Skip to main content

Ghouse lgh iga 25 10 17

Page 1

this week’s s Special On Sale Wed 25th October to Tue 31st October 2017

25 $

for

SAVE $4.20

1409

han half p er t ri ett

89

¢

$

ce

B

Mars, Cadbury or Nestlé Share Bags 140-216g Selected Varieties

ea

SAVE $14.11

pr i c e

SAVE $1.11

John West Tuna 95g Selected Varieties

ea

Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 24x375mL Selected Varieties

$9.37 per kg

$1.57 per Litre

Australian

premium beef m i nce

MULTI-BUY

2 12 $

for

IGA Premium Beef Mince 4 Star 500g $12 per kg

While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

Gigantic savings ACROSS THE STORE

IGA_V3_IGACQ259_251017_01


FRESH THIS SPRING

NGS ALL THI

6

99

$

kg

(Product of NZ)

499

$ Mushroom Cups or Slices 500g $1 per 100g

ea

500g pack

1299

$ Australian Economy Beef Rump Steak

kg

1199

$ Australian Pork Loin Chops

2

for

Kiwifruit

Yellow Flesh Peaches

52 $

Little Leaves Big Salad Mix or Baby Spinach 350g

499

$

ea

$1.43 per 100g

Australian Boneless Lamb Leg Roast

1399

$

1299

$

kg

Australian BBQ Beef Blade Steak

kg

kg


DELI & BAKERY DELIGHTS

NGS ALL THI

price

11

Continental Chorizo

SAVE $11.50

699

$

kg

SAVE $1

Thick or Thin Sausages

IGA Baker’s Oven Chocolate Mud Cake 600g Selected Varieties 75¢ per 100g

449

$

ea

LOCKED DOWN

249

$ Golden Crumpet Breaks 425g or Tip Top Muffins 6 Pack Selected Varieties

15

49 kg

$

ea

SAVE $1.50

Champagne Leg Ham Sliced or Shaved

SAVE $6

1899

$ Ausfresh Mediterranean Mixed Olives Selected Varieties

kg

SAVE $1.51

249

$ IGA Baker’s Oven Lamington Fingers 360g 69¢ per 100g

La Fournée Dorée Brioche Burger Buns 200g $2.25 per 100g

1599

99 kg

$

ea

LOCKED DOWN

449

$

ea

SAVE $1.10

$ Silverside Sliced or Shaved

kg

SAVE $2

999

$ South Cape 3 Cheese Platters 320-345g Selected Varieties

IGA Baker’s Oven Jam, Chocolate or Lamington Sponge Roll 350g $1.14 per 100g

ea

SAVE $3

399

$

ea

SAVE 30¢

329

$ Helga’s Bread 680-850g Selected Varieties

ea

SAVE $2.10

3


FILL UP THE Pantry

2

$

50 ea

SAVE $1.15

Arnott’s Chocolate Biscuits 160-250g Selected Varieties

3

$ Arnott’s Shapes, Tiny Teddy, Cookies or Vita Weat Multipack 7-8 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $1

price

1

$

SAVE $1

Cadbury Medium Bars 30-60g Selected Varieties

6

$ ea

Cadbury Favourites or Mini Blocks 320g $1.88 per 100g

2

$ ea

SAVE $6

ea

SAVE $1

Allen’s Lollies Bag 150-200g Selected Varieties

price

374

$ Frantelle Spring Water 12x600mL

SAVE $3.75

52¢ per Litre

Smith’s or Doritos Corn Chips 150-170g or Sakata Crisp 75g Selected Varieties

4_V3

ea

2

$

ea

SAV E $1.29

107

$ Golden Circle Fruit Drink 1 Litre Selected Varieties $1.07 per Litre

Kettle Sweet Potato Chips 92-135g or Potato Chips 175g Selected Varieties

3

$

ea

SAV E $1.39

Nestlé Milo 450g

SAVE $1.08

Schweppes Mixers 4x300mL Selected Varieties $3.33 per Litre

550

$

ea

$1.22 per 100g

4

$

ea

SAV E $1.25

Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 2 Litre Selected Varieties $1.25 per Litre

ea

SAVE 80¢

25 $

for

SAV E $1


FILL UP THE Pantry

3

89

$

¢

ea

SAVE 66¢

SPC Baked Beans or Spaghetti 420-425g Selected Varieties

3

Uncle Tobys Weeties 455g or Vita Brits 750g

$ ea

SAVE 80¢

1

$

Zafarelli Pasta 500g Selected Varieties 30¢ per 100g

1

$

50 ea

SAV E 44¢

Maggi 2 Minute Noodles or Fusian Mi Goreng 5 Pack Selected Varieties

ea

5

Kellogg’s Coco Pops Chex 500g or Coco Pops 650g

MasterFoods Marinade 375g or Dolmio Aussie Grown Pasta Sauce 500g Selected Varieties

250

$

ea

SAV E 89¢

SPC Diced Fruit in Jelly or Juice 4 Pack Selected Varieties

SAVE $1.59

Praise Dressing 330mL Selected Varieties 76¢ per 100mL

350

$ ea

250

$

ea

SAVE 95¢

$

SAVE 50¢

Country Cup Soup 2 Pack Selected Varieties

SAVE 95¢

3

$ Mission Tortilla Wraps 8-12 Pack or Naan Bread 4 Pack Selected Varieties

ea

ea

SAV E 50¢

Crisco Canola or Vegetable Oil 750mL 40¢ per 100mL

ea

SAVE $1.10

3

$

ea

SAV E 83¢

V3_5


FRIDGE & FREEZER Faves

6

$

Streets Golden Gaytime, Peters Drumstick, Maxibon, Eskimo Pie or Monaco Bars 4-6 Pack or Blue Ribbon Gelateria 900mL Selected Varieties

ea

SAVE $1.92

4

Peters Original Ice Cream 2 Litre Selected Varieties 20¢ per 100mL

$ Flora Original or Salt Reduced Spread 1kg

4

7

McCain Family Pizza 500g Selected Varieties $1 per 100g

$

McCain Healthy Choice Frozen Meals 280-350g or Redbox Frozen Meals 375-400g Selected Varieties

SAVE 50¢

$9.33 per kg

6_V3

ea

SAV E $2.99

SAVE $1.60

5

Mrs Macs Pies or Sausage Roll 4 Pack 700g Selected Varieties

ea

SAVE $1.50

3

64¢ per 100g

$ ea

Danone Activia Yoghurt 4x125g Selected Varieties 60¢ per 100g

$ Bega Farmers' Tasty Cheese Block 750g

Breaka or Ice Break Iced Coffee or Breaka Flavoured Milk 500-600mL Selected Varieties

ea

$ ea

SAVE $1

40¢ per 100g

4

$

Primo Shaved or Sliced Meats 80-100g Selected Varieties

250

$

ea

SAV E $1.15

ea

SAVE 35¢

450

$

ea

SAVE $1.64

5

$ ea

Tamar Valley Greek Style Yoghurt 6x125g or Yoghurt 700g Selected Varieties

SAVE $1.40

Kraft Zoosh Dips 185g Selected Varieties $1.08 per 100g

250

$

2

ea

SAVE $1.29

$

ea

SAV E 50¢

A2 Full or Light Cream Milk 2 Litre WE CHECKED. WE MATCHED. YOU WIN.


HOME &HEALTH PET Essentials HOME, & Beauty

3

$ Quilton Toilet Roll 4ply 6 Pack 36¢ per 100 sheets

Libra Pads 10-16 Pack Selected Varieties

295

$

ea

SAV E $1.85

ea

SAVE $2

Colgate Plax Mouthwash 500mL, Toothpaste 190g or Toothbrush 360 Advanced 1 Pack Selected Varieties

BIC Comfort 3 Advance or Soleil Twilight Disposable Razors 4 Pack $1 each

4

$

ea

SAV E $1.50

299

$

Palmolive Softwash Liquid Handwash 250mL Selected Varieties

ea

SAVE $2.66

Natures Organics Shampoo or Conditioner 500mL Selected Varieties 30¢ per 100mL

80¢ per 100mL

150

$

ea

SAV E 40¢

Vaseline Body Lotion 225mL Selected Varieties $1.78 per 100mL

2

$

ea

SAVE 79¢

4

$

ea

SAV E $1

50%

OFF

price Glen 20 Disinfectant Spray 300g Selected Varieties $1.13 per 100g

SELECTED RANGE

3

$

39 ea

SAV E $3.40

Décor Tellfresh 900mL-1 Litre Container Selected Varieties

SUPPAWT GUIDE DOGS

COLLECT YOUR FULL SET OF CARDS IN STORE!

2

$

34 ea

SAV E $2.65

Chum Dog Food 700g Selected Varieties 21¢ per 100g

1

$

50 ea

SAV E 15¢

Pine-O-Cleen Disinfectant Liquid 1.25 Litre Selected Varieties $2.40 per Litre

3

$

ea

SAV E $2

THANKS FOR YOUR SUPPAWT!

Purchase the collector cards for $2 each at participating stores during October to suppawt Guide Dogs Queensland. V3_7


this week’s s Special On Sale Wed 25th October to Tue 31st October 2017

Buy This & Support

Movember

9

$

18 ea

SAVE $9.18 Moccona Freeze Dried Coffee 200-250g Selected Varieties

pr i c e

142

$

ea

SAVE $1.43 MasterFoods Squeezy Sauce 475-500mL Selected Varieties

Weight Watchers Gourmet Menu Frozen Meal 340-350g Selected Varieties

While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

325

$

3

$

Lynx Dry Anti-perspirant or Deodorant 96100g or 155-160mL Selected Varieties

ea

SAVE $3.25

SAVE $3

450

$ Sara Lee Ice Cream 1 Litre Selected Varieties 45¢ per 100mL

ea

ea

SAVE $4.50 IGA_V3_IGACQ259_251017_08

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Offers available 25/10/17 until 31/10/17 or while stocks last. Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Ghouse lgh iga 25 10 17 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu