Skip to main content

Lands GHouse IGA -26-06-2019

Page 1

Proeunddelnyt

Indep IG A.COM.AU

350

$

110

$

ea

SAVE $3.50

ea

Streets Cornetto 4 Pack Selected Varieties

SAVE $1.10

80¢ per 100mL

Heinz Condensed Canned Soup 420g Selected Varieties 26¢ per 100g

TRESemmé Shampoo or Conditioner 900mL Selected Varieties 58¢ per 100mL

1

$

525

65

$

ea

SAVE $1.65

Thins Chips 175g Selected Varieties

ea

SAVE $5.25

94¢ per 100g

750

$

kg

Australian

IGA AUSTRALIAN CORNED SILVERSIDE On Sale Wed 26th June to Tue 2nd July 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

IGA_V3_IGACQ530_260619_P1


WHAT’S FOR Dinner?

250

$

350

$

kg

Australian Navel Oranges

4

Pink Lady Apples

5

$ $2 per kg

$

ea

2kg bag

Washed Potatoes 2kg

12

Community Co Crunchy Kit, Southern Ranch or Zucchini Quick Cook Kits 400g or Caesar Kit 290g

$

kg Australian Beef Blade Roast

$ Australian Pork Loin Chops

2

ea

12

$

Australian Beef Gravy Steak

12

kg

13

kg

$ kg Australian Beef Economy Rump Steak

kg


DELICIOUS DELI & Bakery

10

Streaky Bacon

17

kg

SAVE $4

62¢ per 100g

185

$

Jindi Brie or Camembert Cheese 180‑200g Selected Varieties

6

SAVE $1.85

3

ea

SAVE 40¢

Premium Boneless Leg Ham Sliced or Shaved

6

90¢ per 100g

ea

SAVE $1

Luscious Lamingtons 12 Pack Selected Varieties

Papa Joes Bread 500g Selected Varieties

ea

250

$

4

$

SAVE $7

$

SAVE $3.40

ea

$ Country Delight Tarts 4 Pack Selected Varieties

SAVE $3.95

$

$

Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties

kg

kg

SAVE $1

Silverside Sliced or Shaved

$

$

ea

Free Range BBQ Cooked Chicken

17

12

$

50 ea

SAVE 50¢

kg

Thick or Thin Sausages

Mini Iced Cupcakes or Mudcake 12 Pack Selected Varieties $2.50 per 100g

6

$

ea

SAVE 50¢

340

$

ea

Wonder White Bread 700g Selected Varieties 49¢ per 100g

3


FILL UP THE Pantry Skittles or Starburst Bags 104‑180g Selected Varieties

150

$

ea

SAVE $1.50

2

$ Arnott's Scotch Finger or Cream Biscuits 200‑250g Selected Varieties

1

$

ea

Mars Medium Bars 35‑57g Selected Varieties

SAVE $1

480

$ Mars Funsize Bags 20‑28 Pack Selected Varieties

Doritos Corn Chips 150‑170g Selected Varieties

4

225

$

ea

SAVE $1.20

2

$

50 ea

SAV E 79¢

BelVita Breakfast Soft Bakes 200g or Yoghurt Crunch 253g Selected Varieties

3

French Fries, Cheezels, Thins Multipacks 5‑6 Pack or Kettle Popcorn 80‑110g Selected Varieties

250

$

ea

Coca‑Cola 1.25‑1.5 Litre Selected Varieties

SAV E 69¢

Coca‑Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties

ea

SAVE $1.80

Cascade Mixers or Mount Franklin Lightly Sparkling 4 Pack Selected Varieties

215

$

$ Cadbury Chocolate Blocks 150‑190g Selected Varieties

SAVE $1

ea

SAVE $2.25

$2.17 per Litre

350

$

ea

SAV E 95¢

ea

V Energy Drink 4x250‑275mL Selected Varieties

ea

SAVE $1

815

$

ea

SAVE $5.35

650

$

ea

SAV E $4


FILL UP THE Pantry

1

2

$ Continental Cup A Soup 2 Serve Selected Varieties

3

$ ea Heinz Ketchup, Sauce, Seriously Good Mayonnaise or Aioli 295-500mL Selected Varieties

SAVE $1

$ La Zuppa Bowl or Pouch Soup 420‑540g Selected Varieties

SAVE $1

3

$1.47 per 100g

5

$

ea

SAV E 39¢

Uncle Tobys Plus Cereal 690‑820g Selected Varieties

Cottee's Cordial 1 Litre Selected Varieties $3.50 per Litre

350

$

ea

SAV E 70¢

3

$

ea

Leggo's Tomato Paste 500g or Stir Through 350g Selected Varieties

SAVE 25¢

6

SAVE $1.20

$ ea

SAVE $1.20

34¢ per 100g

Capilano Honey Upside Down Pack 340g

San Remo Pasta 375‑500g Selected Varieties

$

SPC Baked Beans or Spaghetti 4x220g Selected Varieties

170

$ ea

ea

ea

SAVE 70¢

6

$ ea

Nestlé Milo or Nesquik Cereal 650-700g Selected Varieties

SAVE $1.50

Nescafé Blend 43 Instant Coffee 250-300g Selected Varieties

10

$

SAV E $4.49

SAVE $1.50

750

$

ea

Nestlé Milo 750g $1 per 100g

ea

ea

SAV E $2.25 V3

5


FRIDGE & FREEZER Faves

9

$ Bega Tasty Cheese 1kg $9 per kg

Sara Lee Cheesecake, Bavarian or Cake 350-420g Selected Varieties

Peters Original 2 Litre Selected Varieties 20¢ per 100mL

ea

SAVE $4

5

$

ea

SAV E $1.25

4

$

ea

SAV E $1

Flora Pro‑Activ Spread 500g Selected Varieties $1.20 per 100g

Pauls Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties $1.29 per 100g

Birds Eye Country Harvest Vegetables 1kg or Steam Fresh Plus 400g Selected Varieties

6

$

ea

SAVE $2

5$ for

$14 per kg

450

SAVE $2.50

4

$

ea

SAV E $1

6

Philadelphia Original or Light Spreadable Cream Cheese 250g

Pauls French Vanilla or Rich Chocolate Double Thick Custard 900g 44¢ per 100g

Birds Eye Deli Chips, Fries or Roast Potatoes 600g Selected Varieties $4.33 per kg

$ Devondale Block Cheese 500g Selected Varieties $12 per kg

6

V3

350

$

ea

SAVE 80¢

4

$

ea

SAV E $1.15

260

$

ea

SAV E $1.35

5

Dairy Farmers Classic Chocolate Milk or Dare Iced Coffee 750ml Selected Varieties $4.27 per LItre

Mildura Fruit Drink 2 Litre Selected Varieties $1.50 per Litre

McCain Man Size or Slow Cooked Meals 300‑500g Selected Varieties

$ ea

Vaalia Probiotics Yoghurt 900g Selected Varieties 56¢ per 100g

320

$

ea

SAVE 69¢

3

$

6

$

Primo Sliced Meats 80‑100g Selected Varieties

ea

SAV E $1

25 $

ea

ea

SAV E 80¢

for


HOME, BEAUTY & Pet

Palmolive Ultra Concentrate Dishwashing Liquid 700‑750mL Selected Varieties

2

$

Duck Deep Action Gel 750mL Selected Varieties 33¢ per 100mL

250

75

$

ea

SAVE $2.50

SAVE $2.75

5

$

Colgate Total Dental Floss 100m, Toothpaste 170‑190g or 360° Advanced Toothbrush 1 Pack Selected Varieties

Only Organic Baby Food Pouches 120g Selected Varieties $1.25 per 100g

Dove Body Wash 1 Litre Selected Varieties $1 per 100mL

ea

SAVE $1

1

ea

SAV E 50¢

10

$

Sorbent Tissues Silky White 275 Pack or Menthol with Eucalyptus 80 Pack

3

$

50

$

ea

SAV E $3.70

2

$ ea

Libra Invisible Pads 10‑12 Pack Selected Varieties

Palmolive Shampoo or Conditioner 700mL Selected Varieties 71¢ per 100mL

ea

SAV E $2.35

5

$

ea

SAV E $2

Quilton Unscented or Marine 3 Ply Toilet Tissue 12 Pack

ea

SAVE 60¢

Rexona AntiPerspirant Deodorant 250mL Selected Varieties $1.40 per 100mL

Chum Wet Dog Food 700g Selected Varieties 23¢ per 100g

27¢ per 100 sheets

350

$

ea

SAV E $1.50

1

$

60 ea

SAV E 40¢

575

$

ea

SAVE $2.50

4

$ Huggies Baby Wipes 80 Pack Selected Varieties

V.I.P Chunkers Fresh Dog Food 1kg Selected Varieties

ea

Matched

4

$

ea

40¢ per 100g V3

7


Proeunddelnyt

Indep IG A.COM.AU

3

$

90

Patties Party Pies, Rolls or Pasties 12 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $3.90

Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 150g Selected Varieties 67¢ per 100g

33 $

for

SAVE $3.27

15

$

ea

SAVE $9.10 Moccona Freeze Dried Coffee 400g Selected Varieties $3.75 per 100g

77

¢ ea

SAVE 78¢

Suimin Cup Noodles 50-70g Selected Varieties

Oral‑B All Rounder Soft or Medium Toothbrush 1 Pack

50% off Oral-B Range

1

$

50 ea

SAVE $1.50

140

$

ea

SAVE 35¢

Whiskas Cat Food 400g Selected Varieties 35¢ per 100g

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 26th June to Tue 2nd July 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Lands GHouse IGA -26-06-2019 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu