Skip to main content

Lands GHouse IGA -22-01-2020

Page 1

2

$

ea

SAVE $2 Pringles Chips 134g Selected Varieties

ON SALE 22ND JANUARY 2020

$1.49 per 100g

Golden Circle Fruit Drink 6x250mL Selected Varieties

ea

SAVE $2.25

$1.50 per Litre

550

$

SEE INSIDE FOR MORE SAVINGS

225

$

ea

SAVE $5.50

Australian LAMB LEG ROAST

11

$

Serving suggestion

kg

Connoisseur Gourmet Ice Cream 1 Litre Selected Varieties 55¢ per 100mL

2115

$

ea

SAVE $18.35 Coca‑Cola 30x375mL Selected Varieties $1.88 per Litre

On sale Wed 22nd January to Tue 28th January 2020. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores. Visit iga.com.au for more info. IGA_V3_IGACQ621_220120_P1


WHAT’S FOR Dinner?

2

390

$ Kensington Pride Mangoes

19

Community Co Baby Leaf Mix 300g or Baby Spinach 280g

14

2

ea

15

$ kg Australian Economy Beef Rump Steak

8

kg

$

$ Australian Lamb Shanks

450

$

kg

$ Australian Butterflied Lamb Leg

kg

Australian White or Yellow Nectarines

350

$ Gourmet Tomatoes

$ ea

kg IGA Picnic Shoulder Ham

kg


DELICIOUS DELI & Bakery

12

13

$ Middle Bacon Rashers

kg

SAVE $1

Deli Leg Ham Sliced or Shaved

24

kg

6

Primo Salami Knobs 200g Selected Varieties

$1.17 per 100g

ea

SAVE $1

6

$2.50 per 100g

6

$ Cocktail or Slim Frankfurts

5

Grannys Mini Muffins 300g Selected Varieties $1.67 per 100g

SAVE 20¢

Luscious Lamingtons 12 Pack Selected Varieties

ea

Country Chef Pavlova 500g $1.19 per 100g

kg

SAVE $1.50

250

$

ea

SAVE $1

340

595

$

SAVE 50¢

ea

kg

SAVE $3

ea

$

$ Mini Iced Cupcakes or Mudcake 12 Pack Selected Varieties

Silverside Sliced or Shaved

$30 per kg

$ Your Bakery Croissant 9 Pack

kg

$

SAVE $6

7

$

SAVE $5

$ Salami Sliced or Shaved

20

$

$

ea

ea

Wonder White Bread 680‑700g Selected Varieties

3


FILL UP THE Pantry Cadbury Favourites 373g

Kirks 1.25 Litre Selected Varieties

$1.88 per 100g

7

82¢ per Litre

102

$

$

ea

SAVE $1.03

ea

SAVE $7

830

$ Coca‑Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties $2.21 per Litre

1

2

ea

Cadbury Medium Bars 30‑60g Selected Varieties

1065

$ Red Bull Energy Drink 4x250mL Selected Varieties

3

ea

MATCHED

$10.65 per Litre

Doritos or Thins Chips 150‑175g, Kettle Popcorn 80‑110g or Assorted Multipacks 5‑6 Pack Selected Varieties

250

$ ea

SAVE $1.60

Bundaberg Drinks 4x375mL Selected Varieties

Arnott's Chocolate Biscuits 175‑200g Selected Varieties

ea

SAVE $1.15

$3.47 per Litre

250

$

ea

SAVE $1.05

810

$

ea

Mount Franklin Spring Water 20x500mL

SAVE 69¢

Arnott’s Shapes, Jatz, Clix or Savoy 160‑250g Selected Varieties

520

$

Pascall, The Natural Confectionery Co. or Cadbury Bags 160‑350g Selected Varieties

$ Cadbury Sharepacks 150‑180g Selected Varieties

ea

SAVE $2

SAVE $1

V3

SAVE $5.38

$

$

4

ea

81¢ per Litre

250

$

ea

SAVE 70¢

ea

SAVE $4.42

350

$ Kettle Potato Chips 135‑175g Selected Varieties

ea

SAVE 89¢


FILL UP THE Pantry

175

150

$

SAVE $1.65

White Wings Pancake Shaker Original 350g or Buttermilk 325g

2

ea

SAVE $2.25

14

Cottee's Jam or Marmalade 500g Selected Varieties 50¢ per 100g

$ Nescafé Gold Instant Coffee Refill Soft Sachet 320g

SAVE $6

$4.38 per 100g

750

$ Nestlé Milo 750g $1 per 100g

ea

ea

SAVE $3

L’OR Espresso Coffee Capsules 10 Pack Selected Varieties $8.65 per 100g

Bickford’s Cordial 750mL Selected Varieties $4.67 per Litre

2

350

$

ea

SAVE 70¢

ea

MATCHED

4

$

Leggo’s Pasta Sauce 490‑500g Selected Varieties

ea

Edgell Corn 420g or Beetroot 425g Selected Varieties

SAVE $1.50

27¢ per 100mL

ea

SAVE $1

1

$

50

Zooper Dooper 24 Pack Selected Varieties

2

$

50

$

ea

SAVE $1.20

MasterFoods Sauce 250‑500mL or Mustard 250‑275g Selected Varieties

50

$ Uncle Tobys Plus Cereal 410‑435g Selected Varieties

$

ea

450

$

ea

SAVE $1.30

Continental Rice, Risotto or Pasta Pots 69‑87g Selected Varieties

ea

SAVE 50¢

2

$

ea

SAVE 90¢ V3

5


FRIDGE & FREEZER Faves

Don Donskis Salami Hot or Mild Twin 40g $37.50 per kg

1

50

$

ea

SAVE $1.50

26 $

Chris' Traditional Dips 200g Selected Varieties

for

$1.50 per 100g

Oak or Breaka Flavoured Milk or Ice Break Iced Coffee 750mL Selected Varieties $4.27 per Litre

3

$

20

SAVE 52¢

We give back to local communities 6

V3

ea

8

$

Primo Short Cut or Middle Rindless Bacon 500g

ea

SAVE $3

$16 per kg

Philadelphia Block, Pourover, Spreadable or Icings 230‑250g Selected Varieties

350

$

ea

SAVE 80¢

5

$

Charlie’s Quencher Juice 2 Litre Selected Varieties

ea

SAVE $1.15

$2.50 per Litre

5

$ Community Co Pizza 390‑440g Selected Varieties

McCain Redbox Frozen Meals 310‑320g Selected Varieties

ea

Connoisseur Gourmet Ice Cream 4‑6 Pack Selected Varieties

Yoplait Petit Miam Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties

5

$

SAVE $1

6

$2.50 per 100g

$9.93 per kg

$

ea

SAVE $2.60

80

Bulla Creamy Classics Ice Cream 2 Litre Selected Varieties 30¢ per 100mL

HOT BUY

5

397

$

ea

SAVE $3.98

6

$

ea

SAVE $2.50

5

$

¢

$1.14 per 100g

Community Co Macaroni or Cauliflower Cheese Balls 200g

Steggles Chicken Tenders 400g Selected Varieties

ea

ea

Bulla Multipack Ice Cream 8‑14 Pack Selected Varieties

$

ea

SAVE $2

4

$ ea

Community Co Frozen Fresh Berries 500g Selected Varieties $8 per kg

ea


HOME, BEAUTY & Pet Colgate Advanced Whitening or Max Fresh Toothpaste 170‑190g Selected Varieties

350

$

ea

SAVE $3.50

4

$ Palmolive Luminous Oils Hand Wash 500mL or Shower Gel 400mL Selected Varieties

2

$

90 ea

Ajax Professional Power Cleaner Spray 500mL or All In 1 Lemon 700mL Selected Varieties

SAVE $2.90

9

Finish Dishwasher Cleaner 250mL Selected Varieties $1.40 per 100mL

$

ea

SAVE $3

Pedigree Dry Dog Food 2.5‑3kg Selected Varieties

VIP Grain Free Chicken Dog Food Roll 1.08kg 20¢ per 100g

2

$

ea

SAVE $1.40

ea

Sorbent Thick & Large 95 Pack or Velvet 70 Pack Facial Tissues Selected Varieties

SAVE $3.50

10

SAVE $2

Huggies DryNites Pyjama Pants 9‑11 Pack Selected Varieties

1

$

ea

SAVE 45¢

BIC Comfort 3 Advance or Soleil Twilight Disposable Razors 4 Pack

ea

SAVE $2

U by Kotex Regular or Super Designer Series Ultrathins With Wings 10‑12 Pack

180

$

ea

SAVE 70¢

4

$

$

Purina Fancy Feast Wet Cat Food 85g Selected Varieties $1.18 per 100g

350

$

ea

$1 each

3

$

60 ea

SAVE 90¢

Pantene Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieties

ea

SAVE $1.50

450

$

ea

$1.29 per 100mL

7


7

42

$

295

Four'N Twenty 24 Pieces Snack Pack

$

67¢ per 100g

ea

ea

SAVE $2.95

SAVE $7.43

SEE INSIDE FOR MORE SAVINGS

Kellogg’s All‑Bran Original 530g or Just Right 460g

Viva Multi‑Purpose Cleaning Towel 2 Pack

Dynamo Laundry Liquid 1.8‑2 Litre Selected Varieties

8

$

$1.46 per 100 sheets

175

75

$

ea

ea

SAVE $1.75

SAVE $8.75

175

$

SAVE $1.25

Praise Dressing 330mL Selected Varieties 53¢ per 100mL

450

$

ea

Devondale Butter Spread 500g Selected Varieties 90¢ per 100g

ea

SAVE $1.20

VISIT iga.com.au or CALL 1800 622 579

for details of your nearest store and other great offers

LIKE US IGAAustralia

SUBSCRIBE to receive the latest offers and promotions iga.com.au/newsletter

Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors.

8

IGA_V3_IGACQ621_220120

ON SALE 22ND JANUARY 2020

On Sale Wed 22nd January to Tue 28th January 2020. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Lands GHouse IGA -22-01-2020 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu