Proeunddelnyt
Indep Visit IGA.COM.AU for more info
On Sale 10th July 2019
Better trhicaen half p
3
$
ea
SAVE $3.30 Nescafé Café Menu 10 Pack Selected Varieties
5 0 % O ff Dove range*
3
$
50 ea
SAVE $3.50
Dove Anti‑perspirant Deodorant 250‑254mL Selected Varieties *Excludes Clinical Protection and travel sizes
240
$ Cadbury Chocolate Blocks 150-190g Selected Varieties
12
ea
SAVE $2.40
14
$
SAVE $9.70 Pepsi or Schweppes 24x375mL Selected Varieties $1.56 per Litre
$
On Sale Wed 10th July to Tue 16th July 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
13
$
kg
Australian Whole Economy Beef Rib Fillet
ea
Premium Champagne Ham
kg
SAVE $9
IGA_V3_IGACQ541_100719_P1
WHAT’S FOR Dinner?
MULTI-BUY
24
290
$
$
for
Hickson Mandarins
Australian Hass Avocados
290
$ Cauliflower
ea
10
Community Co Mixed Veggies or Asian Vege Steamer Tray 200g or Baby Potatoes with Herb Butter 400g
ea
12
$ kg
Australian Pork Loin Roast
kg
Australian Gravy Beef
14
10
$
$
2
450
$
$
Family Chef Smokey BBQ, Herb & Garlic, Greek and American Pork Loin Roast
kg
kg
KR Castlemaine Honey or Virginian Ham Portions 750g $13.33 per kg
ea
DELICIOUS DELI & Bakery
11
19
$ Short Cut Bacon
kg
SAVE $6
Easy Carve Leg Ham Sliced or Shaved
23
$
kg
Sliced Sopressa Salami Hot or Mild
SAVE $6
Your Bakery Croissants 3 or 4 Pack
2
ea
1
$ 62¢ per 100g
$27.14 per kg
Luscious Lamingtons 18 Pack
85 ea
SAVE $1.85
kg
SAVE $8
9
Roast Pork or Beef Sliced or Shaved
MULTI-BUY
52 $
ea
SAVE $2.40
250
for
SAVE 50¢
Hash Browns (From the Deli)
6
$
ea
SAVE $1.50
3
Grannys Tray Cake 360g Selected Varieties
340
$ ea
SAVE $2.90
Wonder White Bread 700g Selected Varieties
ea
SAVE $1.20
$1.67 per 100g
$ Tip Top Café Bread 500‑650g Selected Varieties
kg
SAVE $1
50
$
$ 69¢ per 100g
$1.25 per 100g
Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties
South Cape Marinated Fetta Classic Herbs & Oil 350g
50
$
21
$
$
ea
49¢ per 100g
3
FILL UP THE Pantry
1
$
Arnott’s Medium Bars 45g Selected Varieties
SAVE $1
1
ea
2
$
Thins Chips 175g, Assorted Multipacks 5‑6 Pack or Kettle Popcorn 80‑110g Selected Varieties
ea
SAVE $3.90
Pods, Maltesers, Mars or M&M's 130‑180g Selected Varieties
ea
ea
Cadbury Twirl Bites or Crunchie Rocks 300‑340g
SAVE $1.25
2
Arnott's Scotch Finger or Cream Biscuits 200‑250g Selected Varieties
215
$
ea
SAVE $1
Kettle Uppercuts or Sensations Chips 150g Selected Varieties
ea
SAVE $1
Schweppes Mixers or Soft Drink 1.1 Litre Selected Varieties $1.50 per Litre
6
$
$
Coca-Cola 1.25 Litre Selected Varieties $1.72 per Litre
3
ea
SAVE $1.50
$
50
SAVE 69¢
660
$
50
SAVE $1.50
Skittles or Starburst Bags 104‑180g Selected Varieties
V Energy Drink 4x250‑275mL Selected Varieties
Cadbury Fingers or Freddo Biscuits 114‑167g Selected Varieties
$2.22 per 100g
$
4
150
$ ea
$2.33 per 100g
165
$
ea
SAVE 45¢
350
$
ea
SAVE 89¢
250
$ Doritos Corn Chips 150‑170g Selected Varieties
ea
SAVE $3.94
ea
SAVE 79¢
FILL UP THE Pantry
John West Deli Tuna 180g Selected Varieties $9.72 per kg
1
$
75
SAVE $1.75
Gravox Liquid Gravy or Finishing Sauce 165g Selected Varieties $1.06 per 100g
Campbell’s Real Stock 1 Litre Selected Varieties 30¢ per 100mL
1
$
75 ea
SAVE 80¢
3
$
ea
SAVE $1
Bertolli Olive Oil 750mL or Azalea Grapeseed Oil 1 Litre Selected Varieties
Golden Circle Fruit Drink 6x250mL Selected Varieties
CommunityCo.com.au
ea
SAVE $6.50
3
50
$
SPC Puree or Diced Fruit in Juice or Jelly 4 Pack Selected Varieties
350
$
ea
SAVE $1.10
420
$ Community Co Free Range X-Large Aussie Eggs 12 Pack 60¢ per 100g
ea
SAVE $1
$2.33 per Litre
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. Find out more at
650
$
ea
ea
Bega Crunchy or Smooth Peanut Butter 375g 61¢ per 100g
Pauls Zymil Free Full Cream or Low Fat Longlife Milk 1 Litre $2 per Litre
Nestlé Milo or Nesquik Cereal 340‑350g Selected Varieties
2
30
$
5
ea
Vegemite 380g
SAVE 50¢
4
ea
SAVE $4
$
$
$1.32 per 100g
$
ea
SAVE $1.50
4
$ ea
Uncle Tobys Plus Cereal 410‑435g Selected Varieties
SAVE $1.29
360
$ Community Co Gluten Free Plain or Self Raising Flour 750g $4.80 per kg
Moccona Freeze Dried Coffee 200‑250g Selected Varieties
SAVE $2.30
2
9
$
ea
ea
ea
SAVE $1
4
$ Community Co Organic Sultanas 375g
ea
$10.67 per kg V3
5
FRIDGE & REEZER Faves
5
$ McCain Redbox Frozen Meals 310‑320g Selected Varieties
Birds Eye Golden Crunch Chips or Wedges 750g Selected Varieties
ea
SAVE $1
6
$3.33 per kg
$ Connoisseur Gourmet Ice Cream 4‑6 Pack Selected Varieties
ea
2
Nanna's Apple or Rhubarb & Apple Crumble 550g 64¢ per 100g
$
SAVE 60¢
67¢ per 100mL
Bega Sliced Cheese 500g Selected Varieties $15 per kg
6
V3
750
$
ea
SAVE $2.50
Dare Iced Coffee 500mL Selected Varieties 67¢ per 100mL
Coon Shred, Sliced or Block Cheese 250g Selected Varieties $16 per kg
4
$
ea
SAVE $1.30
Bulla Ice Cream 2 Litre Selected Varieties
50
2
McCain Family Pizza 500g Selected Varieties $1 per 100g
50 Jalna Pot Set Yoghourt 1kg Selected Varieties
SAVE 81¢
$12 per kg
MATCHED
5
ea
SAVE $1.50
5
$
ea
Primo Rindless Short Cut or Middle Bacon Twin Pack 500g
ea
$
ea
SAVE $2.50
$ ea
ea
3
4
$
SAVE $1.29
$
SAVE $2.40
Western Star Thickened Cream 300mL
2
50
$
50¢ per 100g
6
$
ea
SAVE $4
Primo Thin or Cocktail Franks 500g $6 per kg
ea
SAVE $2
3
$
ea
SAVE $2.50
HOME, BEAUTY & Pet
825
$
269
$
ea
SAVE $8.25
Palmolive Shower Gel or Milk 500mL Selected Varieties
Cold Power Laundry Liquid 1.8-2 Litre or Powder 1.8-2kg Selected Varieties
4
$ Ajax or All In 1 Refill 700mL or Professional Spray 500mL Selected Varieties
ea
SAVE $1.80
3
54¢ per 100mL
3
Viva Paper Towel White or Prints 3 Pack
SAVE $1
$1.67 per 100 sheets
Sorbent Silky White or Hypo‑Allergenic Toilet Rolls 8 Pack 24¢ per 100 sheets
350
$
ea
SAVE $2.95
Carefree Liners 42-48 Pack, Tampons 16-20 Pack or Stayfree Pads 10-16 Pack Selected Varieties
Optimum Wet Dog Food 100g Selected Varieties $1.10 per 100g
110
$
ea
SAVE 40¢
Redwin Sorbolene Moisturiser with Vitamin E 1 Litre
ea
SAVE $1
$
ea
SAVE $2.70
$
Colgate Toothpaste 115g, Plax Mouthwash 250mL, 360° Toothbrush 1 Pack or Dental Ribbon Waxed 25‑50m Selected Varieties
37¢ per 100mL
315
$
Strepsils Plus or Extra Anaesthetic Throat Lozenges 16 Pack Selected Varieties
ea
SAVE 95¢
Schmackos Strapz or Stix 500g Selected Varieties $2 per 100g
41¢ each
10
$
ea
SAVE $2.90
4 Legs Dog Food Roll 1.7kg Selected Varieties (Refrigerated Product) 24¢ per 100g
ea
370
$
ea
SAVE $2.55
650
$
ea
SAVE $1.50
4
$
ea
SAVE $1.25 V3
7
Proeunddelnyt
Indep Visit IGA.COM.AU for more info
1
$
60
On Sale 10th July 2019
115
John West Tuna 95g Selected Varieties
Arnott’s Shapes 165-190g, Jatz or Savoy 225-250g Selected Varieties
$
$12.11 per kg
ea
ea
SAVE $1.15
SAVE $1.60
Sara Lee Ice Cream 1 Litre Selected Varieties 45¢ per 100mL
2
Kettle Potato Chips 175g Selected Varieties $1.29 per 100g
450
25
$
$
ea
ea
SAVE $4.50
SAVE $2.25
31 ¢
Per ROLL
Devondale Dairy Soft, Extra Soft or Light Blend Butter 500g Selected Varieties 80¢ per 100g
4
MULTI-BUY
$
65 $
ea
SAVE $1.70
Purina Fancy Feast Classic Recipes Wet Cat Food 85g Selected Varieties 98¢ per 100g
for
SAVE $2.50
15
$ Emporia Soft & Silky 3 Ply Toilet Tissue 48 pack 17¢ per 100 sheets
ea
SAVE $9.70
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
8
On Sale Wed 10th July to Tue 16th July 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.