Skip to main content

GHouse Lands IGA - 30-01-2019

Page 1

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 30th January 2019

115

$

ea

SAVE $1.15 John West Tuna 95g Selected Varieties $12.11 per kg

4

$

25 ea

SAVE $4.25 Streets Magnum Ice Creams 4-6 Pack Selected Varieties

350

$ Uncle Tobys Plus Cereal 690‑820g Selected Varieties

1685

$

SAVE $14.15

ea

SAVE $3.50

Australian

Coca‑Cola 24x375mL Selected Varieties $1.87 per Litre

BEEF RUMP STEAK On Sale Wed 30th January to Tue 5th February 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

ea

1499

$

kg

IGA_V3_IGACQ466_300119_P1


WHAT’S FOR Dinner?

1

$ Cavendish Bananas

99 White Seedless Grapes

399

$ $2 per kg

12

Australian Economy Beef Porterhouse Steak

1399

Family Chef Smokey BBQ, Herb & Garlic, Greek and American Pork Loin Roast

2

ea

1599

$

kg

Family Chef Pork Belly Roast

$

450

Community Co Baby Leaf Salad Mix 300g or Spinach 280g

99

$

kg

$

ea

2kg bag

Washed Potatoes 2kg Bag

499

$

kg

kg

2299

$

kg

Australian Lamb Rump Steak or Roast

kg


DELICIOUS DELI & Bakery

14

99

$ Premium Champagne Leg Ham Sliced or Shaved

SAVE $7

349

$ From Good Roots Eat Fresh Salad 300g Selected Varieties $11.63 per kg

ea

SAVE 60¢

349

$ Grannys Muffins 4 Pack Selected Varieties

ea

87¢ per 100g

Mission Mini Wraps Original or Whole Wheat 8 Pack $1.04 per 100g

Oven Roast or Herb & Mustard Turkey Breast Sliced or Shaved

$30.50 per kg

3

ea

SAVE $1.75

229 ea

SAVE 21¢

Roast Beef or Pork Sliced or Shaved

Flinders Estate Shoalhaven Ash Brie or Triple Cream Cheese 200g $34.95 per kg

ea

Helga’s Bread 680-850g Selected Varieties

kg

SAVE $2

699

$

ea

SAVE $2.27

299

$ Tip Top Muffins 6 Pack Selected Varieties 75¢ per 100g

370

$

99

SAVE 80¢

549

$ Country Delight Snowballs 8 Pack

1999

$

kg

SAVE $4

$ Lemnos Haloumi 180g Selected Varieties

$1.15 per 100g

$

24

99

$

kg

ea

SAVE $2.01

320

$

ea

ea

Tip Top The One Bread 700g Selected Varieties 46¢ per 100g

3


FILL UP THE Pantry

1

2

$ Nestlé or Violet Crumble Medium Bars 35-55g Selected Varieties

$ ea

SAVE $1

3

Oreo Original 2 Pack, Mini or Grab 'n Go 9‑10 Pack Selected Varieties

250

Smith's Crinkle Cut Chips 150‑170g or Sakata Crisp 75g Selected Varieties

Coca‑Cola 2 Litre Selected Varieties $1.33 per Litre

4_V3

ea

SAV E 20¢

Arnott’s Cream or Scotch Finger Biscuits 200‑250g Selected Varieties

Kettle Chips 135‑175g Selected Varieties

Schweppes Mixers or Pepsi Max Cola 4x300mL $3.33 per Litre

4

SAV E $1.70

Nestlé Milo 750g $1 per 100g

350

SAVE 89¢

Kirks 10x375mL Selected Varieties $1.64 per Litre

ea

SAVE $2.25

230

$

ea

$

ea

750

$ ea

SAVE 70¢

$

ea

SAVE 79¢

265

$

2

$ ea

SAVE 65¢

$

SAVE $1

Allen’s Jelly or Mint Bags 130‑200g Selected Varieties

$

Tetley All Rounders or Tea Cup Tea Bags 50 Pack

615

$

ea

ea

SAV E $4.30

Moccona Capsules or Sachets 10 Pack Selected Varieties

ea

SAVE 69¢

450

$

ea

SAV E $1.50


FILL UP THE Pantry

3

$

$

ea

SAVE $3.50

Nestle Milo or Nesquik Cereal 650-700g Selected Varieties

450

$ Kraft Smooth or Crunchy Peanut Butter 500g

ea

SAVE $1.20

90¢ per 100g

6

4

$ Kellogg’s or Be Natural Cereal 285‑480g Selected Varieties

Capilano Pure Honey Upside Down Squeeze 500g

SAVE $1

Cottee's Ice Magic Topping 220g Selected Varieties

3

Edgell Beans, Chick Peas or Tomato Supreme Salsa Mix 300-400g Selected Varieties

$

ea

SAV E 95¢

1

$2.04 per 100g

$ ea

SAVE $1.35

$1.20 per 100g

John West Lunch Kit Tuna with Crackers 108g Selected Varieties

ea

KanTong Cooking Sauce 485‑520g Selected Varieties

250

$

ea

SAV E 80¢

ea

SAVE $1.98

Maggi 2 Minute or Fusian Noodles 5 Pack Selected Varieties

$

$1.36 per 100g

197

49

220

$

ea

SAVE $1.25

450

$ ea

John West Tuna 425g Selected Varieties

SAVE 40¢

Praise Mayonnaise, Aioli or Burger Sauce 250mL or 335-380g Selected Varieties

$10.59 per kg

3

$

ea

SAV E 99¢

SunRice Medium Grain White or Brown Rice 2kg 21¢ per 100g

ea

SAVE $1.25

420

$

ea

SAVE $1.54

V3_5


FRIDGE & FREEZER Faves

5

6

$

4

$

4

$ Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties 40¢ per 100g

Dare Iced Coffee 300-500mL Selected Varieties

6_V3

ea

SAV E $1.59

265

$

ea

SAVE $1

57¢ per 100g

ea

SAV E 60¢

ea

SAVE $1.50

McCain Singles, Slices or Family Pizza 400-600g Selected Varieties

Four’N Twenty Pies 4 Pack Selected Varieties

$

Birds Eye Golden Crunch Chips or Wedges 1kg Selected Varieties $3.50 per kg

Pauls Regular or Low Fat Vanilla Custard 600g 40¢ per 100g

Western Star Spreadable Supersoft or Original Soft 375g 93¢ per 100g

240

$

ea

SAV E 70¢

350

$

ea

SAV E $1.30

Peters Drumsticks 4‑6 Pack Selected Varieties

350

$

Peters Frosty Fruits 8 Pack Selected Varieties

SAVE 80¢

83¢ per 100mL

4

$

$13 per kg

ea

SAV E $1

20¢ per 100mL

Bega Cheese Block 500g Selected Varieties

SAVE $2

5

$

ea

Peters Original 2 Litre Selected Varieties

ea

650

$

ea

SAV E $2.09

Don Bacon 200-220g Selected Varieties

McCain Snap Frozen Sliced Beans 500g $5 per kg

ea

SAVE $1.70

480

$

ea

SAV E $1.20

250

$

ea

Matched


HOME, BEAUTY & Pet

2

$

OFF Range 50%

75 Sunsilk Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieties

SAVE $2.75

79¢ per 100mL

4

$

Colgate Total Toothpaste 190g, Toothbrush 1 Pack or Mint Waxed Dental Floss 100m Selected Varieties

ea

SAVE $1.29

2

$ Palmolive Bar Soap 4x90g or Liquid Handwash 250mL Selected Varieties

Chux Original Superwipes 10 Pack or Robuste Cleaning Cloths 3 Pack

249

$

ea

ea

SAVE 79¢

3

$

ea

SAV E 99¢

Berocca Performance Effervescent Tablets 15 Pack Selected Varieties $53.33 per 100 units

Palmolive Ultra Concentrate Dishwashing Liquid 375‑400mL Selected Varieties

Multix Colour Scents Kitchen Tidy Bags with Handles 30 Pack Selected Varieties 10¢ each

3

Décor Tellfresh Container 900mL or 1 Litre (50% OFF Décor Tellfresh)

8

SAV E $1

Poise Extra Long Liners 22 Pack or Regular Liners 26 Pack

SAVE $1.70

$

ea

SAVE 29¢

2

$ ea

Kleenex Silk Touch Large ‘n’ Thick Tissues 95 Pack

SAVE $1

My Dog 680g Selected Varieties 40¢ per 100g

4

$

ea

$

ea

SAVE $2.50

$

2

ea

$2.11 per 100 units

2

$

70 ea

SAV E 50¢

Fussy Cat Grainfree Cat Food 400g Selected Varieties 43¢ per 100g

ea

SAVE 60¢

170

$

ea

SAV E 50¢

7


Visit IGA.COM.AU for more info

2

On Sale 30th January 2019

Kellogg's Nutri‑Grain, LCMs or Uncle Tobys Muesli Bars or Roll‑Ups 6 Pack Selected Varieties

$

McCain Healthy Choice Frozen Meals 280‑300g Selected Varieties

279

ea

$

SAVE $2

ea

SAVE $2.80

Cold Power Laundry Powder 1.8-2kg or Liquid 2 Litre Selected Varieties

650

$

ea

825

SAVE $6.50

$

Bertolli Olive Oil 750mL Selected Varieties

ea

SAVE $8.25

87¢ per 100mL

5

$

80 ea

SAVE $3.55 Sanitarium Up & Go 6x250mL Selected Varieties $3.87 per Litre

350

$

ea

SAVE $1

Pantene Shampoo or Conditioner 180‑350mL Selected Varieties

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 30th January to Tue 5th February 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
GHouse Lands IGA - 30-01-2019 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu