Skip to main content

Lands GHouse IGA -19-06-2019

Page 1

Proeunddelnyt

Indep IG A.COM.AU

2

$

ea

SAVE $2 Campbell’s Real Stock 1 Litre Selected Varieties 20¢ per 100mL

410

$

ea

SAVE $4.10

2

$ Steggles Chicken Tenders 400g Selected Varieties $10.25 per kg

Pascall, The Natural Confectionery Co. or Cadbury Bags 160‑350g Selected Varieties

1775

$ ea

SAVE $2

Coca‑Cola 24x375mL Selected Varieties $1.97 per Litre

ea

SAVE $13.25

11

$

kg

Australian

LAMB LEG ROAST On Sale Wed 19th June to Tue 25th June 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

IGA_V3_IGACQ529_190619_P1


WHAT’S FOR Dinner?

390

$ Strawberries $15.60 per kg

250g punnet

150

Assorted Flavoured Dipping Sauces 65g

10

$

15

$ 2

for

Hass Avocados

450

$

ea

$23.07 per kg

Australian Boneless Pork Loin Roast

24

ea

$

Australian Pork Scotch Steak or Roast

MULTI-BUY $

Community Co Mixed or Asian Veggies Steamer Tray 200g or Baby Potatoes with Herb Butter 400g

14

$

kg Australian Lamb Shanks

ea

kg

MULTI-BUY $ kg

Australian Flavoured Sausages 500g $12 per kg

2 for

12


DELICIOUS DELI & Bakery

12

19

$

$

kg

Short Cut Bacon

Tasmanian Heritage Camembert or Double Brie Cheese 250g $22.40 per kg

SAVE $5

560

$

ea

SAVE $5.65

440

$ Your Bakery Mud Cake 600g Selected Varieties 73¢ per 100g

ea

SAVE 60¢

3

$ Abbott’s Sandwich Thins 240g Selected Varieties $1.33 per 100g

20 ea

SAVE 80¢

Ham Off the Bone Sliced or Shaved

SAVE $7

Roast Beef or Pork Sliced or Shaved

18

$ Chicken Breast Supreme Sliced or Shaved

Grannys Muffins 4 Pack Selected Varieties

3

3

$ Jon‑Jon Ginger Kisses 200g $1.50 per 100g

3

kg

Roast Pork with Crackle

ea

88¢ per 100g

Helga’s Bread 680‑850g Selected Varieties

SAVE $1

19

kg

50

$

kg

$

SAVE $2

$

21

$

kg

ea

SAVE $1

3

$

90 ea

ea

Tip Top Sunblest Bread 650‑700g Selected Varieties

3


6

GO QLD

265

$

$ ea

SAVE $6

Cadbury Favourites 320g $1.88 per 100g

1

$1.33 per Litre

SAVE $1

Cadbury Medium Bars 30‑60g Selected Varieties

250

$ Arnott's Chocolate Biscuits 160‑200g Selected Varieties

Red Bull Energy Drink 4x250mL Selected Varieties $7.50 per Litre

4

V3

ea

SAVE $1.15

750

$

ea

SAV E $3.15

3

$ ea

SAVE 20¢

Coca‑Cola 2 Litre Selected Varieties

$

Arnott's Chocolate Blocks 170g Selected Varieties $1.76 per 100g

Coca‑Cola, Sprite, Fanta or Lift 8x200mL Selected Varieties

ea

SAVE $2

4

$3.72 per Litre

$ Schweppes Mixers or Pepsi Max Cola 4x300mL $3.33 per Litre

Red Rock Deli Special Reserve or Tortilla Chips 150‑165g Selected Varieties

350

$

ea

SAV E 99¢

595

$

ea

SAVE $3.05

5

$ ea

SAVE $1.70

CC’s Corn Chips 175g Selected Varieties $1.43 per 100g

ea

Arnott’s Assorted Cream Biscuits 500g

250

$

ea

SAV E 80¢

Red Rock Deli Potato Chips 150‑165g Selected Varieties

ea

Matched

350

$

ea

SAV E 99¢


FILL UP THE Pantry

Uncle Tobys Traditional or Quick Oats 500g 40¢ per 100g

IXL Jam or Marmalade 480g Selected Varieties 42¢ per 100g

2

$

White Wings Baking Mixes 220‑560g Selected Varieties

ea

SAVE $2

2

$

ea

SAV E $1.50

18

$ Nescafé Gold Original 400g $4.50 per 100g

ea

SAV E $6

Sanitarium Weet-Bix 375-400g Selected Varieties

Lipton Chai Tea Latte Sticks 8 Pack or Intense Tea Bags 100s Selected Varieties

250

$

SAVE $2.50

450

$

CommunityCo.com.au

Continental Stock Powder 120‑130g Selected Varieties

SAV E 50¢

5

$

Vitasoy Long Life Milk 1 Litre Selected Varieties

ea

SAV E $1.10

$2.25 per Litre

360

$ Community Co Gluten Free Plain or Self Raising Flour 750g $4.80 per kg

2

$

Zafarelli Pasta 500g Selected Varieties

ea

SAVE $2

2

19¢ per 100g

$

ea

For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. Find out more at

Heinz Pasta or Bake Sauce 500‑525g Selected Varieties

ea

Greenseas Tuna 425g Selected Varieties

ea

SAV E 99¢

$9.41 per kg

225

$

Edgell Peas, Beans or Lentils 400‑420g Selected Varieties

ea

SAV E 65¢

550

$

ea

Community Co Gluten Free Muesli 350‑500g

ea

Community Co Organic Virgin Coconut Oil 1 Litre

97

¢

ea

SAVE 97¢

4

$

ea

SAV E $1

1

$

ea

SAV E 45¢

14

$

ea

$1.40 per 100mL

5


FRIDGE & FREEZER Faves

3

$

94

SAVE $3.94

4

Lean Cuisine Balance Meals 280‑300g Selected Varieties

2

$

5

$

ea

SAVE $2

$20 per kg

6

ea

SAVE $1.70

Don Sliced Salami, Pepperoni or Chorizo 100g Selected Varieties

$11 per kg

Birds Eye SteamFresh Vegetables 450g Selected Varieties

Balfour Pasty or Pies 4 Pack Selected Varieties

$

Coon Tasty or Light 'n Tasty Block Cheese 500g

180

$

ea

50 ea

SAV E $1.50

Pampas Puff, Shortcrust Pastry 1kg or Lemon Meringue Pie 400‑500g Selected Varieties

Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 600g Selected Varieties 67¢ per 100g

Mainland Finely Grated Cheese 200g Selected Varieties $15 per kg

3

$

ea

SAV E $1.50

$4 per kg

4

SAVE $1.80

$

6

$ ea

Connoisseur Gourmet Ice Cream 4‑6 Pack Selected Varieties

SAVE $1.50

4

ea

$

ea

SAVE $2.40

5

$ ea

Tamar Valley Greek Style Yoghurt 700g‑1kg Selected Varieties

SAVE $1.70

Ice Break Iced Coffee or Oak Flavoured Milk 500-600mL Selected Varieties

2

$

70 ea

SAV E 58¢

Charlie’s Honest or Quencher Juice 2 Litre Selected Varieties $2.58 per Litre

ea

SAVE 80¢

515

$

ea

SAV E $1


HOME, BEAUTY & Pet Macleans Extreme Clean Lasting Fresh or Whitening Toothpaste 170g $1.47 per 100g

2

42¢

50

$

Per roll

ea

SAVE $2.50

10

$

ea

Sorbent Silky White Toilet Rolls 24 Pack 23¢ per 100 sheets

2

$

75 ea

SAVE $2.75

Libra Tampons 16 Pack Selected Varieties 19¢ each

Sorbent Thick & Large or Velvet Facial Tissues 70‑95 Pack Selected Varieties

Nivea Cleansing Wipes 25 Pack Selected Varieties

55¢ per 100mL

15¢ each

3

$

ea

SAV E $1.65

1

$

80 ea

SAV E 70¢

Johnson's Baby Oil, Shampoo, Wash or Lotion 200mL Selected Varieties $2 per 100mL

My Dog Wet Dog Food 100g Selected Varieties $1.10 per 100g

375

$

Palmolive Foaming Hand Wash Refill 500mL Selected Varieties

4

$

ea

SAV E $1.50

1

$

10 ea

SAV E 40¢

ea

SAVE $3.75

Nivea Anti‑Perspirant Deodorant 150mL Selected Varieties $2.20 per 100mL

Dine Finest Serve Wet Cat Food 6x50g Selected Varieties $1.17 per 100g

SAVE $5

Morning Fresh Dishwashing Liquid 900mL Selected Varieties 50¢ per 100mL

3

30

$

ea

SAV E $1.69

3

$

50 ea

SAV E $1.30

Pine O Cleen Disinfectant Liquid 1.25 Litre Selected Varieties $2.40 per Litre

Prota Pet Dog Food Rolls 1kg Selected Varieties (from the meat department) 30¢ per 100g

450

$

ea

SAVE $3

3

$

ea

SAV E $2

3

$

ea

SAV E 65¢

7


Proeunddelnyt

Indep IG A.COM.AU

550

Twinings Tea Bags 80‑100 Pack Selected Varieties

$

ea

SAVE $5.50

be

ea

Nestlé or Allen’s Chocolate Blocks 118‑200g Selected Varieties

465

$

SAVE $2.25 Sanitarium Up & Go 6x250mL Selected Varieties $3.10 per Litre

ea

SAVE $4.70

Moccona Freeze Dried Coffee 200‑250g Selected Varieties

9

$

ea

SAVE $4

230

$

ce

225

$

r than half pr i tte

ea

SAVE $2.50 Kellogg’s Nutri‑Grain 290g, Crunchy Nut 380g or Frosties 350g

195

$

ea

SAVE 35¢

Pedigree Wet Dog Food 700g Selected Varieties 28¢ per 100g

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 19th June to Tue 25th June 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Lands GHouse IGA -19-06-2019 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu