You Save, they win! Look for the Community Chest logo to support your local community
IGA.COM.AU
3
75 ea
SAVE $3.75
pr i c e
Dr. Oetker Ristorante Pizzas 260-390g Selected Varieties
40 ea
SAVE $1.40
1
$ Doritos Crackers 160g Selected Varieties $1.09 per 100g
Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 1.25 Litre Selected Varieties $1.14 per Litre
75 ea
SAVE $1.75
Lynx Body Spray 155mL or Anti-perspirant 160mL Selected Varieties
8
3
ce off lynx r pri
$
ge an
1
$ Starburst or Skittles Lolly Bag 104-180g Selected Varieties
ea
SAVE $1.43
Hal f
$
142
$
ea
SAVE $3
$ 99
Australian Pork Loin Chops
On Sale Wed 13th June to Tue 19th June 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
kg
IGA_V3_IGACQ366_130618_01
WHAT’S FOR Dinner?
349
$
399
$
kg
Hickson Mandarins
Broccoli
450
299
$
$
ea
2KG BAG
ea
Community Co Baby Leaf Salad Mix 300g or Baby Spinach 280g
Brushed Potatoes 2kg Bag $1.50 per kg
2099
$ Australian Beef T-Bone Steak
kg
Australian Beef Topside Roast
1299
$ Australian Pork Fillets
2
1199
$
kg
kg
1199
$
kg
Australian Pork Rack
kg
DELI & BAKERY Delights
1699
$
Oven Roasted Turkey Breast Sliced or Shaved
Champagne Ham Sliced or Shaved
7
99
$ Smoked Hocks and Bones
Your Bakery Croissant 3-4 Pack
kg
2
50
$
ea
$1.25 per 100g
2399
$
kg
SAVE $5
Ausfresh Semidried Tomatoes Selected Varieties
SAVE $11
299
$1 per 100g
ea
SAVE 50¢
kg
SAVE $9
2199
$
kg
$ Grannys Fairy Cakes 12 Pack Selected Varieties
Chilli or Danish Salami Sliced or Shaved
1899
$
1999
$
kg
kg
SAVE $8
Jarlsberg Cheese
IGA Baker’s Oven Mini Mud Cakes or Cup Cakes 4 Pack Selected Varieties
499
$
ea
SAVE $1
$1.39 per 100g
price
1
$ Golden Crumpets 6 Pack Selected Varieties 58¢ per 100g
3
$
75 ea
SAVE $1.75
Wonder White Bread 700g Selected Varieties 43¢ per 100g
399
$
ea
Mission Wraps 6-8 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $1
3
Fresh 3 DAY SALE
FRI 15TH TO SUN 17TH JUNE
6
Australian Whole Economy Beef Rump
7
99
$
99
$
kg
Australian Chicken Breast Fillets
Australian Lamb Legs
price IGA Baker's Oven Rainbow Layer Cake 375g
299
$
SAVE $3
80¢ per 100g
299
$ Your Bakery Mud Cake 600g Selected Varieties 50¢ per 100g
4
SAVE $1.41
999
1499
$ Roast Pork with Crackle
399
$
kg
SAVE $10
Honey Ham Sliced or Shaved
ea
kg
price $
ea
799
$
kg
kg
SAVE $8
SAVE $4
Thick or Thin Sausages
499
$ VIP Dog Roll 3kg Selected Varieties 17¢ per 100g
kg
ea
SAVE $2.01
FILL UP THE Pantry
625
$
Coca-Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties
SAVE $6.30
$1.67 per Litre
350
$
One Night in Mexico Dinner Kits 430-520g Selected Varieties
pr i c e
ea
SAVE $3.50
150
$
ea
Mars Medium Bars 35-57g Selected Varieties
1
$
ea
SAVE $1
ea
SAVE $1.50 Cadbury Fingers Milk or White Chocolate 114g $1.32 per 100g
2
$ Natural Chip Company Chips 175g Selected Varieties
MasterFoods Squeezy Sauces 500mL Selected Varieties 50¢ per 100mL
ea
SAVE $1.25
$1.14 per 100g
2
$
50 ea
SAV E 65¢
1
$ Fantastic Noodles Cup or Bowl 70-85g Selected Varieties
Sanitarium Up & Go 6x250mL Selected Varieties $4.33 per Litre
6
$
50 ea
SAV E $2.05
Edgell Canned Peas and Vegetables 420g Selected Varieties
ea
SAVE 60¢
Lipton Tea Bags Black Tea or English Breakfast 100 Pack $2 per 100g
$3.57 per kg
4
$
ea
SAV E 99¢
White Wings Flour 500g-1kg Selected Varieties
150
$
ea
SAVE 50¢
2
$
ea
SAV E $1
5
FRIDGE & FREEZER Faves
McCain Pizza Singles or Slices 400-600g Selected Varieties
Peters Original Ice Cream Vanilla or Neapolitan 4 Litre 17¢ per 100mL
Bega Tasty Cheese 1kg $8.99 per kg
5
$
ea
SAVE $2
699
$
ea
SAV E $2.51
899
$
ea
SAV E $4.01
CalciYum Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties $1.36 per 100g
Coon Block, Slice or Shredded Cheese 250g Selected Varieties $16 per kg
599
96¢ per 100g
ea
SAVE 99¢
$4 per kg
$ Community Co Pasta 625g Selected Varieties
3
95
¢ ea
SAV E 54¢
4
5
Lean Cuisine Steam Frozen Meals or Lasagne 350-400g Selected Varieties
$
McCain Beer Batter Chips or Wedges 750g Selected Varieties
$
ea
SAV E $1.30
$
SAVE $1.70
5
$
Yoplait Yoghurt 6x175g Selected Varieties
Dare Iced Coffee or Dairy Farmers Classic Chocolate Milk 750mL Selected Varieties $4 per Litre
389
$ Community Co Lasagne or Fettuccine 375g $1.04 per 100g
ea
SAV E $1.29
48¢ per 100g
ea
ea
3
$
SAV E 65¢
6
6
$
390
$
9
$
KR Castlemaine Rindless Short Cut Bacon 630g
ea
SAV E $2.49
$14.29 per kg
250
$ $20 per kg
ea
SAV E $1
43¢ per 100g
Community Co Shaved or Shredded Parmesan 125g
ea
SAVE $2
Pauls Double Thick French Vanilla or Rich Chocolate Custard 900g
ea
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. Find out more at CommunityCo.com.au
Peters Drumstick 4-6 Pack Selected Varieties
ea
HOME BEAUTY, & PET Essentials HEALTH, BABY & Pet
pr i c e
275
$
Herbal Essences Shampoo or Conditioner 300mL Selected Varieties
Palmolive Liquid Hand Wash Refill 500mL Selected Varieties
92¢ per 100mL
47¢ per 100mL
ea
SAVE $2.75
Fab Laundry Liquid 1.8-2 Litre or Powder 1.8-2kg Selected Varieties
550
$
ea
SAV E $1.50
Chux Original Robuste Cleaning Cloths 3 Pack or Superwipes 5-10 Pack
2
35
$
ea
SAVE $2.35
Nurofen Zavance Capsules, Caplets or Tablets 20-24 Pack Selected Varieties
SAV E $1.09
Colgate Sensitive Toothpaste 110g, 360 Degrees Toothbrush 2 Pack or Total Mouthwash 500mL Selected Varieties
750
Kleenex Viva White or Prints Paper Towel Twin Pack
290
$
ea
5
60
$
ea
SAVE $1.39
5
$
ea
SAV E $3
S-26 Original Formula Newborn 900g Selected Varieties $1.89 per 100g
Sorbent Silky Blue or White Facial Tissues 224 Pack 89¢ per 100 units
17
$
ea
Matched!
2
$
ea
SAV E 49¢
30%
OFF
RANGE
Mirabella Halogen GLS 42-72W 2 Pack Selected Varieties $2.20 each
(30% OFF Mirabella Halogen GLS)
440
$
ea
SAV E $1.93
Dine Desire Cat Food 6x85g Selected Varieties $1.47 per 100g
$
ea
SAV E $2.10
$1.67 per 100 sheets
2
$
ea
SAV E $1.50
Kleenex Complete Clean Toilet Tissue 18 Pack 25¢ per 100 sheets
8
$
ea
SAV E $3.99
V3_7
You Save, they win! Look for the Community Chest logo to support your local community
IGA.COM.AU
pr i c e
150
$
ea
SAVE $1.50 Heinz Baked Beans 555g Selected Varieties 27¢ per 100g
2
$
575
$
29 ea
ea
SAVE $5.75
SAVE 2.30
Schmackos Strapz or Stix 500g Selected Varieties
Kellogg's Crunchy Nut Corn Flakes 380g or Nutri-Grain 290g
$1.15 per 100g
4
$ Four’N Twenty Pies 4 Pack Selected Varieties 57¢ per 100g
ea
SAVE $1
VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. 1-2c from each product bearing the IGA Community Chest logo or ticket is collected by IGA Community Chest Limited (1 Thomas Holt Drive, Macquarie Park NSW 2113, ph 02 9741 300, fax 02 9741 3399, www.iga.com.au/communitychest). Between 6 June – 3 July, all funds raised by IGA Community Chest through these products will be donated to the store where purchased Community Chest Fund, for that store to allocate to their chosen causes. On Sale Wed 13th June to Tue 19th June 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
P8