Skip to main content

GHouse Lands IGA - 23-01-2019

Page 1

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 23rd January 2019

19

99

$

kg

Australian Beef T-Bone Steak

Pringles Chips 134g Selected Varieties $1.49 per 100g

2

$

ea

SAVE $2

Connoisseur Gourmet Ice Cream 1 Litre Tub or Cookies 4 Pack Selected Varieties

5

$

ea

SAVE $5

Golden Circle Fruit Drink 6x250mL Selected Varieties $1.50 per Litre

225

$

ea

SAVE $2.25

Pepsi, Schweppes or Solo 30x375mL Selected Varieties $1.58 per Litre

On Sale Wed 23rd January to Tue 29th January 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

1780

$

ea

SAVE $14.20

IGA_V3_IGACQ465_230119_P1


WHAT’S FOR Dinner?

1

99

$ Kensington Pride Mangoes

Yellow and White Flesh Nectarines

149

$ Seedless Watermelon

10

$6 per kg

2

ea

1299

$

kg

Australian Pork Loin Steaks

899

$ Thin BBQ Sausages 1.5kg

5

Community Co Leafy Mix 250g, Crunchy Kit 400g or Caesar Kit 290g

kg

Australian Lamb Leg Roast

kg

$

kg

99

$

349

$

ea

2099

$

ea

1.5kg pack

Family Chef Ready to Rock BBQ Pork Ribs

kg


DELICIOUS DELI & Bakery

1499

$ Twiggy Sticks Hot or Mild

kg

SAVE $15.01

Salami Sliced or Shaved Selected Varieties

69¢ per 100g

SAVE $7

249 ea

SAVE $1.50

1

$ Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties 58¢ per 100g

$22.60 per kg

Lemnos Fetta Smooth 200g Selected Varieties $19.95 per kg

Silverside Sliced or Shaved

249

$ Black Board Sponge Roll 350g Selected Varieties

SAVE 50¢

71¢ per 100g

3

$

ea

Suprima Brioche Buns or Sliders 4-6 Pack

ea

SAVE 50¢

kg

SAVE $3

Middle Bacon Rashers

399

$ Country Delight Neenish Tarts 4 Pack $1.81 per 100g

ea

SAVE 80¢

290

$

99 ea

SAVE 76¢

$

kg

SAVE $3

ea

899

1699

75

SAVE $1.75

SAVE $5.60

399

$

ea

$

kg

$ Luscious Lamingtons 18 Pack

Tasmanian Heritage Camembert or Double Brie Cheese 250g

1999

$

5

65

$

ea

Tip Top Sunblest Bread 650-700g Selected Varieties

3


FILL UP THE Pantry

2

$

Cadbury, The Natural Confectionery Co. or Pascall Share Bags 160‑350g Selected Varieites

3

4_V3

Arnott’s Shapes, Jatz, Savoy or Clix 160-250g Selected Varieties

SAV E $4

Cottee’s Cordial 1 Litre Selected Varieties

Coca‑Cola 1.25 Litre Selected Varieties $1.56 per Litre

5

$ Nescafé Café Menu 10 Pack Selected Varieties

ea

SAV E $1.59

Arnott’s Chocolate Biscuits 160-200g Selected Varieties

Coca‑Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties

ea

SAVE $1.05

$2.25 per Litre

250

$

195

Vitasoy Soy Milky Regular or Lite Long Life Milk 1 Litre

ea

Matched

ea

SAVE $1

$ ea

SAVE 29¢

ea

SAVE $1

2

420

$

ea

$

$

16

$

ea

SAVE $1.60

Red Rock Deli Chips 165g, Popcorn 96g or Parker’s Original Pretzels 200-225g Selected Varieties

$3.20 per 100g

Cadbury Medium Bars 30‑60g Selected Varieties

160

$

91¢ per 100g

Nescafé Blend 43 500g

ea

SAVE $2

The Natural Chip Co Chips or French Fries Original 175g Selected Varieties

1

$

$2.44 per Litre

225

$

ea

SAV E 20¢

V Energy Drink 4x250-275mL Selected Varieties

ea

SAVE $1.15

915

$

ea

SAVE $4.35

650

$

ea

SAV E $4


FILL UP THE Pantry

2

30

$ Bega Peanut Butter 325‑375g Selected Varieties

SAVE $2.30

450

$ Kellogg’s All-Bran Original, Guardian or Be Natural Bites 360-530g Selected Varieties

SPC Baked Beans or Spaghetti 4x220g Selected Varieties 34¢ per 100g

Praise Dressing 330mL Selected Varieties

53¢ per 100mL

ea

3

Kraft Easy Mac Classic Cheese or Cheesy Chicken 4 Pack 71¢ per 100g

Sanitarium Weet‑Bix 575g 45¢ per 100g

$

ea

SAV E $1.20

175

$

ea

SAV E $1.25

Leggo’s Pasta Sauce 490‑500g Selected Varieties

Praise Traditional Mayonnaise 490‑555g Selected Varieties

250

$

ea

SAV E 50¢

320

$

ea

SAV E $1

ea

Greenseas Tuna 95g Selected Varieties $10.53 per kg

260

Old El Paso Dinner Kits 345-520g Selected Varieties

Fountain Sauce 250mL Selected Varieties

ea

SAVE $1

5

$

ea

Capilano Squeeze Pure or Yellow Box Honey 375g

SAVE $1.20

80¢ per 100mL

1

$

SAVE $2

$

ea

SAVE $1.29

2

$

$1.33 per 100g

470

$

ea

SAV E $1.79

24 $

for

SAV E $1

ea

SAVE $1.30

2

$ Edgell Sliced Beetroot 825g $2.42 per kg

MasterFoods Squeezy Sauce 475‑500mL Selected Varieties

ea

SAV E 65¢

2

$

ea

SAV E 95¢

V3_5


FRIDGE & FREEZER Faves

5

5

$ Dr. Oetker Ristorante Pizzas 310‑390g Selected Varieties

260

Oak Flavoured Milk 425-600mL Selected Varieties

Community Co Camembert or Double Brie Cheese 125g $26 per kg

ea

SAVE 35¢

2

ea

SAV E 50¢

$14 per kg

325

$

Peters Monaco Bar, Maxibon or Eskimo Pie 4‑6 Pack Selected Varieties

5

Peters Icy Pole Lemonade or Lemonade and Raspberry 8 Pack

3

$

50

SAV E 80¢

Community Co Juice 2 Litre Selected Varieties

$13 per kg

475

$

ea

Bega Tasty or Country Light Tasty Grated Cheese 500g

ea

ea

CalciYum Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties $1.14 per 100g

650

$

Bega Cheese Slices 500g Selected Varieties

ea

SAV E $1.50

2

$14 per kg

Community Co Beetslaw, Coleslaw or Lettuce 200g

54 for

SAVE $3.45

7

$

ea

SAV E $3

3

$ ea

$10 per kg

For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. 6_V3

SAVE $1.10

$

Find out more at CommunityCo.com.au

ea

MULTI-BUY $

SAVE $1.80

50¢ per 100g

ea

$2.38 per Litre

ea

SAVE $1.99

Jalna Yoghourt 1kg Selected Varieties

350

$

$

Philadelphia Cream Cheese Block, Sweet Chilli Pourover or Spreadable Tubs 250g Selected Varieties

$ $1.08 per 100g

ea

SAVE $2.50

$

Zoosh Dips 185g Selected Varieties

$

Community Co Leafy Mix 200g $15 per kg Powered by

ea


HOME, BEAUTY & Pet

2

OFF Range 50%

$

ea

Rexona or Dove Roll‑On Antiperspirant 50mL Selected Varieties

SAVE $2

Colgate Toothpaste 110‑120g, Dental Ribbon Waxed 50m, 360° Toothbrush 1 Pack or Plax Mouthwash 250mL Selected Varieties

Schwarzkopf Extra Care Hairspray, Lacquer 200‑250mL or 250g Selected Varieties

Aerogard Odourless Protection or Tropical Strength Insect Repellent 150g $4.33 per 100g

697

$ $4 per 100mL

3

$

Advil Fast Pain Relief Liquid Capsules or Tablets 20-24 Pack

$

ea

SAVE $1

10

Sorbent Thick & Large 95 Pack or Velvet 70 Pack Facial Tissues Selected Varieties

650 ea

SAVE 65¢

Huggies DryNites Pyjama Pants 9‑11 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $2

1

Sorbent Hypo‑Allergenic Toilet Rolls 12 Pack 23¢ per 100 sheets

$ Snappy Tom Cat Food 400g Selected Varieties 25¢ per 100g

ea

SAVE $7.03

180

$

ea

SAVE 70¢

5

$

$ ea

SAVE $2

$

4

$ ea

SAVE $1

5

Bonds Kids Sport Sock 3 Pack or Girls Brief 4 Pack Selected Varieties (50% OFF Bonds Kids, Men’s, Women’s Underwear and Socks)

ea

SAVE $4.40

4

$ ea

SAVE 18¢

Pedigree Dentastix 7 Pack or Schmackos Strapz or Stix 180g Selected Varieties

ea

SAVE $1.20

7


Proeunddelnyt

Indep Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 23rd January 2019

Patties Mini Combo 40 Pack or Party 30 Pack

Steggles Chicken Tenders 400g Selected Varieties $9.75 per kg

675

$

390

ea

$

SAVE $6.75

ea

SAVE $3.90 Connoisseur Gourmet Ice Cream 4‑6 Pack Selected Varieties

Primo Rindless Short Cut Bacon 750g $9 per kg

675

420

$

$

ea

SAVE $6.75

SAVE $4.20

8

$ Mainland Tasty or Colby Block Cheese 1kg $8.99 per kg

ea

25

99

$

ea

SAVE $4.51

ea

Huggies Ultimate or Ultra Dry Nappies 52‑108 Pack Selected Varieties

SAVE $5

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 23rd January to Tue 29th January 2019. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
GHouse Lands IGA - 23-01-2019 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu