Skip to main content

IGA GHouse Lands - 16-10-19

Page 1

230

$

ea

SAVE $2.30 Mars, M&M's or Skittles Bags 12‑18 Pack Selected Varieties

ON SALE 16 OCTOBER 2019 TH

GIGANTIC

180

$

ea

SAVE $1.80 Powerade 600mL Selected Varieties $3 per Litre

SALE ON NOW!

HotE!

Connoisseur Gourmet Ice Cream 1 Litre Selected Varieties 50¢ per 100mL

PRIC

5

$

Australian

SAVE $5

BEEF ECONOMY RUMP STEAK

14

$

Serving Suggestion

322

$ Sorbent Silky White or Hypo‑Allergenic Toilet Rolls 8 Pack

kg

ea

22¢ per 100 sheets

ea

SAVE $3.23

On Sale Wed 16th October to Tue 22nd October 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores. Visit iga.com.au for more info. IGA_V3_IGACQ581_161019_P1


WHAT’S FOR Dinner?

270

$

990

$

ea

Kensington Pride Mangoes

Red Seedless Grapes USA

250

$

15

Community Co. Baby Leaf Mix 300g or Baby Spinach 280g

$ Australian Pork Loin Steaks

ea

21

$ kg Australian Beef T‑Bone Steak

20

12

kg

$

$

kg

2

450

$

kg

Washed Potatoes

Australian Lamb Loin Chops

kg

Australian Bone In Lamb Shoulder Roast

kg


DELICIOUS DELI & Bakery

18

$ Ham Off the Bone Sliced or Shaved

kg

SAVE $9

21

Free Range BBQ Chicken

Roast Beef or Pork, Sliced or Shaved

SAVE $2.50

440

$ Your Bakery Mud Cake 600g Selected Varieties 73¢ per 100g

ea

SAVE 50¢

2

Primo Salami Knobs 200g Selected Varieties $27.50 per kg

67¢ per 100g

ea

SAVE $1.70

5

50 ea

SAVE $2

250

$ Black Board Lamingtons 6 Pack Selected Varieties 74¢ per 100g

$ Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties

11

$1.25 per 100g

ea

SAVE $1.30

2

$ Your Bakery Croissants 3 or 4 Pack

ea Middle Bacon

$

$

kg

11

$

$

50 ea

Hot buy

kg

SAVE $2

5

$ Mersey Valley Vintage Cheddar Cheese 235g Selected Varieties $21.28 per kg

SAVE $2.90

230

$ Country Delight Snowballs 8 Pack $1.15 per 100g

ea

SAVE 35¢

440

$ Tip Top Café Bread 500‑650g Selected Varieties

ea

ea

3


FILL UP THE Pantry

3

815

$

$ ea Coca‑Cola, Sprite, Fanta or Lift 10x375mL Selected Varieties

SAVE $1.50

Nestlé or Allen's Chocolate Blocks 118‑200g Selected Varieties

1

2

$ The Natural Confectionery Co. Bags 200‑260g Selected Varieties

3

$ Kettle Chips 135‑175g Selected Varieties

4

V3

ea

SAVE 89¢

Nestlé Fun Pack 11 Pack Selected Varieties

SAVE $4.20

2

$1.56 per Litre

$

50 ea

Coca‑Cola, Sprite, Fanta or Lift 1.25 Litre Selected Varieties

for

ea

SAVE $1.50

50

25 $

SAVE $1

Cadbury Medium Bars 30‑60g Selected Varieties

SAVE $5.35

$2.17 per Litre

$

Arnott’s Cream or Scotch Finger Biscuits 200‑250g Selected Varieties

Thins 175g, Assorted Multipacks 5‑6 Pack or Kettle Popcorn 80‑110g Selected Varieties

250

$

ea

SAVE 69¢

ea

195

$

ea

SAVE 65¢

220

$ ea

Maximus Sports Drink 1 Litre Selected Varieties

SAVE $1

Nabisco or Ritz Crackers 150‑300g Selected Varieties

$2.20 per Litre

250

$

ea

SAVE 50¢

V Energy Drink 4x275mL Selected Varieties $5.91 per Litre

ea

SAVE $1

650

$

ea

SAVE $4.10


FILL UP THE Pantry

Praise Dressing 330mL Selected Varieties 76¢ per 100mL

Cottee's Cordial 1 Litre Selected Varieties $4.20 per Litre

L’OR Espresso Coffee Capsules 10 Pack Selected Varieties $8.65 per 100g

2

50

$

ea

SAVE 50¢

27 $

for

SAVE $1.40

450

$

ea

SAVE $1.50

Heinz Sauce, Ketchup, Seriously Good Mayonnaise or Aioli 295‑500mL Selected Varieties

Nestlé Sweetened Condensed Milk 395‑400g, Carnation Milk or Cream 300‑375mL Selected Varieties

Bega Smooth or Crunchy Peanut Butter 780g 64¢ per 100g

2

50

$

ea

SAVE 70¢

250

$

ea

SAVE 20¢

5

2

Sirena Tuna 95g Selected Varieties $21.05 per kg

3

$

Nestlé Baking Chocolate 150‑290g Selected Varieties

ea

SAVE 85¢

6

$

SAVE $3

Kellogg's Cereal 500‑805g Selected Varieties

ea

Community Co Marmalade or Jam 500g Selected Varieties 45¢ per 100g

ea

SAVE $2.50

225

$

We give back to local communities

$ ea

SAVE 70¢

$

ea

1

$

Edgell Corn 420g Selected Varieties

ea

SAVE 50¢

$2.38 per kg

420

$

One Night In Mexico Taco Kit 435‑520g Selected Varieties

ea

SAVE $2.80

4

$

Nestlé or Uncle Tobys Cereal 320‑435g Selected Varieties

ea

SAVE 75¢

130

$

ea

Community Co Soy Milk 1 Litre $1.30 per Litre

V3

5


FRIDGE & FREEZER Faves

80¢

Per cone

19

Peters Classic Vanilla or Variety Drumstick 24 Pack

ea

SAVE $11

67¢ per 100mL

7

Papa Giuseppi's Meatlovers or Hawaiian Bakehouse Crust Pizza 460‑465g

$ Peters Original Vanilla or Neapolitan 4 Litre

ea

6

Mrs Mac's Pies or Sausage Rolls 4‑24 Pack Selected Varieties

$ Streets Magnum Tub 440mL or Sticks 4‑6 Pack Selected Varieties

Mainland Organic Spreadable or Butter Pat 250g Selected Varieties $1.80 per 100g

6

V3

ea

SAVE $2.50

4

$

50 ea

SAVE 90¢

1085

$ ea Coon Cheese Block 1kg Selected Varieties

SAVE $2

5

$10.85 per kg

ea

MATCHED

$

SAVE 50¢

18¢ per 100mL

6

$

$

Pauls French Vanilla or Rich Chocolate Double Thick Custard 900g 47¢ per 100g

Perfect Italiano Grated Cheese 450g Selected Varieties $13.33 per kg

6

ea

On The Menu Frozen Meals 320g Selected Varieties

SAVE $2.50

4

$

$1.56 per 100g

Pauls Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties

SAVE 95¢

$1.36 per 100g

4

$

SAVE $1.65

95

¢

ea

Don Sliced Meats 180‑250g Selected Varieties

ea

SAVE $1.50

20

$

ea

5

$

ea

SAVE $1.75

Oak or Breaka Flavoured Milk or Iced Break Iced Coffee 750mL Selected Varieties $4.27 per Litre

ea

SAVE 45¢

320

$

ea

SAVE 62¢


HOME, BEAUTY & Pet

8

Cold Power Laundry Liquid 1.8‑2 Litre or Powder 1.8‑2kg Selected Varieties

25

$

ea

Redwin Sorbolene Restoring Moisturiser with Vitamin E 500mL

268

$

54¢ per 100mL

ea

SAVE $2.68

SAVE $8.25

5

$ Dove Deodorant 250‑254mL Selected Varieties

2

$

$

ea

Chum Dry Dog Food 3kg Selected Varieties 22¢ per 100g

Palmolive Foaming Hand Wash 250mL or Shower Gel 500mL Selected Varieties

71¢ per 100mL

360

$

ea

SAVE 40¢

650

$

ea

SAVE $2.10

Handee Ultra 4 Pack or Double Length 2 Pack Paper Towel $1.87 per 100 sheets

Purina Lucky Dog Biscuit Bones 800g Selected Varieties 53¢ per 100g

450

$

ea

SAVE $1.20

425

$

ea

SAVE $1.15

2

$ Libra Pads 10‑18 Pack Selected Varieties

Purina Lucky Dog Chews or Treats 65‑96g Selected Varieties

3

$

Palmolive Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieites

SAVE $2.75

18¢ per metre

ea

SAVE $2.50

75

Multix Alfoil 30cm×20m

SAVE $2

250

Palmolive Ultra Concentrate Dishwashing Liquid 700‑750mL Selected Varieties

ea

65

ea

SAVE $1.55

450

$

ea

SAVE $1.65

SAVE 50¢

Listerine Mouthwash 500mL Selected Varieties $1.20 per 100mL

Natures Goodness Chicken, Duck & Vegetables Dog Food 1.08kg (Refrigerated Product) 23¢ per 100g

ea

6

$

ea

SAVE $2

250

$

ea

SAVE 90¢ V3

7


2

$

Golden Circle Fruit Drink 6x250mL Selected Varieties

25

$1.50 per Litre

ea

SAVE $2.25

Weight Watchers Classic Menu Frozen Meals 300‑370g Selected Varieties

290

GIGANTIC SALE ON NOW!

$

ea

SAVE $2.90

2195

$

Coca‑Cola 30x375mL Selected Varieties

3

$ Raspberries 125g $28 per kg

Mainland Tasty Block Cheese 1kg

SAVE $17.05

$1.95 per Litre

50 ea

125g pack

Nescafé Original or Espresso Blend 43 Coffee 500g $2.80 per 100g

8

$

ea

SAVE $5.50

$8 per kg

14

$

ea

SAVE $6

ea

Mortein Fast Knockdown or NaturGard 300‑350g Selected Varieties

450

$

ea

SAVE $1.85

VISIT iga.com.au or CALL 1800 622 579

for details of your nearest store and other great offers

LIKE US IGAAustralia

SUBSCRIBE to receive the latest offers and promotions iga.com.au/newsletter

Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors.

8

ON SALE 16TH OCTOBER 2019

On Sale Wed 16th October to Tue 22nd October 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
IGA GHouse Lands - 16-10-19 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu