Proeunddelnyt
Indep
Ferrero Rocher Collection Box 172g or Gift Box 200g
630
$
SALE
Birds Eye Oven Bake Fish Fillets 425g Selected Varieties $10.94 per kg
465
$
ea
SAVE $6.30
ea
SAVE $4.65
875
$
ea
Dynamo Laundry Liquid 1.8‑2 Litre Selected Varieties
350
$
SAVE $8.75 Streets Cornetto 4 Pack Selected Varieties 80¢ per 100mL
ea
SAVE $3.50
2499
$
kg
Australian Beef Porterhouse Steak
On Sale Wed 6th February to Tue 12th February 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
IGA_V3_IGACQ476_060219_P1
SALE
BelVita Breakfast Biscuits 300g Selected Varieties 67¢ per 100g
2
240
$
$
ea
SAVE $2.40
ea
SAVE $2
M&M’s Milk Chocolate Blocks 150‑160g Selected Varieties
Real Corn or Rice Thins 125‑150g Selected Varieties
1
1
$
$
ea Cadbury Medium Bars 30-60g Selected Varieties
SAVE $1
2
ea
SAVE $1
Doritos or Sunbites Crackers 115‑160g Selected Varieties
$ The Natural Chip Co. Chips 175g Selected Varieties $1.14 per 100g
635
$ Mother Energy Drink 4x500mL Selected Varieties $3.18 per Litre
2
ea
SAVE $5.40
ea
SAVE $1.75
3
$ ea
SAVE $1.25
Arnott's Shapes, Tiny Teddy, Minis or Vita‑Weat Multipacks 7‑8 Pack Selected Varieties
675
$ Mount Franklin Spring Water 12x500mL $1.12 per Litre
175
$
ea
SAVE $2.60
SAVE $1
115
$ Kirks 1.25 Litre Selected Varieties 92¢ per Litre
ea
ea
SAVE 84¢
SALE
Golden Circle Beetroot Slices 450g
THAN HALF PR TER
85
¢
ICE
BET
$1.89 per kg
ea
1
SAVE 95¢
$ Heinz Baked Beans or Spaghetti 300g Selected Varieties
SAVE $1
33¢ per 100g
129
$
SAVE $1.30
SPC Canned Fruit 410‑425g Selected Varieties
Nescafé Gold Decaf, Short Black or Green Blend Instant Coffee 100g $8 per 100g
John West Salmon Tempters 95g Selected Varieties
8
Gravox Liquid Gravy 165g Selected Varieties
149
$
ea
SAVE $1.15
$12.11 per kg
Suimin Bowl 122‑137g Selected Varieties
$
ea
SAVE $1.50
5
$
ea
SAVE $3
2
$ $1.21 per 100g
115
$
ea
ea
SAVE 55¢
ea
Nestlé Milo 450g, Ready To Drink 6x200mL, Allen’s Fantales or Jaffas Hot Chocolate 10 Pack
McKenzie's White or Black Ground Pepper 100g 30¢ per 10g
ea
SAVE $1.30
3
$
ea
SAVE 75¢
V3_3
SALE
4
7
$
$
ea
SAVE $4
SAVE $7
Steggles Garlic Chicken Breast Kiev 350g
Ho Mai Entertainer Pack 1kg
$11.43 per kg
70¢ per 100g
9
$ Steggles Heat & Serve Chicken 1kg Selected Varieties
ea
SAVE $3
$9 per kg
250
$ Birds Eye Crinkle or Straight Hot Chips 750g $3.33 per kg
ea
SAVE 79¢
320
$ Olive Grove Spread 500g Selected Varieties 64¢ per 100g
4
ea
ea
SAVE 79¢
Weight Watchers Classic Menu Frozen Meals 300‑370g Selected Varieties
3
Herbert Adams Pie 2 Pack or Patties Party Pies, Sausage Rolls or Pasties 12 Pack Selected Varieties
SAVE $2.04
5
$28 per kg
McCain Vegetables 1kg Selected Varieties $4 per kg
ea
SAVE $1.73
560 ea
SAVE $1.39
Mrs Mac's Pies or Sausage Roll 4 Pack Selected Varieties 71¢ per 100g
5
$
$1.40 per Litre
ea
SAVE $2.59
280
$ Mildura Fruit Drink 2 Litre Selected Varieties
ea
SAVE 79¢
$
$ Don Salami 200g Selected Varieties
ea
4
$
75
$
ea
SAVE $1
SALE
off rang e 50%
23
50 ea
$
180
$
SAVE $1.80
SAVE $23.50
Mirabella Halogen GLS 28‑72W 1 Pack Selected Varieties
Oral-B Frozen or Star Wars Stages Power Kids 5+ Years Electric Toothbrush (50% OFF Oral-B Electric Toothbrushes, Floss or Mouthwash)
off rang e 50%
249
$
8
$
ea
SAVE $2.50
ea
SAVE $8
Décor Bamboo Pebble or Teal Bowl, Plate or Tumbler Selected Varieties (50% OFF Décor Bamboo Range)
OMO Triple Capsules 17 Pack 47¢ each
999
$ Nature's Way Vitamin C 500mg 300 Pack $3.33 per 100 units
ea
SAVE $10
10
Nature's Way Odourless Fish Oil 1000mg or Complete Daily Multivitamin 200 Pack $4.50 per 100 units
$1 per 100mL
9
$
ea
ea
SAVE $6
6
Mr Muscle Windex Glass, Surface & Glass or Shower Cleaner 750mL
SAVE $3.70
Raid Max Ant or Crawling Insect Killer Spray 375g $1.60 per 100g
ea
SAVE $3.99
8
$ Comfort Fabric Conditioner Pure 2 Litre
$
$ Dove Body Wash 1 Litre Selected Varieties
ea
ea
SAVE $7
$4 per Litre
47¢ per 100mL
350
$
ea
SAVE $1.75
5
WHAT’S FOR Dinner?
4
99
$ Red Seedless Grapes
Brushed Potatoes 2kg $1.75 per kg
Yellow or White Flesh Nectarines
3
49
$
9
Community Co Baby Spinach, Spinach & Rocket or Aussie Mix 120g
1999
$
kg
799
6
kg
Australian Lamb Loin Chops
$ Australian Boneless Pork Shoulder Roast
ea
$2.08 per 100g
99
Australian Kingston Crown Beef Roast
kg
250
$
ea
2kg bag
$
349
$
kg
1499
$
kg
Australian Pork Fillets
kg
DELICIOUS DELI & Bakery
10
Short Cut Bacon
From Good Roots or JL King Salad 800g Selected Varieties $8.11 per kg
649
$
ea
SAVE 50¢
599
$1.66 per 100g
ea
SAVE $1.20
175
$ Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties 58¢ per 100g
ea
SAVE $1.75
Premium Boneless Leg Ham Sliced or Shaved
Black Board Lamingtons Chocolate or Raspberry 6 Pack
599
73¢ per 100g
ea
SAVE $3.58
249
$
$
kg
SAVE $7
$ Jindi Brie or Camembert Cheese 180-200g Selected Varieties
1999
99
$
kg
SAVE $6
$ Grannys Tray Cake 360g Selected Varieties
16
99
$
ea
SAVE $1.30
Salami Sliced or Shaved
Wonder White Bread 700g Selected Varieties 46¢ per 100g
SAVE $7
799
$ Brancourts Cheese Platter 275g Selected Varieties
ea
SAVE $2
$29.05 per kg
250
$ Your Bakery Croissant 3 or 4 Pack
ea
$1.25 per 100g
320
$
kg
350
$
ea
ea
Abbott’s Village Bakery Bread 680-850g Selected Varieties
7
FILL UP THE Pantry
6
$
250
$
Thins Chips 175, Doritos Corn Chips 150‑170g or Salsa 300g Selected Varieties
ea
SAVE 49¢
350
$
SAVE 50¢
Red Rock Deli Chips or Nuts 130‑165g Selected Varieties
Fantastic Rice Crackers, Delites or Curls 80-100g Selected Varieties
8_V3
150
$
ea
ea
SAV E 50¢
$
ea
SAVE $6.25
Lindt Lindor Chocolate Gift Box 147‑150g Selected Varieties
Coca‑Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties
250
Cadbury or Pascall Medium Bags 160‑350g Selected Varieties
V8 Power Blend or Fruit & Vegetable Juice 1.25 Litre Selected Varieties $2.40 per Litre
350
$
ea
HOT BUY
Coca‑Cola 1.5 Litre Selected Varieties
SAVE $1.50
$1.30 per Litre
$
ea
SAVE $1.05
215
$ ea
Powerade 600mL Selected Varieties
SAVE $1.60
L'OR Profondo or Onyx Espresso Capsules 20 Pack $7.69 per 100g
195
$
ea
3
ea
SAVE $5.85
$2.04 per Litre
$
Arnott's Bites 170g or Family Pack 330‑337g Selected Varieties
765
25
$3.58 per Litre
8
$
ea
SAV E $3
Pauls Zymil Long Life Lactose Free Low Fat Milk 1 Litre $2 per Litre
ea
SAVE $1.40
2
$
ea
SAV E 25¢
FILL UP THE Pantry
24 for
Fountain Sauce 250mL Selected Varieties
SAVE $1
80¢ per 100mL
Kraft Cream Cheese Spread 250g Selected Varieties $14 per kg
3
50
$
SAV E 50¢
4
$ Nutella Hazelnut Spread 400g $1 per 100g
45¢ per 100g
$19.05 per kg
Cadbury Melts, Chips or Block Cooking Chocolate 200-225g Selected Varieties
ea
SAV E 99¢
Community Co Marmalade or Jam 500g Selected Varieties
John West Wild Alaskan Pink Salmon 105g
Continental Cup A Soup 2 Pack Selected Varieties
ea
225
$
2
$
$
1
50
$
ea
SAV E 50¢
3
$
ea
SAV E $1.25
Community Co Dairy Free Spreads 300g Selected Varieties
ea Praise Traditional Mayonnaise 365‑410g Selected Varieties
SAVE 75¢
Edgell Bean, Chick Peas, Lentil or Corn 4 Pack or Bean Salad 200g Selected Varieties
White Wings Premium, Wholemeal or Wholesome Blend Flour 500g-1kg Selected Varieties
199
$
ea
2
80
$
ea
SAV E 69¢
2
$
ea
SAV E $1
Golden Circle Tropical Pineapple Slices or Pieces 425g $4.71 per kg
ea
SAVE 70¢
SunRice Quick Cups Rice 2 Pack or 90 Secs Microwave Rice 250g Selected Varieties
230
$
ea
SAV E 20¢
2
$
Community Co Sliced Cheese 250g Selected Varieties
ea
SAV E 99¢
420
$
ea
66¢ per 100g
270
$
ea
$16.80 per kg
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.
Powered by
Find out more at CommunityCo.com.au
V3_9
FRIDGE & FREEZER Faves
95
¢
CalciYum Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties $1.36 per 100g
6
SAVE 54¢
Devondale Tasty or Colby Block Cheese 250g $14 per kg
3
$ Primo Short Cut or Middle Rindless Bacon 500g
$ ea
SAVE $4
$12 per kg
6
Oak Flavoured Milk 750mL Selected Varieties $4 per Litre
Peters Original Vanilla or Neapolitan 4 Litre 18¢ per 100mL
10_V3
7
$
ea
SAVE 50¢
Nanna's Fruit Pies 450‑600g Selected Varieties
Connoisseur Gourmet Ice Cream 4‑6 Pack Selected Varieties
6
$
ea
SAV E $2.40
$15 per kg
369
$ ea
SAVE $1.35
96¢ per 100g
Mainland Finely Grated Cheese 200g Selected Varieties
ea
SAVE 50¢
$ San Remo Fresh Agnolotti or Ravioli 625g
350
$
ea
Peters Classic Vanilla or Variety Drumstick 24 Pack
SAVE $2.32
$1.50 per 100mL
SAVE $1
3
$
ea
SAVE $1.49
20
$
ea
Streets Golden Gaytime Ice Creams 4 Pack Selected Varieties
ea
70¢ per 100mL
6
$
ea
SAVE $9.99
5
$ ea
SAV E $2.50
Mars Mulitpack Ice Creams 4‑6 Pack Selected Varieties
ea
SAV E $3.50
HOME, BEAUTY & Pet
3
75
$ Kleenex Complete Clean Toilet Tissue 9 Pack 25¢ per 100 sheets
ea
SAVE $3.75
3
Colgate Advanced Whitening Tartar Control Toothpaste 190g or Floss Tip Toothbrush 1 Pack Selected Varieties
$ Viva Paper Towel 3 Pack Selected Varieties $1.67 per 100 sheets
73¢ per 100 units
$ Sard Wonder Stain Remover 450‑500mL Selected Varieties
364
$
ea
SAVE $1.85
U By Kotex Extra Pads 8‑16 Pack Selected Varieties
Pine O Cleen Lemon Lime Burst Disinfectant Wipes 120 Pack $6.67 per 100 units
ea
Matched
265
$ ea
SAVE $2
Impulse Body Spray 57g or 75mL Selected Varieties
ea
SAVE 89¢
3
My Dog 100g Selected Varieties
$
$ Sorbent Silky White Tissues 275 Pack
3
135
$
ea
SAVE $1
ea
SAVE $1
2
5
$
ea
SAVE 36¢
8
Dove Beauty Bar 2x100g Selected Varieties $1.33 per 100g
Dettol Anti‑Bacterial Liquid Hand Wash 250mL Selected Varieties 80¢ per 100mL
$
ea
SAVE $2
ea
SAVE $1.15
2
$
SAVE 90¢
375
$ Friskies Cat Food 1kg Selected Varieties 38¢ per 100g
ea
ea
SAVE 95¢
V3_11
Proeunddelnyt
Indep Visit IGA.COM.AU for more info
On Sale 6th February 2019
Skittles or Starburst Bags 104‑180g Selected Varieties
150
$
ea
SAVE $1.50
SALE
9
$
ea
SAVE $9 Gold'n Canola Oil 4 Litre 23¢ per 100mL
2
2
$
49
$
ea
SAVE $2
SAVE $2.50
Uncle Tobys Muesli Bars or Roll-Ups 6 Pack Selected Varieties
Mission Wraps 6‑8 Pack Selected Varieties
Pepsi or Schweppes 24x375mL Selected Varieties $1.49 per Litre
38¢
Per roll
Sorbent Silky White Toilet Rolls 24 Pack 21¢ per 100 sheets
13
$
ea
45 ea
SAVE $10.25
9
$
ea
SAVE $5.99
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
On Sale Wed 6th February to Tue 12th February 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
12