Skip to main content

Ghouse lands iga 04 07 2018

Page 1

Proenuddenlyt

Indep Visit IGA.COM.AU for more info

4

$

32 ea

SAVE $4.33

On Sale 4th July 2018

175

$ Campbell's Country Ladle or Chunky Canned Soup 395-505g Selected Varieties

Four'N Twenty Angus Pies 4 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $1.75

pr i c e

Kleenex Complete Clean Toilet Tissue 9 Pack

THAN HALF PR TER

375

$

ICE

BET

25¢ per 100 sheets

SAVE $4.50

14

$

182

$

ea

Arnott's Chocolate Biscuits 160-200g Selected Varieties

99

kg

ea

SAVE $1.83

25 $

for

Strawberries 250g Punnet $1 per 100g

Australian Beef Rump Steak On Sale Wed 4th July to Tue 10th July 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

IGA_V3_IGACQ377_040718_01


WHAT’S FOR Dinner? MULTI-BUY $

699

25

$

for

300G pack

250g punnet

Cherries 300g (USA)

Strawberries 250g

$2.33 per 100g

$1 per 100g

450

249

$

ea

$

kg

ea

Community Co Mixed Veggies Steamer Tray 200g or Baby Potatoes with Herb Butter 400g

Broccoli

11

$

Australian Pork Loin Steaks

1099

$ Australian Gravy Beef

2

kg

999

$

kg

Australian Bone in Lamb Shoulder Roast

kg

849

$ Australian BBQ Sausages 1.5kg Tray $5.66 per kg

ea

1.5kg tray


DELI & BAKERY Delights

price

1149

$ Primo Chorizo

1699

$

kg

SAVE $11.50

Triple Smoked Leg Ham Sliced or Shaved

1099

$

SAVE $1

Middle Bacon Rashers

549

$ IGA Baker's Oven Slices 6 Pack Selected Varieties

SAVE 50¢

2

$ Your Bakery Croissants 3-4 Pack $1.25 per 100g

ea

SAVE $4

7

$

kg

Bacon Bones and Hocks

ea

Tip Top Sunblest Bread 650-700g Selected Varieties

kg

399 ea

SAVE 50¢

279

$

50

99

Silverside Sliced or Shaved

Mersey Valley Vintage Cheddar Cheese 235g Selected Varieties $21.23 per kg

$ IGA Baker's Oven Bar Cake 300-370g Selected Varieties

1699

$

kg

ea

SAVE 83¢

IGA Baker's Oven Lamington Squares Jam or Crème Filled 6 Pack 69¢ per 100g

Mission Mini Wraps Original or Whole Wheat 8 Pack $1.04 per 100g

kg

SAVE $1

499

$

ea

SAVE $2.46

249

$

ea

SAVE $1.70

399

$

ea

SAVE 80¢

3


FILL UP THE Pantry

price

Cadbury Medium Bars 30-60g Selected Varieties

1

Nescafé Gold Coffee Intense or Smooth 90-100g Selected Varieties

$

ea

SAVE $1

2 10 $

Kirks 10x375mL Selected Varieties $1.33 per Litre

for

SAV E $8.10

Uncle Tobys Le Snak, Muesli Bars, Roll-Ups or Nestlé Milo Bars 6 Pack Selected Varieties

6

$

3

$

250 ea

SAV E 49¢

Pepsi or Schweppes 1.25 Litre Selected Varieties $1.20 per Litre

Arnott’s Vita-Weat Cracker Chips 120g Selected Varieties

ea

SAV E $1

Go

$

ea

SAVE $3

$2.08 per 100g

350

$

ea

SAVE $2.09

250

$

ea

SAV E 99¢

Cadbury Barni Chocolate or Milk Flavour Mulitpack 150g $1.67 per 100g

250

$

ea

SAVE $1.50

250

$

ea Pascall, Cadbury, 0 $1.5 SAV E Sour Patch or The National Confectionery Co. Lollies 160-350g Selected Varieties

Go

QUEENSLAND

Sunbites Snack Crackers, Smith’s or Doritos Chips 120-170g or Doritos Salsa 300g Selected Varieties

Moccona Coffee Sachets 10 Pack Selected Varieties

QUEENSLAND

23 $

for

SAV E $1.92

Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 2 Litre Selected Varieties $1.25 per Litre

250

$

ea

SAV E 25¢

Berri Fruit Drink or Juice 2 Litre Selected Varieties $1.38 per Litre

275

$

ea

SAV E $1.50

INTRODUCTORY INTRODUCTORY + PRICE PRICE +

19 199999

$$

44InIngrgrededienientstscocookokbobookok

ea ea

With over 7070 delicious and easy recipes With over delicious and easy recipes forfor all all meal occasions, this must-have meal occasions, this must-have cookbook is perfect forfor singles, families, cookbook is perfect singles, families, busy workers and everyone in between! busy workers and everyone in between!

EXCLUSIVE* TO TO EXCLUSIVE* QLDQLD ANDAND NORTHERN NSW STORES NORTHERN NSW STORES Price after promotion is $29.99. *Promotional price of cookbook ends 24/7/18. Cookbook available in selected IGA stores in QLD and Northern NSW only. While stocks last. + 14_V3 1 Price after promotion is $29.99. *Promotional price of cookbook ends 24/7/18. Cookbook available in selected IGA stores in QLD and Northern NSW only. While stocks last. +


HOME & PET FILL UP THEEssentials Pantry

3

$ Uncle Tobys Vita Brits 750g or Weeties 455g

4

$ ea

Carman’s Muesli 500g Selected Varieties

SAVE 95¢

80¢ per 100g

4

$ ea

White Wings Self Raising or Plain Flour 2kg

SAVE $1.70

$2 per kg

ea

SAVE $1

price

Sharwood’s Simmer Sauces 420g Selected Varieties 48¢ per 100g

Gravox Finishing Sauce or Liquid Gravy 165g Selected Varieties $1.21 per 100g

2

$

ea

SAV E $2

2

$

ea

SAV E 55¢

Mission Indian Chapattis or Naan Bread 4-6 Pack Selected Varieties 89¢ per 100g

Leggo’s Tomato Paste or Pizza Sauce 2x140g Selected Varieties 79¢ per 100g

1

$ Community Co Fettuccine or Spaghetti 500g 20¢ per 100g

ea

2

50

$

ea

SAV E 50¢

2

$

20 ea

SAV E 60¢

2

SunRice 90 Secs Microwave Rice 250g Selected Varieties

320

Kraft Easy Mac Classic Cheese or Cheesy Chicken 4 Pack

$

ea

SAV E 80¢

$1.14 per 100g

60¢ per 100mL

ea

SAV E 25¢

90¢ per 100g

Community Co Red or White Wine Vinegar 500mL

25

$

3

$

ea

Edgell Corn, Beans or Chick Peas Value Pack 4x125g Selected Varieties

280

$

$5.60 per kg

Fantastic or Suimin Bowl Noodles 105-110g Selected Varieties

Community Co Oil Rice Bran 500mL

ea

SAV E 69¢

150

$

ea

SAV E 69¢

349

$

ea

70¢ per 100mL

For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. Find out more at CommunityCo.com.au

V3_5


FRIDGE & FREEZER Faves

pr i c e

1

$ Farmers Union Yogurt Crunch 140g Selected Varieties

8

$ Coon Tasty or Colby Block Cheese 1kg

McCain Healthy Choice Frozen Meals 300-400g Selected Varieties

99 ea

SAVE 51¢

$8.99 per kg

5

$

ea

SAV E $1.29

$

ea

SAVE $1.50

$1.07 per 100g

Cracker Barrel Special Reserve Vintage Cheddar Cheese or Mil Lel Parmesan Cheese 250g Selected Varieties $22 per kg

Primo Rindless Short Cut Bacon 750g $11.33 per kg

4

50

8

50

$

ea

SAV E $5

Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties

SAVE $1.59

40¢ per 100g

550

$

Breaka Flavoured Milk or Ice Break Iced Coffee 500-600mL Selected Varieties

ea

SAVE 50¢

Philadelphia Cream Cheese Block Original or Light 250g $14 per kg

ea

3

50

$

ea

SAV E 80¢

Connoisseur Gourmet Ice Cream 1 Litre Selected Varieties 70¢ per 100mL

250

$

ea

SAVE 40¢

7

$

ea

SAV E $3

Go

QUEENSLAND

550

$ Pampas Puff Pastry Crust 1kg

6_V3

ea

Matched

On The Menu Frozen Meals 320g Selected Varieties $1.56 per 100g

5

$

ea

SAV E $1.50

McCain Hash Browns, Nuggets, Beer Batter Chips or Wedges 750g Selected Varieties $4 per kg

3

$

ea

SAV E 29¢

Peters Drumstick 4-6 Pack Selected Varieties

6

$

ea

SAV E $2


HEALTH, BEAUTY, BABY & Pet

2

$

ea

SAVE 55¢

Colgate Toothpaste 110-120g,Dental Floss 25m or Zig Zag Toothbrush 1 Pack Selected Varieties

Handee Ultra Paper Towel Twin Pack or Double Length 1 Pack Selected Varieties $2.50 per 100 sheets

Finish Quantum Dishwashing Tablets 16-20 Pack Selected Varieties

3

$

ea

SAV E 50¢

10

$

ea

SAV E $5.50

Listerine Mouthwash 500mL Selected Varieties $1.20 per 100mL

Sorbent Velvet 70 Pack or Thick & Large 95 Pack Facial Tissues Selected Varieties

Palmolive Dishwashing Liquid 500mL Selected Varieties 40¢ per 100mL

6

$

ea

SAVE $1.99

180

$

ea

SAV E 69¢

2

Palmolive Liquid Hand Wash Refill 500mL Selected Varieties 60¢ per 100mL

Huggies DryNites Pyjama Pants 9-11 Pack Selected Varieties

$

ea

SAV E 50¢

Jiffy Firelighters 24 Pack $12.92 per 100 units

3

$

ea

SAVE $1.70

10

$

Head & Shoulders Shampoo or Conditioner 180-200mL Selected Varieties

SAV E $2

Libra Pads or Tampons 10-16 Pack Selected Varieties

3

Whiskas So Fishy, So Meaty or Tasty Trios Pouches 12x85g Selected Varieties

ea

$

10 ea

SAV E $1.40

78¢ per 100g

480

$

ea

SAVE $1.60

4

$

ea

SAV E $1.10

8

$

ea

SAV E $2

V3_7


Proeunddelnyt

Indep Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 4th July 2018

Kettle Potato Chips 175g Selected Varieties

Cadbury Share Packs 168-180g Selected Varieties

2

30

$

ea

SAVE $2.30

$1.25 per 100g

219

$

pr i c e

ea

SAVE $2.20

Continental Superb Stock 1 Litre Selected Varieties 20¢ per 100mL

2

$

SAVE $2

9

$

ea OMO Laundry Liquid 2 Litre or Powder 2kg Selected Varieties

99 ea

SAVE $10

150

$ Heinz Baked Beans 555g Selected Varieties

SAVE $1.50

27¢ per 100g

15

ea

$

ea

SAVE $8.45 Pedigree Dry Dog Food 8kg Selected Varieties 19¢ per 100g

VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. On Sale Wed 4th July to Tue 10th July 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

P8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook