Skip to main content

GHouse Lands IGA -28-11-2018

Page 1

SUPPORT Vinnies THIS PURCHASE A BAUBLE IN STORE

2

$

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 28th November 2018

5

99

$

kg

Australian Bone In Pork Leg

Cadbury or Old Gold Chocolate Nuts and Fruit 310‑380g Selected Varieties

5

$

ea

SAVE $5

Streets Magnum Ice Creams 4‑6 Pack or Tubs 440mL Selected Varieties

424

$

ea

SAVE $4.26

Coca‑Cola 30x375mL Selected Varieties $1.68 per Litre

1895

$

ea

SAVE $19.79

649

$

Sorbent Silky White Toilet Roll 16 Pack 23¢ per 100 sheets

On Sale Wed 28th November to Tue 4th December 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

ea

SAVE $6.50

IGA_V3_IGACQ440_281118_01


for What’s

9

99

$ Cherries

Dinner?

Yellow and White Flesh Nectarines

299

$ Brushed Potatoes 2kg

Community Co Baby Spinach or Spinach & Rocket 120g

1699

ea

1599

$

kg

Australian Lamb Loin Chops

kg

Australian Beef Rump Steak

699

$ 2

250

$2.08 per 100g

$

IGA Bone In Leg Ham (Whole or Half)

kg

$

kg

$1.50 per kg

399

$

kg

999

$

kg

Primo Portion Bone In Leg Ham

kg


oius deli liceil ded

799

$ Kransky or Cheese Kransky

1999

$

kg

SAVE $8

Delights & Bakery

Salami Sliced or Shaved Selected Varieties

599

$

AusFresh Olives or Antipasto 150g Selected Varieties

Cocktail or Slim Franks Skin On

$23.27 per kg

249

$ Black Board Sponge Rolls 350g Selected Varieties 71¢ per 100g

ea

SAVE 50¢

1

$ Golden Crumpets Round 6 Pack Selected Varieties 58¢ per 100g

Luscious Lamingtons Chocolate or Raspberry 6 Pack 73¢ per 100g

SAVE $1.75

Premium Boneless Leg Ham Sliced or Shaved

349 ea

SAVE 50¢

249

$

75 ea

SAVE $7

$

kg

1699

$

kg

From Good Roots Eat Fresh Salad 300g Selected Varieties $11.63 per kg

3

Your Bakery Slices 6 Pack Selected Varieties

96¢ per 100g

349

$

ea

SAVE 60¢

549 ea

SAVE $1

599

$

$ Wonder White Wraps 6 Pack Selected Varieties

SAVE $4

$

ea

SAVE $1.30

kg

ea

SAVE $1

ea

Country Chef Pavlova Base 500g $1.20 per 100g

3


3 DAY Sale

This weekend only, starts Friday! 125

$

r than half pr i tte

85

¢

ea

SAVE $1.25

ce

be

Cadbury Medium Bars 30-60g Selected Varieties

Heinz Spaghetti 535g or Baked Beans 555g Se‑ lected Varieties

ea

SAVE $1.15

23¢ per 100g

450

$

15

Maggi 2 Minute Noodles Beef or Chicken 12 Pack

$

ea

SAVE $4.50

ea

SAVE $15.99 Lavazza Qualita Oro Ground Coffee or Cof‑ fee Beans 1kg $1.50 per 100g

335

$

ea

La Famiglia Garlic Ciabatta 330g or Sourdough Garlic Bread 480g

4

Peters Classic Vanilla or Variety Drumstick 24 Pack

ea

SAVE $15

52¢ per 100mL

23

$

$

ea

ea

SAVE $2.30 Nestlé Milo 450g 89¢ per 100g

4

1499

$

SAVE $3.40

SAVE $7

Huggies Nappies 52-108 Pack Selected Varieties

THESE PRODUCTS ARE ONLY AVAILABLE IN STORE FRIDAY 30TH NOVEMBER UNTIL SUNDAY 2ND DECEMBER 2018


3 DAY Sale

This weekend only, starts Friday!

799

$ Australian Whole Economy Beef Rump

Tasmanian Heritage Camembert or Double Brie Cheese 250g $19.96 per kg

599

$

kg

kg

IGA Corned Silverside

499

$

SAVE $6.26

1499

$

ea

Oven Roast Turkey Breast Sliced or Shaved

SAVE $14

799

$

kg

Primo Middle Bacon Rashers

SAVE $4

499

$ V.I.P. Dog Food Roll 3kg Selected Varieties (From the Meat Department)

kg

ea

SAVE $2.01

17¢ per 100g

THESE PRODUCTS ARE ONLY AVAILABLE IN STORE FRIDAY 30TH NOVEMBER UNTIL SUNDAY 2ND DECEMBER 2018 5


Cadbury Favourites 540g Selected Varieties

Skittles or Starburst Bags 104‑180g Selected Varieties

Arnott’s Mint Slice 337g or Tim Tam Original 330g

150

$

ea

SAV E $1.50

3

50

$

ea

SAV E 10¢

1

r than half pr i tte

9

$

25

Powerade 600mL Selected Varieties $3 per Litre

The Natural Chip Co. 175g Selected Varieties $1.14 per 100g

$

ea

SAVE $9.75

$1.71 per 100g

Pantry

ce

be

the p u l l i F

180

$

ea

SAV E $1.81

2

$

ea

SAV E $1.25

SAVE $1

Nestlé Medium Bars 35‑55g Selected Varieties

195

$

Coca‑Cola 1.25 Litre Selected Varieties

ea

SAV E $1.05

$1.56 per Litre

15 3

Red Rock Deli Chips, Nuts or Popcorn 96-165g or Parker’s Original Pretzels 200-225g Selected Varieties

ea

$$

eaea

29¢10 SAVEE $9. SAV

Mother Energy Drink 4x500mL Selected Varieties $3.15 per Litre

CC’s Corn Chips, Thins 175g or Assorted Multipacks 5‑6 Pack Selected Varieties

630

$

ea

SAV E $5.48

250

$

ea

SAV E 69¢

Treats MULTI-BUY $ Cadbury Chocolate Bauble 112‑126g Selected Varieties

6_V3

4

$

5

22 for

$ ea

SAV E $4

Toblerone Milk Chocolate 360g $1.39 per 100g

SAV E 50¢

ea

SAV E $5

Mars Merryteaser Reindeer 29g $3.45 per 100g

Cadbury Christmas Share Packs 144‑150g Selected Varieties

MULTI-BUY $

27 for

SAV E $3


Pantry

the p u l l i F

90

¢

Maggi Cup Noodles 58‑65g Selected Varieties

Kraft Easy Mac Classic Cheese or Cheesy Chicken 4 Pack $1.14 per 100g

Old El Paso Taco Kits 275-350g Selected Varieties

ea

SAV E 90¢

320

$

ea

SAV E 80¢

550

$

ea

SAV E $1.50

Moccona Freeze Dried Coffee 400g Selected Varieties $3.75 per 100g

Sirena Tuna 185g Selected Varieties

15

$

SAV E $9.10

330

$

ea

SAV E $1

$17.84 per kg

Gravox Gravy or Finishing Sauce 120‑140g Selected Varieties

ea

260

$

ea

SAV E 70¢

Nestlé Milo 6x200mL, Allen’s Hot Chocolate 10 Pack Selected Varieties

Sanitarium Weet‑Bix 575g 43¢ per 100g

MasterFoods Squeezy Mustard or Relish 250‑275g Selected Varieties

550

$

ea

SAV E $1.10

250

$

ea

SAV E $1.10

270

$

ea

SAV E 60¢

San Remo Pasta 375-500g Selected Varieties

Kellogg’s Cereal 285‑420g Selected Varieties

Bega Smooth or Crunchy Peanut Butter 780g 77¢ per 100g

195

$

ea

Matched

4

$

ea

SAV E $1

6

$

ea

SAV E $2

Baking 350

$

4

SAV E 35¢

$ Sunbeam Cooking Nuts 70‑150g Selected Varieties

ea

ea

SAV E $1

Nestlé Choc Melts, Chocbits, Baking Cocoa or Plaistowe Cooking Chocolate 180‑290g Selected Varieties

2

$ White Wings Premium Self Raising or Plain Flour 1kg $2 per kg

ea

SAV E $1

V3_7


The Pantry p u l l i F Aussie Bodies Lo Carb Whip’d or Mini Protein Bars 30g Selected Varieties $1.25 per 100g

1

$

Aussie Bodies Lo Carb Whip’d Protein Bar 60g Selected Varieties

25

199

$

ea

SAVE $2

$3.20 per 100g

ea

SAVE $1.25

150

$

1

$

40 ea

SAVE $1.40

Aussie Bodies Protein FX Lo Carb Choc-Coated Protein Bar 40g Selected Varieties $3.50 per 100g

ea

SAVE $1.50 Aussie Bodies Arvo Protein Bar 32g Selected Varieties $4.69 per 100g

100% TASTE* 90% LESS SUGAR

*vs a Standard Peanut Caramel Chocolate Bar (per 100g)

Musashi Deluxe Protein Bar 60g Selected Varieties 42¢ per 100g

250

$

ea

SAVE $2.50

ea

SAVE $2.36

ROBERT WHITTAKER

UFC World Middleweight Champion Musashi Brand Ambassador

Musashi RTD Protein Shake 375mL Selected Varieties 63¢ per 100mL

Musashi Protein Wafer 40g Selected Varieties 44¢ per 100g

175

$

ea

SAVE $1.75

www.musashi.com.au

8

AB413

235

$


p The u k c o T S

Household EV ER Y DAY

FOR ALL

350

$ Darrell Lea Liquorice Batch 37, Logs or Straps 200-300g Selected Varieties

ea

SAVE $1.10

7

ICIAL NO ARS,TIF FLAVOURS COLOUR

TIVES OR PRESERVA

Nature’s Gift Gourmet Dog Food Tray 100g Selected Varieties

$

80¢ per 100g

ea

80

SAVE $6

¢

Nature’s Gift Dry Dog Food 2.5kg Selected Varieties

ea

SAVE 40¢

28¢ per 100g

250

$

ea

SAVE $1.05

Dare Iced Coffee 500mL Selected Varieties $5 per Litre

Bref Power or Blue Active Toilet Fresheners 50g or Toilet Gel 450mL Selected Varieties

