Proeunddelnyt
Indep
SALE
Greenseas Tuna 95g Selected Varieties
r than half pr i tte
¢
4
$
ce
be
$9.37 per kg
89
Peters Drumstick 4‑6 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $4
ea
SAVE $1.11
164
$
150
ea
$
SAVE $1.65 Arnott's Shapes 110‑190g Selected Varieties
Smith's Crinkle Cut Chips 150‑170g Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
399
$
1199
$
kg
White Seedless Grapes
kg
Australian Beef Economy Rump Steak On Sale Wed 13th February to Tue 19th February 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
IGA_V3_IGACQ477_130219_P1
SALE
6
$
ea
SAVE $6 Cadbury Twirl or Crunchie Bites Tub 300-340g
2
$
ea
SAVE $2 Cadbury Bubbly or Coco Chocolate Blocks 100‑155g Selected Varieties
1
$
SAVE $1 Mars Medium Bars 35‑57g Selected Varieties
BelVita Breakfast Soft Bakes 200g or Yoghurt Crunch 253g Selected Varieties
710
$ Mount Franklin Spring Water 20x500mL 71¢ per Litre
2_V3
225
$
ea
ea
SAVE $5.10
Bundaberg Brewed Drinks 10x375mL Selected Varieties $3.20 per Litre
12
$
ea
SAVE $2.25
Pepsi, Schweppes or Solo 10x375mL Selected Varieties $2.16 per Litre
ea
SAVE $2.25
810
$
ea
SAVE $4.10
SALE
250
$
SAVE $2.50
Vitasoy Coconut or Almond Long Life Milk 1 Litre Selected Varieties $2.50 per Litre
Ovaltine 415g 60¢ per 100g
2
50
$
ea
SAVE $1.30
4
Uncle Tobys O&G Granola or Muesli 400-450g Selected Varieties
$ Greenseas Tuna Chunks 425g Selected Varieties $9.41 per kg
110
$
ea
Golden Circle Fruit Drink 1 Litre Selected Varieties
4
SAVE 99¢
Tom Piper Canned Stew 400g Selected Varieties 58¢ per 100g
ea
SAVE $1.91
230
$ ea
SAVE $1.15
$1.10 per Litre
$
ea
SAVE $1.89
ea
Nescafé Blend 43 Instant Coffee 250g Selected Varieties $4 per 100g
10
$
ea
SAVE $4.69
350
$ McKenzie’s Salt or Pepper 55-450g Selected Varieties
ea
SAVE 79¢
3
SALE
2
$
2
$
59
SAVE $2.60 Primo Rindless Short Cut Bacon 175g
KR Castlemaine Country Taste Shaved Meats 100g Selected Varieties
$14.80 per kg
$20 per kg
2
$ $1.08 per 100g
4
$ Peters Original 2 Litre Selected Varieties 20¢ per 100mL
ea
SAVE $1
6
The Juice Brothers 1.5 Litre Selected Varieties $3.67 per Litre
$ McCain Man Size Meals 480‑500g Selected Varieties
Flora Original or Salt Reduced Spread 1kg 38¢ per 100g
550
$
ea
SAVE $1.50
6
$ ea
SAVE $2
380
$ ea
SAVE 50¢
Zoosh Dips 185g Selected Varieties
4_V3
ea
SAVE $2.06
ea
McCain Rustica or Take Away Pizza 350-500g Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
ea
SAVE $1.20
450
$ Bega Farmers' Tasty Cheese Block 250g $18 per kg
Logan Farm Chopped Spinach 250g Selected Varieties $6 per kg
ea
SAVE 95¢
150
$
ea
SAVE 30¢
SALE
Cold Power Sensitive or Regular Dual Caps 18 Pack 33¢ each
6
OMO Laundry Liquid 2 Litre or Powder 2kg Selected Varieties
999
$
$ ea
ea
SAVE $10
SAVE $6
3
$
2
$
Palmolive Liquid Hand Wash Refill 500mL Selected Varieties
SAVE $2.35
$20 per 100g
2
$
ea
Vaseline Lip Therapy 20g Selected Varieties
SAVE $3
OFF Range 50%
35
47¢ per 100mL
4
$
ea
SAV E $1
Décor Microsafe Round Container 800mL (50% OFF Décor Microsafe Range)
Listerine Mouthwash 500mL Selected Varieties $1.20 per 100mL
6
$
ea
SAV E $2.50
ea
50
Norsca Forest Fresh Anti‑perspirant Deodorant 150mL
ea
$2 per 100mL
SAVE $2.50
Harpic Blue or Fresh Power 639g Selected Varieties $7.69 per 100g
3
$
4
$ ea
SAV E $1.99
Mirabella LED Globe 5.5W 1 Pack Selected Varieties
ea
SAV E $2.73
5
WHAT’S FOR Dinner?
249
$ Blueberries 125g Punnet $1.99 per 100g
125g punnet
399
$
7
ea
200g pack
Community Co Ranch or Thai Bowl Salad 200g
2399
99
$
kg
Australian Boneless Pork Leg Roast
kg
Australian Whole Beef Eye Fillets
1399
$
6
580
$ $2.90 per 100g
$
kg
Peaches Yellow & White Flesh
kg
Gourmet Tomatoes
Australian Pork Loin Chops
299
$
ea
kg
1299
$ Canon Chicken Breast Burger Range 1kg Selected Varieties $12 per kg
ea
DELICIOUS DELI & Bakery
9
99
$ Lilydale Free Range BBQ Chicken
SAVE $1
Chicken Breast Supreme Sliced or Shaved
499
$
199
$ Luscious Jam Lamington 4 Pack 83¢ per 100g
2
$ Golden Crumpet Break, Tip Top Raisin or Breakfast Toast 425-600g Selected Varieties
Jon-Jon Ginger Kisses 200g
SAVE $1.21
ea
SAVE $1
$1.50 per 100g
Tip Top Sunblest Bread 650-700g Selected Varieties
SAVE $7
449 ea
SAVE $1.50
549
$ Your Bakery Slices 6 Pack Selected Varieties
290
$
99 ea
$37.42 per kg
299
kg
$
kg
President Le Blue Extra Creamy Cheese 120g
$
ea
SAVE 50¢
Champagne Leg Ham Sliced or Shaved
599
Cocktail or Slim Frankfurts
$24.95 per kg
1499
$
kg
SAVE $2
$
ea
Primo Salami 200g Selected Varieties
17
99
$
ea
ea
SAVE $1
370
$
ea
ea
Helga’s Bread 680-850g Selected Varieties
7
saFRIDAY! ayONLY, STARTS le 3THISdWEEKEND 599
$
kg
499
$
ea
SAVE $5
$1.25 per 100g
799
$ KRC Middle Bacon Rashers
kg
SAVE $4
Dorsogna Premium Boneless Leg Ham Sliced or Shaved
han half p er t ri tt
999
$
ce
Creative Food Solutions Ready Meals 400g Selected Varieties
be
IGA Corned Silverside
kg
SAVE $15
299
$ Your Bakery Mud Cake 600g Selected Varieties 50¢ per 100g
ea
SAVE $2
THESE PRODUCTS ARE ONLY AVAILABLE IN STORE FRIDAY 15TH FEBRUARY UNTIL SUNDAY 17TH FEBRUARY 2019 8
saFRIDAY! ayONLY, STARTS le 3THISdWEEKEND 250
$
ea
SAVE $2.50 Zooper Dooper 24x70mL Selected Varieties 15¢ per 100mL
Weis Ice Cream Bar 4 or 8 Pack Selected Varieties han half p er t ri tt
320
$
ce
be
$1.14 per 100mL
ea
SAVE $3.60
Crystal Pool Salt 20kg
520
$
539
ea
$
SAVE $5.30 V Energy Drink 4x250-275mL Selected Varieties
SAVE $5.56
8
$ Moccona Freeze Dried Coffee 200g Selected Varieties $4 per 100g
ea
ea
SAVE $5
1
$ Maximus Sports Drink 1 Litre Selected Varieties $1.64 per Litre
ea
SAVE $1.16
4
$
64 Reflex Copy Paper 80gsm 500 Sheets Selected Varieties
ea
SAVE $3
THESE PRODUCTS ARE ONLY AVAILABLE IN STORE FRIDAY 15TH FEBRUARY UNTIL SUNDAY 17TH FEBRUARY 2019 9
FILL UP THE Pantry
9
$
$
ea
SAVE $9.50
Cadbury Favourites 540g Selected Varieties $1.76 per 100g
2
$ Allen’s Medium Bags 130‑200g Selected Varieties
2
ea
SAV E 65¢
SAVE $3.50
3
Fibre One Brownies, Nature Valley Biscuits or Bars 2-5 Pack Selected Varieties
4
$
ea
SAV E $1.29
Prima Fruit Drink 6x200mL Selected Varieties
Kirks 10x375mL Selected Varieties
SAVE 89¢
Pepsi or Schweppes 1.25 Litre Selected Varieties $1.48 per Litre
560
$
ea
$1.49 per Litre
185
$
ea
SAV E 74¢
Monster Energy Drink 4x500mL Selected Varieties $3.50 per Litre
ea
SAVE $1.37
$2.50 per Litre
350
$ Kettle Chips 135‑175g Selected Varieties
$ ea
SAVE $1
Jarrah Drinking Chocolate 10 Pack Selected Varieties
ea
SAVE 70¢
$ Paradise Jam Fancies or Cookies 220-250g
4
ea
$
250
CC's Corn Chips 175g or Sakata Crisp 75g Selected Varieties
Twinings Tea Bags 40‑50 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $1
$
10
350
50
ea
SAVE $4.85
7
$
ea
SAV E $5.35
FILL UP THE Pantry
1
$ 61¢ per 100g
350
White Wings Baking Mixes 230‑560g Selected Varieties
SAVE $1.50
250
$ Praise Dressing 330mL Selected Varieties
ea
SAVE 50¢
76¢ per 100mL
Heinz Mayonnaise, Aioli, Sauce or Ketchup 285‑500mL Selected Varieties
ea
270
$
ea
SAV E 30¢
$8.47 per kg
Kellogg's Coco Pops, Nutri‑Grain, Crispix or Rice Bubbles 460‑705g Selected Varieties
5
Kellogg's Special K or Sultana Bran 300‑730g Selected Varieties
Goulburn Valley Fruits in Juice 2x170g Selected Varieties $8.82 per kg
360
$
ea
SAVE $1.15
Kraft Smooth or Crunchy Peanut Butter 375g 80¢ per 100g
$
ea
SAVE $1.60
3
$ ea
Nutella Hazelnut Spread 220g
SAVE $1
John West Sardines 110g Selected Varieties $18.18 per kg
3
$ ea
SAVE $1.50
3
ea
SAVE $1.45
$
Edgell Asparagus Green Spears 425g
5
$
ea
SAVE $1.23
Green’s Pancake Shake Original 200g
$
22
$1.36 per 100g
2
$
ea
SAV E 65¢
Indomie Mi Goreng Fried Noodles Cup 75g $1.60 per 100g
ea
SAVE 70¢
120
$
ea
SAV E 60¢
V3_11
FILL UP THE Pantry
2
$
100% TASTE*
50
90% LESS SUGAR
ea
*vs a Standard Peanut Caramel Chocolate Bar (per 100g)
SAVE $2.50 Musashi P45 Protein Bar 90g Selected Varieties
Aussie Bodies Protein FX Lo Carb Choc-Coated Protein Bar 40g Selected Varieties
$2.78 per 100g
$3.50 per 100g
140
$
ea
han half p er t ri tt
2
$
225
$
ce
be
SAVE $1.40
ea
ea
SAVE $2.20
SAVE $2.25
Musashi P30 Protein Shake 375mL Selected Varieties
Musashi RTD Protein Shake 375mL Selected Varieties
$5.33 per Litre
$6 per Litre
125
$
ea
SAVE $1.25 Aussie Bodies Lo Carb Whip’d or Mini Protein Bars 30g Selected Varieties
Aussie Bodies Lo Carb Whip’d Protein Bar 60g Selected Varieties
$4.17 per 100g
199
$
ea
SAVE $2
$3.32 per 100g
www.musashi.com.au
225
$
ea
SAVE $2.25
1
50
$
ea
SAVE $1.50
Atkins Advantage Protein Bars 60g Selected Varieties
Atkins Endulge Protein Bars 30-40g Selected Varieties
$3.75 per 100g
182
$
ea
SAVE $1.83 Atkins Low Carb Shake 330mL 55¢ per 100mL
6
$
75 ea
SAVE $6.75 Atkins Endulge Bars 5 Pack Selected Varieties
12
Atkins Endulge Chocolate Break 64.5g $5.47 per 100g
350
$
ea
SAVE $3.50
575
$ Atkins Day Break Bars 5 Pack Selected Varieties $3.11 per 100g
ea
SAVE $5.75
FILL UP THE Pantry
360
$
ea
Cadbury Curly Wurly Squirlies 110g or Crunchie Rocks 135g Moccona Brewed Single Shot Iced Coffee 390mL Selected Varieties $5.77 per Litre
225
$
BIG FLAVOUR in a Small Bite
ea
SAVE $2.25
THE COLOUR PURPLE IS A TRADE MARK USED UNDER LICENCE
NEW
99% FRUIT JUICE 100% SPARKLING
5
$
ea
SAVE $1.40
1
$
50 ea
SAVE 60¢
3
$
ea
SAVE $1.10
Golden Circle Sparkling Juice 4x250mL Selected Varieties
Golden Circle Sparkling Juice 250mL Selected Varieties
Golden Circle Sparkling Juice 750mL Selected Varieties
$5 per Litre
$6 per Litre
$4 per Litre
13
FRIDGE & FREEZER Faves
7
$
5
$ Peters Frosty Fruits 8 Pack Selected Varieties
750
$ Mainland Block Cheese 400‑500g Selected Varieties
Perfect Italiano Grated Cheese 450g Selected Varieties $13.33 per kg
14
ea
SAVE $1.70
83¢ per 100mL
ea
SAVE $1.50
6
$
ea
SAV E $1.50
ea
SAVE $3
Connoisseur Ice Cream 1 Litre or Cookies 4 Pack Selected Varieties
$5 per Litre
Sara Lee Cheesecake, Bavarian or Brownie & Cheesecake 425‑530g Selected Varieties
Birds Eye Field Fresh Peas or Beans 500g Selected Varieties $4 per kg
2
$
La Famiglia Traditional Garlic or Herb Bread 400g 88¢ per 100g
250
$
I&J Original Crumb or Beer Batter Fish Fillets 1kg $9.50 per kg
350
Birds Eye Golden Crunch Potato Gems 1kg
SAVE 50¢
$3 per kg
4
$ Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties 40¢ per 100g
950 ea
SAVE $2.49
3
$
ea
ea
ea
SAVE $1
$ ea
SAVE 35¢
$
Dairy Farmers Flavoured Milk 500mL Selected Varieties
6
$
ea
SAV E $1.59
Pauls French Vanilla or Rich Chocolate Double Thick Custard 900g 44¢ per 100g
ea
SAVE $1.30
4
$
ea
SAV E $1.15
HOME, BEAUTY & Pet
OFF Range 50% Décor Tellfresh Oblong Container 900mL or 1 Litre (50% OFF Décor Tellfresh Range)
2
49
$
SAVE $2.50
175
$
ea
Viva White Cleaning Towel 2 Pack $1.46 per 100 sheets
SAVE $1.75
480
$
ea
Colgate Toothpaste Whitening 110-120g Selected Varieties
ea
Matched
42¢
Per roll
Whiskas So Meaty, So Fishy or Tasty Trios Pouches 12x85g Selected Varieties 64¢ per 100g
Palmolive Dishwashing Liquid 500mL Selected Varieties 40¢ per 100mL
Organic Care Shampoo or Conditioner 400mL Selected Varieties 63¢ per 100mL
650
$
ea
SAVE $3.50
2
$
ea
SAVE 50¢
250
$
ea
SAVE $1
150
$ Chum Dog Food 700g Selected Varieties 21¢ per 100g
Sorbent Velvet 70 Pack or Thick & Large 95 Pack Facial Tissues Selected Varieties
ea
SAVE 40¢
180
$
ea
SAVE 70¢
2
Sorbent Hypo‑Allergenic Toilet Rolls 12 Pack 23¢ per 100 sheets
ea
SAVE $1
364
Libra Invisible Pads 10‑12 Pack Selected Varieties
$1.80 per 100mL
ea
SAVE $1.71
450
$ Nivea Anti‑Perspirant 250mL Selected Varieties
ea
SAVE $4.40
$
$ Colgate Zig Zag Toothbrush 1 Pack or Dental Floss 25m Selected Varieties
5
$
ea
SAVE $2
V3_15
Proeunddelnyt
Indep Visit IGA.COM.AU for more info
On Sale 6th February 2019
Mars or Skittles Funsize Share Bags 12‑18 Pack Selected Varieties
230
$
Lean Cuisine Balance Meals 280‑300g Selected Varieties
SALE
ea
SAVE $2.30
285
$
ea
SAVE $2.85
77
16
$
¢ ea
Suimin Cup Noodles 70g Selected Varieties $1.10 per 100g
Primo Rindless Short Cut Bacon 750g $9 per kg
SAVE $16
675
$
SAVE 78¢
Finish Tablets All in 1 Max 53 Pack or Quantum Ultimate 36 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $6.75
350
$ Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 600g Selected Varieties 58¢ per 100g
ea
ea
SAVE $2.20
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
On Sale Wed 13th February to Tue 19th February 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores. 16