Proenuddenlyt
Indep Visit IGA.COM.AU for more info
4
On Sale 27th March 2019
374
$
$
SAVE $3.75
ea
SAVE $4
Mrs Mac's Pies or Sausage Roll 4 Pack Selected Varieties
Peters Drumsticks 4‑6 Pack Selected Varieties
53¢ per 100g
1
1770
50
$ Allen’s Jelly or Mint Bags 130‑200g Selected Varieties
ea
$
ea
SAVE $1.50
Coca‑Cola 24x375mL Selected Varieties $1.97 per Litre
ea
SAVE $13.30
650
$
kg
Australian Boneless Pork Shoulder Roasts
14
$ Ham Off The Bone
kg
SAVE $11.99
On Sale Wed 27th March to Tue 2nd April 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
IGA_V3_IGACQ492_270319_P1
WHAT’S FOR Dinner?
4
$
125g Punnet
Raspberries 125g Punnet $3.20 per 100g
250
$ Iceberg Lettuce
450
$
ea White Seedless Grapes
Community Co Baby Leaf Salad Mix 300g or Baby Spinach 280g
$
12
$ Australian Bone In Lamb Shoulder Roast
2
Australian Whole Economy Beef Porterhouse
Australian Pork Fillets
12
14
kg
Australian Beef or Pork Sausages 500g Pack $11 per kg
kg
550
$
$ kg
ea
$
kg
Australian Beef Rib Fillet Steak
450
$
ea
30
kg
ea
500g PACK
DELICIOUS DELI & Bakery
10
$ Free Range Whole BBQ Chicken
ea
SAVE 99¢
6
10
$ Middle Bacon Rashers
Cocktail or Slim Frankfurts
SAVE $1.49
299
$ Yarrows Easter Buns 360‑420g Selected Varieties
ea
hot buy
2
$ Tip Top Muffins 6 Pack Selected Varieties 63¢ per 100g
kg
Jindi Brie or Camembert Cheese 180‑200g Selected Varieties
6
SAVE $2.50
$
ea
SAVE $3.57
2
Oven Roasted Herb & Sweet Mustard Turkey Breast Sliced or Shaved
South Cape Club Cheddar Cheese 140g Selected Varieties $32.14 per kg
$ Luscious Jam Filled Lamingtons 4 Pack 83¢ per 100g
Rainbow Layer Cake 375g $1.55 per 100g
340
Tip Top 9 Grain Bread 700-750g Selected Varieties
450
$
ea
SAVE $1.49
580
$ ea
SAVE 49¢
$
50 ea
kg
kg
SAVE $1.99
$
2399
$
ea
SAVE 19¢
390
$
ea
ea
Helga’s Bread 680‑850g Selected Varieties
3
FILL UP THE Pantry
615
$ Kirks 10x375mL Selected Varieties
SAVE $4.30
$1.64 per Litre
Coca‑Cola 2 Litre Selected Varieties $1.33 per Litre
Schweppes Mixers or Pepsi Max Cola 4x300mL $3.33 per Litre
Red Tulip Hunting Eggs Crate 170g $2.06 per 100g
4
V3
ea
2
65
$
ea
SAV E 20¢
4
Nescafé Blend 43 Instant Coffee 250‑300g Selected Varieties
Oreo Cookies 137g or Wafer Bites 47g Selected Varieties
1
$
ea
SAV E 50¢
Nestlé Milo 450g, 6x200mL or Allen’s Hot Chocolate 10 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $4.49
Cadbury Chocolate Blocks 150-190g Selected Varieties
3
$
ea
SAV E $1.70
350 ea
SAV E $3.50
Kettle Chips 135‑175g Selected Varieties
350
$
ea
SAV E 89¢
27 $
Cadbury Egg Bags 110‑130g Selected Varieties
for
SAVE $2.38
ea
SAV E $1.15
Golden Circle Juice 2 Litre Selected Varieties $1.33 per Litre
250
$
$
$
10
$
ea
SAV E 69¢
CC’s, Smith’s Chips 150-175g, Kettle Popcorn 80-110g, Sakata or Sunbites Crisps 75-90g Selected Varieties
Maltesers MaltEaster Bunny 29g $3.45 per 100g
22
Uncle Tobys Muesli Bars or Roll‑Ups 6 Pack Selected Varieties
$
for
SAVE 50¢
5
$
ea
SAVE $1.30
265
$
ea
SAV E 35¢
3
$
ea
SAV E $1
23 $
Cadbury Creme Egg 39g $3.85 per 100g
for
SAVE 38¢
FILL UP THE Pantry
Uncle Tobys Plus Cereal 690‑820g Selected Varieties
Leggo’s Tomato Paste or Pizza Sauce 2x140g Selected Varieties 79¢ per 100g
Old El Paso Stand ‘N Stuff or Hard ‘N Soft Taco Kit 275‑350g Selected Varieties
Community Co Stacks of Chips 160g Selected Varieties $1.25 per 100g
5
Uncle Tobys O&G Crunchy Granola or Bircher Muesli 400‑450g Selected Varieties
$
ea
SAV E $2.50
2
20
$
ea
SAV E $1.43
2
$
ea
SAV E 60¢
Dolmio Pasta Sauce 490‑500g Selected Varieties
5
Suimin Cup Noodles 70g Selected Varieties
$
5
$
50 ea
SAV E $1.50
$1.43 per 100g
2
ea
SAV E $1.29
1
$
ea
SAV E 55¢
Bega Peanut Butter 325‑375g Selected Varieties
Community Co Popcorn 100‑125g Selected Varieties
$14 per kg
Sunbeam Sultanas 1kg or Angas Park Apricots 200g
ea
SAV E 65¢
230
$
SAV E 50¢
$
Campbell’s Condensed Canned Soup 400‑430g Selected Varieties
ea
Kraft Cream Cheese Spread 250g Selected Varieties
ea
2
John West Sardines or Mackeral 110‑125g Selected Varieties
$
3
50
$
ea
150
$
Betty Crocker Cake or Cup Cake Mix 450‑540g Selected Varieties
ea
SAV E 48¢
Community Co Nibbles Salted Mixed Nuts 375g
350
$
ea
SAV E 50¢
6
$
ea
SAV E $1.30
4
$
ea
SAV E $1.20
5
$
ea
$13.33 per kg
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.
Powered by
Find out more at CommunityCo.com.au
V3
5
FRIDGE & FREEZER Faves
2
ea
Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties
SAVE $2
$2.67 per kg
4
$
$
McCain Beer Batter Chips or Wedges 750g Selected Varieties
40¢ per 100g
330
$
ea Meadowlea Spread 500g Selected Varieties
SAVE $1.59
ea
Matched
Mix and Match any 2
7
50
$
Birds Eye Whiting, Barramundi, Flathead or Deep Sea Dory 250-425g Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
7
McCain Frozen Vegetables 1kg Selected Varieties $4 per kg
$ Peters Original Vanilla or Neapolitan 4 Litre
Darling Downs Ice Cream 4‑9 Pack Selected Varieties
6
V3
3
$
95 ea
SAV E $2.05
ea
SAVE 79¢
6
Connoisseur Gourmet Ice Cream 4‑6 Pack Selected Varieties
Don Thinly Sliced Meat 85‑100g Selected Varieties
2
$
30 ea
SAV E $1.20
for
SAVE $1
240
$ ea
Pauls Vanilla or Low Fat Vanilla Custard 600g
SAVE $2.40
Dare Iced Coffee or Dairy Farmers Chocolate Milk 750mL Selected Varieties $4 per Litre
23 $
Farmers Union Greek Style Yogurt Pouch 130g or Jalna Pot Set Yoghourt 200g Selected Varieties
$ ea
SAVE 50¢
18¢ per 100mL
4
$
40¢ per 100g
3
$
ea
SAV E 81¢
Mainland Block Cheese 200‑250g Selected Varieties
ea
SAVE 70¢
450
$
ea
SAV E $1
HOME, BEAUTY & Pet
315
$
Brut Deodorant 150g Selected Varieties
ea
SAV E $3.15
$2.10 per 100g
Palmolive Luminous Oils Hand Wash 500mL or Body Wash 400mL Selected Varieties
4
$
ea
SAV E $2
Colgate 360° Toothbrush 2 Pack, Toothpaste 170‑190g or Mouthwash 500mL Selected Varieties
5
$
ea
SAV E $2
Norsca Forest Fresh Anti‑perspirant Deodorant 150mL $2 per 100mL
Sorbent Velvet 70 Pack or Thick & Large Tissues 95 Pack Selected Varieties
Huggies DryNites Pyjama Pants 9‑11 Pack Selected Varieties
3
$
ea
SAV E $3
1
80
$
ea
SAV E 70¢
10
$
ea
SAV E $2
Cold Power Laundry Liquid 1 Litre or Powder 900g-1kg Selected Varieties
5
$
SAV E $5
7
83¢ per 100g
850
$
3
$ ea
SAV E $1
$7 per kg
3
$
ea
SAV E $2.01
$
Vanish NapiSan OxiAction Powder Stain Remover 1kg
Carefree Tampons 16‑20 Pack Selected Varieties
ea
Whiskas So Meaty, So Fishy or Tasty Trios Pouches 12x85g Selected Varieties
64 ea
SAV E 61¢
Bostik Blu‑Tack Colour 75g
Glad Wrap 33cm×60m, Foil 30cm×20m or Bake & Cooking Paper 30cm×18m
ea
SAV E 77¢
380
$
ea
SAV E 70¢
SUPPAWT GUIDE DOGS Collect your full set of collector cards in store!
Purchase the collector cards for $2 each at participating stores today. Thanks for your suppawt! V3
7
Proenuddenlyt
Indep Visit IGA.COM.AU for more info
On Sale 27th March 2019
McCain Man Size Meals 480‑500g Selected Varieties
4
2199
$
$
ea
SAVE $22
ea
Balducci Extra Virgin Olive Oil 4 Litre
SAVE $4
55¢ per 100mL
875
Schwarzkopf Extra Care Shampoo or Conditioner 400mL Selected Varieties
$
SAVE $8.75
86¢ per 100mL
3
$
ea
Dynamo Laundry Liquid 1.8‑2 Litre Selected Varieties
45 ea
10
$ Prinetti 2 Slice Toaster, 5 Cup Rice Cooker or Cordless Kettle 1.7 Litre
SAVE $3.45
ea
SAVE $10
38¢
Per roll
9
25
$ Sorbent Silky White Toilet Rolls 24 Pack 21¢ per 100 sheets
VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
for details of your nearest store and other great offers
$ ea
SAVE $5.99
SAVE $5
Huggies Ultimate or Ultra Dry Nappies 52‑108 Pack Selected Varieties
LIKE US IGAAustralia
ea
SUBSCRIBE to receive the latest offers and promotions iga.com.au/newsletter
Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors.
On Sale Wed 27th March to Tue 2nd April 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
8