3

$

ea

SAVE $2

Dairy Farmers Classic Flavoured Milk 500mL Selected Varieties $5 per 100mL

250

$

ea

SAVE 50¢

9


& freezer e g d i fr

Pampas Puff Pastry 10 Frozen Sheets 31¢ per 100g

Western Star Butter 250g Selected Varieties $1.28 per 100g

Mildura Fruit Drink 2 Litre Selected Varieties $1.40 per Litre

Community Co Vanilla or Almond Ice Cream Sticks 4 Pack 94¢ per 100mL

5

$

Nanna’s Fruit Pies or Waffles 200‑600g Selected Varieties

ea

SAV E $1.85

320

$

Bega Cheese Slices 500g Selected Varieties

ea

SAV E 50¢

2

$

$14 per kg

80

Ice Break Iced Coffee 2 Litres Selected Varieties

ea

SAV E 92¢

$2 per litre

450

$

ea

Community Co Camembert or Double Brie Cheese 125g

350

$

ea

SAV E $1.10

7

$

ea

SAV E $3

4

$

ea

SAV E $2.09

Faves

Connoisseur Ice Cream 1 Litre or Cookie 4 Pack Selected Varieties

Philadelphia Sweet Chilli Philly Pourover, Cream Cheese Block Original or Light 250g $14 per kg

CalciYum Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties $1.36 per 100g

325

$

ea

7

$

ea

SAV E $3

350

$

ea

SAV E 80¢

95

¢ ea

SAV E 54¢

Find out more at CommunityCo.com.au

10_V3

3

$

ea

SAV E 30¢

$4 per kg

4

Birds Eye SteamFresh Plus 400g or Country Harvest Vegetables 1kg Selected Varieties

$

ea

SAV E $1

339

$

Community Co Greek Style Yoghurt 500g

For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.

ea

SAV E $1.70

McCain Beer Batter Chips, Wedges, Hash Browns 750g Selected Varieties

68¢ per 100g

$26 per kg

4

$

Lean Cuisine Balance Meals 280‑300g Selected Varieties

Powered by

ea


eauty b , e m o h

2

$

& Pet

50

349

$

ea

Impulse Body Spray 57g or 75mL Selected Varieties

SAVE $2.50

3

$

Rexona Roll‑On Antiperspirant 50mL Selected Varieties

14¢ each

5

Colgate Toothpaste 190g or 360° Toothbrush 1 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $3.50

$ ea

SAVE $1

$6 per 100mL

Johnson's Facial Cleansing Wipes 25 Pack Selected Varieties

5

$ ea

SAVE $1

Tena Lady Pads 6‑20 Pack Selected Varieties

ea

SAVE 40¢

RELEASE

Duracell Coppertop Batteries AA 10 Pack or AAA 8 Pack

Radiant Laundry Powder 2kg or Liquid 2 Litre Selected Varieties

6

20

99

$

$

ea

SAV E $7

8

$

ea

SAV E $6.50

ea

DVD Incredibles 2

Pine O Cleen Lemon Lime Burst Disinfectant Wipes 120 Pack $6.67 per 100 units

HOT DEAL

8

Handee Ultra Paper Towel Twin Pack or Double Length 1 Pack Selected Varieties $2.08 per 100 units

$

ea

SAV E $2

My Dog 400g Selected Varieties 45¢ per 100g

250

$

ea

SAV E $1

180

$

ea

SAV E 30¢

Sorbent Silky Blue or White Facial Tissues 224 Pack 89¢ per 100 units

Schmackos Strapz or Stix 500g Selected Varieties $1.80 per 100g

2

$

ea

SAV E 49¢

9

$

ea

SAV E $2.50

11


SUPPORT Vinnies THIS 2

$

Visit IGA.COM.AU for more info

Fantastic Rice Crackers 100g Selected Varieties

97

¢

97¢ per 100g

ea

SAVE $1.03

PURCHASE A BAUBLE IN STORE

On Sale 28th November 2018

1

$

59

Samboy Chips 175g Selected Varieties 91¢ per 100g

ea

SAVE $1.60

390

$

ea

SAVE $3.90

279

$

Steggles Chicken Tenders 400g Selected Varieties $9.75 per kg

SAVE $2.21

off range 50%

249

$

ea

SAVE $2.50

ea

Décor Tellfresh Oblong Container 900mL-1 Litre (50% OFF Décor Tellfresh Range)

Biozet Attack Laundry Liquid 2 Litre or Powder 2kg Selected Varieties

999

$

ea

Peters Original 2 Litre Selected Varieties 14¢ per 100mL

SAVE $10

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 28th November to Tue 4th December 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

12


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
GHouse Lands IGA -28-11-2018 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu