Skip to main content

Ghouse lands iga 11 07 2018

Page 1

Proenuddenlyt

Indep Visit IGA.COM.AU for more info

1

$

40 ea

SAVE $1.60

On Sale 11th July 2018

374

$ Kellogg's Just Right 790g, Froot Loops 500g or Crunchy Nut 670g

Starburst Bags 104-180g Selected Varieties

ea

SAVE $3.75

pr i c e Pepsi or Schweppes 24x375mL Selected Varieties $1.17 per Litre

3

$

35 ea

SAVE $3.35

Lean Cuisine Classic Frozen Meals 350-400g Selected Varieties

1050

$

SAVE $10.50

250

$

ea

9

Cadbury Chocolate Blocks 160-205g Selected Varieties

ea

SAVE $2.50

$ 99

kg

Australian Lamb Leg Roast

On Sale Wed 11th July to Tue 17th July 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

IGA_V3_IGACQ378_110718_01


WHAT’S FOR Dinner?

179

$

349

$

ea

ea

Hass Avocados

Cauliflower

3

$

$

4

99 kg

ea

Community Co Asian Salad Kit 250g

Truss Tomatoes

$1.60 per 100g

2099

$ Australian Beef T-Bone Steak

Australian Pork Loin Chops

8

$

2

Family Chef Pulled Pork or Curry in a Hurry

kg

1099

$

kg

Australian IGA Corned Silverside

999

$

kg

ea


DELI & BAKERY Delights

9

Lilydale Free Range Hot Roast Chicken

1999

IGA Baker's Oven Tray Cakes 360g Selected Varieties $1.66 per 100g

kg

SAVE $3.50

599

$

ea

SAVE 40¢

Roast Pork Sliced or Shaved

Luscious Lamington Fingers 18 Pack 69¢ per 100g

Champagne Leg Ham Sliced or Shaved

599 ea

SAVE $3.30

249

$

kg

ea

SAVE $2

$ Jindi Brie or Camembert Cheese 180-200g Selected Varieties

1699

$

99

$

ea

SAVE $2

$ Roast Beef Sliced or Shaved

19

99

$

South Cape Australian Cheese 200g Selected Varieties $22.95 per kg

ea

SAVE $1.71

499

$

ea

SAVE $1.50

459

$

Mr Donut 4 Pack Selected Varieties

ea

price Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties 58¢ per 100g

175

$

ea

SAVE $1.75

249

$ IGA Baker’s Oven Garlic Loaf 360g 69¢ per 100g

ea

SAVE 20¢

299

$ Abbott’s Village Bakery Bread 680-850g Selected Varieties

ea

SAVE $2.55

3


Fresh 3 DAY SALE

FRI 13TH TO SUN 15TH JULY

999

$ Australian Economy Whole Rib Fillet

Australian Bone in Pork Leg Roasts

D’Orsogna Boneless Leg Ham Sliced or Shaved

49 kg

be

$

ea

199

$

SAVE $5.66 Tasmanian Heritage Cheese Camembert or Double Brie 250g

Turkish Lavash Bread or Rolls 520-600g

$22.36 per kg

699

$ $4.66 per kg

4

kg

pr i c e

59

Australian BBQ Sausages 1.5kg Tray

1099 SAVE $14

Primo Short Cut Bacon

5

han half p er t ri tt

$

SAVE $8.50

$

kg

ce

8

469

$

kg

ea

1.5kg tray

899

$ Ready Chef Beef Lasagne 2kg $4.50 per kg

ea

Save $6.01

ea

SAVE $2

549

$ Grannys Mixed Muffins 8 Pack 81¢ per 100g

ea

SAVE $1.50


FILL UP THE Pantry

pr i c e KanTong Cooking Sauce 485-520g Selected Varieties

MasterFoods Squeezy Sauce 500mL Selected Varieties 50¢ per 100mL

Indomie Mi Goreng Instant Noodles 5 Pack Selected Varieties

1

64

$

ea

SAVE $1.66

250

$

ea

SAV E 65¢

2

Nestlé Medium Bars 35-55g Selected Varieties

Red Rock Deli Chips or Popcorn 120-165g Selected Varieties

1

$

ea

SAVE $1

3

$

50 ea

SAV E 49¢

24 $

The Natural Chip Co. Chips 175g Selected Varieties

for

SAV E $2.50

$1.14 per 100g

SAV E 75¢

Country Cup Soup 2 Serve Selected Varieties

33 for

SAV E $1.50

Uncle Tobys Oats 1kg or Ancient Grains 700g Selected Varieties

350

$

450

$

Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 1.25 Litre Selected Varieties $1.60 per Litre

MULTI-BUY

$

ea

ea

SAVE $2

$2.50 per Litre

MULTI-BUY

$

Community Co Almond Kernels, Slivers or Walnuts 100-130g

2

50

$

Powerade 1 Litre Selected Varieties

ea

SAV E 50¢

for

SAVE $1.70

Thins, CC’s 175g or Jumpy’s, Cheezels or Assorted Multipacks 5-6 Pack Selected Varieties

250

$

ea

SAV E 69¢

2

$ Green’s Baking Mixes 330-500g Selected Varieties

450

$

ea

24 $

ea

SAV E 75¢

165

$

ea

Community Co Natural Pistachio 80g

Community Co Coconut Water 330mL

$5.63 per 100g

50¢ per 100mL

ea

For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. Find out more at CommunityCo.com.au

V3_5


FRIDGE & FREEZER Faves

McCain Family Pizza, Singles or Slices 400-600g Selected Varieties

5

$

ea

SAVE $1.50

10

$

ea

Patties Party or Mini Combo 30-40 Pack

Bega Cheese Block 500g Selected Varieties $14 per kg

SAV E $3.50

7

$

ea

SAV E $1.59

Connoisseur Gourmet Ice Cream 4-6 Pack Selected Varieties

Birds Eye Golden Crunch Potato Gems 1kg $3.50 per kg

Coon Cheese Block or Sliced 250g Selected Varieties $18 per kg

6

$

ea

SAVE $2.40

350

Peters Original Ice Cream Vanilla or Neapolitan 4 Litre 17¢ per 100mL

SAV E 79¢

CalciYum Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties

4

KR Castlemaine Country Taste Shaved Meats 100g Selected Varieties

$

ea

$

50 ea

SAV E 80¢

$1.36 per 100g

$30 per kg

6

99

$

ea

SAVE $2.51

95

¢

ea

SAV E 54¢

3

$

ea

SAV E $1.06

Oak or Oak Plus Flavoured Milk 500-600mL Selected Varieties

Danone YoPro Protein Yoghurt 160g Selected Varieties 94¢ per 100g

Don Sliced Salami, Pepperoni or Chorizo 100g Selected Varieties $35 per kg

250

$

ea

SAVE 35¢

150

$

ea

SAV E 75¢

350

$

ea

SAV E 50¢

INTRODUCTORY INTRODUCTORY + + PRICE PRICE

19 199999

$$

44InIngrgrededienientstscocookokbobookok

ea ea

With over 7070 delicious and easy recipes With over delicious and easy recipes forfor all all meal occasions, this must-have meal occasions, this must-have cookbook is perfect forfor singles, families, cookbook is perfect singles, families, busy workers and everyone in between! busy workers and everyone in between!

EXCLUSIVE* TO TO EXCLUSIVE* QLDQLD ANDAND NORTHERN NSW STORES NORTHERN NSW STORES + Price after promotion is $29.99. *Promotional price of cookbook ends 24/7/18. Cookbook available in selected IGA stores in QLD and Northern NSW only. While stocks last. 16_V3 1 Price after promotion is $29.99. *Promotional price of cookbook ends 24/7/18. Cookbook available in selected IGA stores in QLD and Northern NSW only. While stocks last. +


HOME BEAUTY, & PET Essentials HEALTH, BABY & Pet

price

375

$

ea

.75

SAVE $3 Nivea Daily Essentials Facial Cleansing Wipes 25 Pack Selected Varieties (50% OFF Nivea Wipes Range) 15¢ each

63¢ per 100mL

3

Colgate Total Toothpaste 110g, 360° Toothbrush 1 Pack or Plax Mouthwash 250mL Selected Varieties

Organic Care Shampoo or Conditioner 400mL Selected Varieties

$

SAV E $1

Impulse Body Spray 57g Selected Varieties

250

Vanish Preen Degreaser or Stain Remover Trigger 375mL Selected Varieties

ea

$5.26 per 100g

250

$

ea

SAVE $1

3

Palmolive Shower Gel or Foaming Hand Wash Refill 500mL Selected Varieties 60¢ per 100mL

$

ea

SAV E $2

Tena Lady Pads 6-20 Pack Selected Varieties

3

$

ea

SAVE $2.39

450

$

ea

SAV E 90¢

Huggies Nappy Pants 24-29 Pack Selected Varieties

U By Kotex Pads 10-14 Pack Selected Varieties

17

$

ea

Matched!

350

$

ea

SAV E $1.50

price

Bref Duo-Active 50mL Selected Varieties $5 per 100mL

$

ea

SAV E $2.50

$10.67 per Litre

4

$

ea

SAV E 79¢

Pedigree Dog Food 1.2kg Selected Varieties 25¢ per 100g

3

$

ea

SAV E 80¢

Multix Colour Scents Tidy Bags Handy Ties 30 Pack Selected Varieties 10¢ each

3

$

ea

SAV E $1

V3_7


Proeunddelnyt

Indep

1

On Sale 11th July 2018

329

$

THAN HALF PR TER

$

ICE

BET

Visit IGA.COM.AU for more info

ea

SAVE $3.30

ea

Nescafé Café Menu 10 Pack Selected Varieties

SAVE $1.15 Golden Circle Fruit Drink 1 Litre Selected Varieties $1 per Litre

pr i c e 1

466

$

ea

SAVE $4.67 V Energy Drink 4x275mL Selected Varieties

$

$4.24 per Litre

ea

SAVE $1 Greenseas Tuna 95g Selected Varieties $10.53 per kg

345

$

ea

SAVE $3.50 Morning Fresh Dishwashing Liquid 900mL Selected Varieties 38¢ per 100mL

4

$

ea

SAVE $4 Mars Ice Cream Multipack 4-6 Pack Selected Varieties

VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. On Sale Wed 11th July to Tue 17th July 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

V1_P8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Ghouse lands iga 11 07 2018 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu