Proenuddenlyt
Indep Visit IGA.COM.AU for more info
164
$
On Sale 26th September 2018
Smith's Crinkle Cut Chips 150-170g Selected Varieties
Streets Magnum Ice Cream 4-6 Pack or Tubs 440mL Selected Varieties
ea
SAVE $1.65
425
$
ea
SAVE $4.25
1410
$
ea
Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 24x375mL Selected Varieties $1.57 per Litre
399
$
SAVE $14.10 Four’N Twenty Pies 4 Pack Selected Varieties
8
57¢ per 100g
ea
SAVE $1.01
$ 99
On Sale Wed 26th September to Tue 2nd October 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
kg
Australian Lamb Leg Roast IGA_V3_IGACQ413_260918_01
WHAT’S FOR Dinner?
269
$
399
$
ea
Kensington Pride Mangoes
8
$
kg
Pink Lady Apples
250
$
49 kg
White Seedless Grapes
ea
Community Co Baby Spinach or Spinach & Rocket 120g
Product of USA
$2.08 per 100g
1599
$ Australian Beef T-Bone Steak
499
$ Australian Boneless Pork Shoulder Roast
2
kg
1399
$
kg
Australian Pork Belly Spare Rib (Plain or Marinated)
kg
MULTI-BUY Australian Flavoured Sausages 500g Pack $11 per kg
2 11 $
for
500g pack
DELI & BAKERY Delights
899
1149
$ Chorizo
$
kg
SAVE $11.50
5
Middle Bacon Rashers
$ Primo Salami 200g Selected Varieties
249
$ Black Board Sponge Rolls 350g Selected Varieties 71¢ per 100g
ea
SAVE 50¢
3
$ Mission Wraps Soft & Fluffy 450g 89¢ per 100g
Ausfresh Olives or Antipasto 150g Selected Varieties $23.27 per kg
$25 per kg
99 ea
SAVE $3
349
$
ea
Grannys Mixed Muffins 8 Pack
ea
SAVE 50¢
699
$
62¢ each
Triple Smoked Leg Ham Sliced or Shaved
3
$
Superior Gold Smoked Salmon 100g $69.90 per kg
SAVE $1.75
SAVE $5
699 ea
SAVE $2.54
499
$ Mr Donut 4 Pack Selected Varieties
ea
320
$
75 ea
kg
$
ea
$1.03 per 100g
Tip Top Hot Dog, Damper or Hamburger Rolls 6 Pack
1699
$
kg
ea
Tip Top The One 700g Selected Varieties 46¢ per 100g
3
FILL UP THE Pantry
1
107
$
$ ea
Golden Circle Fruit Drink 1 Litre Selected Varieties
SAVE $1
Nestlé Medium Bars 35-55g Selected Varieties
2
Allen’s Jelly or Mint Bags 130-200g Selected Varieties
250
Doritos Salsa 300g or Corn Chips 150-170g Selected Varieties
Arnott’s Shapes, Jatz or Savoy 160-250g Selected Varieties
4_V3
ea
SAVE 49¢
24 $
for
SAV E $2
7
240
$ ea
SAVE $1
$
SAVE $1.08
$1.07 per Litre
$
Nescafé Blend 43 140-150g Selected Varieties
Kettle Potato Chips or Popcorn 80-175g Selected Varieties
Nabisco Captain's Table Water Crackers 125g Selected Varieties 80¢ per 100g
1
$
ea
SAV E 80¢
$ ea
Lipton Quality Black Tea Bags 50 Pack
SAVE $2.39
3
ea
Kirks 10x375mL Selected Varieties
SAVE 19¢
Schweppes Mixers or Pepsi Max Cola 4x300mL Selected Varieties
2 $10
$1.33 per Litre
4
$
ea
SAV E $1.25
Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 2 Litre Selected Varieties $1.25 per Litre
ea
SAVE 70¢
$2.40 per 100g
$
$3.33 per Litre
ea
for
SAVE $8.10
25 $
for
SAV E 50¢
FILL UP THE Pantry
Kellogg’s Just Right or All-Bran Original 460-530g
Sharwood’s Simmer Sauces 420g Selected Varieties 48¢ per 100g
Praise Dressing 250-330mL Selected Varieties
4
Uncle Tobys Plus Clusters or O&G Granola 450g Selected Varieties
$
ea
SAVE $1
2
$1.11 per 100g
$
1
250
$
ea
SAV E $1.25
5
ea
SAV E 50¢
Heinz Seriously Good Mayonnaise or Aioli 285-295mL, Ketchup or Barbecue Sauce 400-500mL Selected Varieties
75
ea
SAVE 99¢
Dolmio Pasta Bake or Lasagne Sauce 490-505g Selected Varieties
ea
SAV E $2
$
5
$
2
$
50 ea
SAV E 50¢
63¢ per 100g
$
ea
SAVE $1.10
Fantastic or Suimin Bowl Noodles 105-110g Selected Varieties
150
$
ea
SAV E 69¢
4
$
S&W Whole Egg Mayonnaise Original or Light 440g
ea
SAV E $1.50
91¢ per 100g
Green’s Maple Flavoured Syrup 375g 67¢ per 100g
$
ea
Community Co Spread 500g Selected Varieties 54¢ per 100g
250
$
ea
SAVE 70¢
350
$
SPC Fruit Puree or Diced Fruit 4 Pack Selected Varieties
ea
SAV E $1.10
2
$
Edgell Sliced Beetroot 825g or Mixed Vegetables 420g
270
$ Community Co Free Range Aussie Jumbo Eggs 800g
350
Bega Peanut Butter 325-375g or Vegemite Cheesybite 270g Selected Varieties
ea
SAV E 65¢
699
$
ea
ea
Community Co Mini Chicken Kiev or Meatballs 480-500g
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.
Powered by
Find out more at CommunityCo.com.au
V3_5
FRIDGE & FREEZER Faves
5
$ McCain Family Pizza 500g Selected Varieties
350
$ Birds Eye Golden Crunch Potato Gems 1kg $3.50 per kg
Connoisseur Desserts Belgian Chocolate Mousse 2 Pack $1.25 per 100g
ea
SAVE 79¢
2
$12 per kg
6
Connoisseur Gourmet Ice Cream 4-6 Pack Selected Varieties
4
Lean Cuisine Balance Meals 280-300g Selected Varieties
SAVE $1.70
110
$ ea
SAVE $2
Vaalia Low Fat Yoghurt 160g Selected Varieties
6
Philadelphia Sweet Chilli Philly Pourover, Cream Cheese Block Original or Light 250g
ea
SAVE $1.50
699
69¢ per 100g
$12 per kg
$ ea
ea
SAVE $1.10
3
Peters Original Ice Cream Vanilla or Neapolitan 4 Litre
ea
SAVE $2.51
17¢ per 100mL
250
$ Oak or Oak Plus Flavoured Milk 425-600mL Selected Varieties
$
ea
SAVE $2.40
$
$
$ Coon Sliced Cheese 500g Selected Varieties
ea
SAVE $1.50
$1 per 100g
6
$
ea
SAVE 35¢
2
$ ea
SAVE $1.30
Zoosh Dips 185g Selected Varieties $1.08 per 100g
ea
SAVE 50¢
HEALTH, BEAUTY, BABY & Pet
4
$ Fab Laundry Liquid 900mL-1 Litre or Powder 900g-1kg Selected Varieties
ea
SAVE $2.99
4
$
Palmolive Ultra Concentrate Dishwashing Liquid 700-750mL Selected Varieties
5
$
ea
SAVE $1.50
Bloom All Purpose Blend Potting Mix 25 Litre
Quilton Marine Pattern or Unscented White 3 Ply Toilet Tissue 12 Pack 28¢ per 100 sheets
ea
SAVE $1.49
6
150
$ Whiskas Cat Food 400g Selected Varieties
ea
Matched
135
$
$ ea
Dine Desire 85g Selected Varieties
SAVE $1.85
ea
SAVE 54¢
$1.59 per 100g
RELEASE
2
$ Glad Cling Wrap 33cm x 30m 7¢ per metre
Schwarzkopf Extra Care Shampoo or Conditioner 400mL Selected Varieties $1 per 100mL
SAV E 70¢
4
2
$ ea
$
ea
SAV E $2.90
Sorbent Silky White Tissues 275 Pack 73¢ per 100 units
Palmolive Body Butter Body Wash 400mL or Foaming Hand Wash Refill 500mL Selected Varieties
ea
SAV E 89¢
4
$
ea
SAV E $1.50
Chum Dog Food 700g Selected Varieties 21¢ per 100g
Impulse Body Spray 50-57g Selected Varieties
150
$
ea
SAV E 15¢
Jurassic World: Fallen Kingdom DVD
3
Colgate Toothbrush 1 Pack, Toothpaste 190g or Total Mint Waxed Dental Floss 100m Selected Varieties
$
ea
SAV E $2
20
$
ea
HOT DEAL
5
$
ea
SAV E $1
V3_7
Help support our farmers for $2
Visit IGA.COM.AU for more info
Arnott's Chocolate Tim Tam Biscuits 160-200g Selected Varieties
Pepsi or Solo 1.25 Litre Selected Varieties 98¢ per Litre
1
$
On Sale 26th September 2018
22
182
$
ea
SAVE $1.83
ea
SAVE $1.24
33
OFF RANG E 50%
$
for
SAVE $3.27
250
$ Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 150g Selected Varieties 67¢ per 100g
Help sprinkle the relief where it’s needed most. Purchase a $2 Raindrop token at any IGA store.
U By Kotex Designer Ultrathins Pads 10 or 12 Pack (50% OFF U By Kotex Sports or Designer Range)
ea
SAVE $2.50
Jennif
er
iga.com.au/droughtangels
Proudly supported by
VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. On Sale Wed 26th September to Tue 2nd October 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
8