sustain Cereal 380‑480g Selected Varieties
4
$
350
$ ea
SAVE $1
Vegemite Cheesybite 270g or Gluten Free 235g
ea
SAVE $1.40
20%
DAILY PROTEIN NEEDS
270
$
ea
Uncle Tobys Vita Brits 375g
Rose's Conserve or Marmalade 500g Selected Varieties
72¢ per 100g
70¢ per 100g
350
$
ea
SAVE $1.29
IRON &
MAGNESIUM
349
$ Uncle Tobys Oats Super Blends 8 Pack Selected Varieties 95¢ per 100g
16
SAV E $3.51
2
$
ea
Golden Days Sesame Snaps 3x40g, Apricot Delight or Apricot Coconut Slice 150g
5
$ ea
SAVE 46¢
Kraft Cheddar Block 500g $10 per kg
ea
SAVE $1.25
FILL UP THE Pantry
250
$ Leggo's Stir Through Sauce 350g Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
71¢ per 100g
2
be a
$ Dolmio Pasta Sauce 490‑500g Selected Varieties
SEED FOR
ea
CHANGE!
SAVE $1.29
{organic} for everyone
3
$
Leggo's Tomato Paste or Pizza Squeeze Sauce 390‑400g Selected Varieties
Maggi Instant Gravy 24‑31g Selected Varieties
ea
SAVE 60¢
80
¢
ea
SAV E 20¢
Gravox Liquid Gravy or Finishing Sauce 165g Selected Varieties $1.06 per 100g
250
$
ea
88¢ per 100g
175
$
ea
SAV E 80¢
5
$
SAV E 50¢
Maggi Stir Fry Creations 150‑160g, Oyster 275mL or Fish Sauce 300mL Maggi Selected Varieties
Leabrook Farms Slow Cooking Sauces 520g Selected Varieties
Kikkoman Soy Sauce 600mL 83¢ per 100mL
ea
SAV E $1.25
Kraft Grated Parmesan Cheese 250g $24 per kg
SunRice Medium Grain White or Brown Rice 2kg 24¢ per 100g
4
60
$
1
$ ea
Seeds of Change Rice 240g Selected Varieties
75
73¢ per 100g
ea
SAVE $1.75
SAVE $1.40
6
$
ea
SAV E $1.30
4
$
80 ea
SAV E 94¢
Seeds of Change Pasta Sauce 490-500g Selected Varieties
210
$
ea
SAVE $2.10 17
FA
FILL UP THE Pantry
3
480
$
Campbell's Chicken or Beef Premium Stock 500mL
Heinz Baked Beans or Spaghetti 3x220g 45¢ per 100g
ea
SAVE $1
280
$ Edgell Super Sweet Corn or Edamame Beans 4x125g
ea
SAVE $1.19
$5.60 per kg
Kraft Heinz
KHZ0084
ea
SAVE $1.20
96¢ per 100mL
Kraft Heinz
ea
SAVE $1
63 x 242mm
Metcash Classics Panel
22.03.19
La Zuppa Bowl or Pouch Soup 420‑540g Selected Varieties
3
$
$
4
$
ea
Spam Classic or Turkey 340g $11.76 per kg
175
$
ea
SAV E 75¢ Heinz Big'N Chunky or Classic Canned Soup 520‑535g Selected Varieties
61¢ per 100g
18
250
$ Heinz Big Eat 410g Selected Varieties
ea
Ardmona Rich & Thick Tomatoes 410g Selected Varieties $3.90 per kg
160
$
ea
Golden Circle Pickled Whole Baby or Sliced Beetroot 440g $6.82 per kg
3
$
ea
FILL UP THE Pantry
1
$ Safcol Tuna Pouches 74g Selected Varieties
SAVE $1
$13.51 per kg
Ally Pink Salmon 210g
John West Herring or Smoked Kippers 200g $12.50 per kg
ea
SAVE $1.08
$10.48 per kg
$41.90 per kg
$2.55 per 100g
220
$
John West Wild Alaskan Red Salmon 105g
ea
4
$
40 ea
SAV E 60¢
250
$
ea
SAV E 85¢
John West Lunch Kit Tuna with Crackers 108g Selected Varieties
Sirena Original Tuna & Beans Boxed 185g $17.30 per kg
$17.84 per kg
Fountain Sauce 250mL Selected Varieties
3
$
30 ea
SAV E $1
320
for
SAV E $1
Bundaberg Raw or White Sugar 1kg
SAVE $1.10
$1.25 per 100g
15¢ per 100g
2
50
$
ea
SAV E $1.50
3
White Wings Premium or Wholemeal Flour 1kg $2.50 per kg
$ Crisco Canola or Vegetable Oil 750mL 40¢ per 100mL
ea
SAVE $1
150
$
ea
MULTI-BUY $
24
Green’s Baking Mixes 215‑600g Selected Varieties
SAVE 70¢
SunRice Street Snack 200g Selected Varieties
3
$
ea
$
Sirena Tuna 185g Selected Varieties
80¢ per 100mL
2
75
$
ea
SAVE 60¢
250
$
ea
SAV E 50¢
2
$ ea
SAV E 80¢
McKenzie’s Baking Powder 125g $1.60 per 100g
ea
SAV E 50¢
19
2
$
ea
Community Co Marmalade or Jam 500g Selected Varieties 40¢ per 100g
550
$ Community Co Gluten Free Muesli 350-500g
340
$
330
$
ea
130
$
ea
Community Co Wheat Biscuits 1.1kg
Community Co Soy Milk 1 Litre
30¢ per 100g
$1.30 per Litre
2
7
$
ea
Community Co Greek Style Yoghurt 500g
Community Co Dairy Free Spread 300g Selected Varieties
68¢ per 100g
67¢ per 100g
$ ea
ea
Community Co Aussie Free Range Eggs 18 Pack 78¢ per 100g
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. Find out more at CommunityCo.com.au
20
ea
Powered by
FRIDGE Faves
Mix & Match
46
$1 per 100g
Pauls Farmhouse Gold Yoghurt 700g Selected Varieties 64¢ per 100g
for
SAVE $2.36
4
50
$
ea
SAVE $1.50
550
$ The Juice Brothers 1.5 Litre Selected Varieties $3.67 per Litre
Oak or Breaka Flavoured Milk 750mL Selected Varieties $4.27 per Litre
ea
SAVE $1.50
3
$
20 ea
SAVE 51¢
5
$
$
Pauls Farmhouse Gold or Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 150g Selected Varieties
Jalna Pot Set Yoghourt 1kg Selected Varieties 50¢ per 100g
350
$ ea
Pauls Regular or Low Fat Vanilla Custard 1kg
SAVE $2
35¢ per 100g
34
SAVE 70¢
$
Tamar Valley Dairy Kids Greek Yoghurt 110g Selected Varieties
Mojo Kombucha 330mL Selected Varieties $10 per Litre
Pauls Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties
SAVE $1.10
$1.36 per 100g
330
$
Pauls Dairy Snack Tubs 12 Pack Selected Varieties
SAVE $1.10
6
$ 86¢ per 100g
ea
SAVE 45¢
5
$
ea
Five:am Organic Yoghurt 700g Selected Varieties
95
¢
for
$1.21 per 100g
ea
ea
SAVE $1.75
4
$ ea
Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties
ea
40¢ per 100g
21
FRIDGE Faves
6
$ Devondale Block Cheese 500g Selected Varieties
Coon Shred, Sliced or Block Cheese 250g Selected Varieties $16 per kg
$12 per kg
550
$ Jarlsberg Original Cheese or Lite Cheese Slices 150g $36.67 per kg
SAVE $1.20
350
$ Don Kabana or Cabanossi 200g $17.50 per kg
ea
ea
SAVE 50¢
4
$
ea
ea
SAVE $1.30
3
Zoosh Dips 185g Selected Varieties $1.08 per 100g
$ Kraft Original or Light Singles 216g $13.89 per kg
KR Castlemaine Bacon Style Pieces or Shredded Ham 250g $16 per kg
2
$
SAVE 50¢
5
$ ea
SAVE 65¢
4
ea
Perfect Italiano Ricotta 500g Selected Varieties $10 per kg
$
ea
SAVE $1.25
6
$ ea
SAVE 89¢
San Remo Fresh Ravioli or Agnolotti 625g 96¢ per 100g
ea
SAVE $1.35
25 $
for
Primo Shaved or Sliced Meats 80‑100g Selected Varieties
Primo Rindless Short Cut Bacon 750g $11.33 per kg
22
850
$
ea
SAVE $5
3
$ Primo Thin or Cocktail Franks 500g $6 per kg
ea
SAVE $2.49
FREEZER Faves
Super Nature Super Foods or Wellness Bowls 350g Selected Varieties $1.43 per 100g
$10 per kg
Creative Gourmet Blueberries or Mango Pieces 900g $7.78 per kg
ea
SAVE $1.30
Birds Eye Fish Fingers 400g or Deli Fish Fillets 250-260g Selected Varieties
Steggles Chicken Breast Dino Snacks, Nuggets or Mini Chicken Kiev Balls 400g
5
5
$
$
5
$
ea
SAVE 99¢
4
McCain Family Pizza 500g Selected Varieties $1 per 100g
Dr. Oetker Papa Giuseppi's Pizza Pies 2 Pack Selected Varieties
$
SAVE $2.31
7
450 ea
SAVE $2
450
$ ea
$
ea
SAVE $3
Four'N Twenty Party Pies or Sausage Rolls 12 Pack
Cadbury Chocolate or Caramel Mini Pudding 2 Pack $2 per 100g
ea
SAVE $1.50
$
7
$
ea
SAVE $2.90
4
$
ea
SAVE $2
Peters Original Vanilla or Neapolitan 4 Litre 18¢ per 100mL
ea
SAVE 50¢
490
$ Streets Blue Ribbon 2 Litre Selected Varieties $2.45 per Litre
ea
Matched
6
$ Sara Lee Deep Dish Desserts 600‑800g Selected Varieties
Nanna's Indulgent Collection Minis 16 Pack Selected Varieties $2.19 per 100g
ea
SAVE $1.50
5
$
ea
SAVE $2
23
HOUSEHOLD & CLEANING Essentials
12
$ OMO Laundry Liquid Caps Dual Active 30 Pack, Eco Active or Ultimate 1.8 Litre or Powder 2kg
ea
SAVE $7.99
Drive Ultra Concentrate Front or Top Loader Laundry Powder 1kg
4
$4.25 per kg
ea
SAVE $3.22
7
$
25
$
Sorbent Silky White Toilet Roll 16 Pack 24¢ per 100 sheets
ea
SAVE $6
Cold Power Powder 900g-1kg or Liquid 900mL-1 Litre Selected Varieties
5
3
$
$ ea
Duck Fresh Discs 36mL Selected Varieties
SAVE $5
4
$ Fluffy Fabric Conditioner 2 Litre Selected Varieties $2 per Litre
$2.14 per 100g
24
ea
SAVE $1.49
150
$ Glade Gel Jasmine or Clean Linen 70g
SAVE $3
$8.33 per 100mL
ea
SAVE 50¢
Mr Muscle Windex Glass, Surface & Glass or Shower Cleaner 750mL 37¢ per 100mL
280
$
ea
SAVE $2
4
Quilton Gold Toilet Roll 4 Ply 6 Pack 36¢ per 100 sheets
Viva Multi‑Purpose Cleaning Towel 2 Pack $1.67 per 100 sheets
2
SAVE $1.50
Finish Rinse Aid 250mL $1.80 per 100mL
ea
SAVE $1.50
450
$ ea
ea
SAVE $2.30
$
$ Palmolive Ultra Concentrate Dishwashing Liquid 700‑750mL Selected Varieties
3
$ ea
ea
SAVE 75¢
PET Essentials
8
Pedigree Dry Dog Food 2.5‑3kg Selected Varieties
ea
Pedigree Wet Dog Food 1.2kg Selected Varieties
SAVE $4
6
25¢ per 100g
$
V.I.P Dog Food Roll 3kg Selected Varieties (From the Meat Department)
Fussy Cat Grainfree Wet Cat Food 400g Selected Varieties 43¢ per 100g
2
$ Nature’s Gift Meal Time Wet Dog Food 700g Selected Varieties 29¢ per 100g
$1 per 100g
170 ea
SAVE 50¢
450
$ ea
Whiskas Dry Cat Food 1kg Selected Varieties
ea
45¢ per 100g
12
$ My Dog Wet Dog Food 12x100g Selected Varieties
ea
SAVE $1
$ ea
SAVE $1
20¢ per 100g
3
$
$
7
$ ea
ea
Dine Wet Cat Food 7x85g Selected Varieties $1.18 per 100g
25
HEALTH & Beauty
3
50
$ Original Source Shower Gel 500mL Selected Varieties 70¢ per 100mL
ea
SAVE $3.50
520
$ Nivea Shower Cream 500mL Selected Varieties $1.04 per 100mL
ea
SAVE $2.80
7
$ Rexona Clinical Protection 180mL Selected Varieties
ea
SAVE $3
$3.89 per 100mL
Colgate Slim Soft Advanced Ultra Soft Toothbrush 1 Pack or Total Toothpaste 115g Selected Varieties
Listerine Mouthwash 250mL Selected Varieties $1.60 per 100mL
Dettol Anti‑Bacterial Liquid Hand Wash 250mL Selected Varieties 74¢ per 100mL
OFF Range 30%
Ease A Cold Cough, Cold & Flu Day & Night Capsules 24 Pack (30% OFF Ease A Cold Range) 53¢ each
26
1280
$
ea
SAVE $5.50
Strepsils Plus or Extra Anaesthetic Throat Lozenges 16 Pack Selected Varieties 41¢ each
4
$
ea
SAVE $1.50
4
$
ea
SAVE 90¢
185
$
Sorbent Facial Tissues Silky 224 Pack or Menthol 80 Pack Selected Varieties
Carefree Liners 42-48 Pack, Tampons 16-20 Pack or Stayfree Pads 10-16 Pack Selected Varieties
650 ea
SAVE $1.50
ea
SAVE 49¢
285
$
ea
SAVE $1.40
480
$
ea
SAVE $1.05
$
2
$
ea
Tena Lady Pads 6‑20 Pack Selected Varieties
Berocca Boost Effervescent Tablets 10 Pack $80 per 100 units
8
$
ea
SAVE $2
HEALTH, BEAUTY & Baby Sunsilk Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieties 79¢ per 100mL
275
$
ea
SAVE $2.75
10
$ Schwarzkopf Brilliance or Perfect Mousse Permanent Hair Colour 1 Pack Selected Varieties
Huggies Ultimate or Ultra Dry Nappies 30-54 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $4.40
30 2
13
$
ea
SAVE $3
%
OFF
OFF Range 50%
$
(50% OFF Lynx Range) *excludes travel sizes $4 per 100mL
SAVE $2
Redwin Sorbolene Moisturiser with Vitamin E 1 Litre 37¢ per 100mL
420
$
Lynx Roll On Antiperspirant 50mL Selected Varieties
ea
3
$
70 ea
SAV E $2.55
SAVE $1.80
2
$
Schick Exacta 2 Sensitive Disposable Razors Bonus 6 Pack
16
Karicare Toddler Milk Drink Stage 3 or 4 900g
ea
Décor Baby Feeding Bottle with Formula Cap 260mL
(30% OFF Nivea Men Shaving Prep) $2.10 per 100mL
80 ea
Organic Care Normal Balance or Nourish Shampoo or Conditioner 725mL
(30% OFF Décor Baby Range)
475
$
150
$ $1.25 per 100g
ea
SAV E $1.25
66¢ per 100mL
Heinz Baby Food Pouches 120g Selected Varieties
905
$
Nivea Men Shaving Gel 200mL Selected Varieties
SAV E 35¢
47¢ each
$ $1.78 per 100g
ea
ea
Huggies Baby Wipes Unscented 80 Pack 3¢ each
ea
SAVE $3.94
250
$
ea
SAV E 50¢
4
$ Palmolive Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieties
ea
$1.14 per 100mL
27
SUPA
Proeunddelnyt
Indep
IGA.COM.AU
425
99
$
¢
ea
ea
SAVE $4.25
SAVE 99¢
Mars Multipack Ice Cream 4‑6 Pack Selected Varieties
Campbell's Condensed Canned Soup 400‑430g Selected Varieties
14
$ Nescafé Blend 43 500g $2.80 per 100g
150
$
ea
SAVE $1.50 Skittles or Starburst Bags 104‑180g Selected Varieties
8
SAVE $6
$
$ Energizer Max Plus Advanced AA or AAA Batteries 10 Pack
5
ea
ea
SAVE $8
80¢ each
ea
SAVE $2 Fab Laundry Powder 1.8‑2kg or Liquid 1.8‑2 Litre Selected Varieties
VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. On Sale Wed 12th June to Tue 18th June 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
28