Skip to main content

GHouse Lands IGA -24-10-2018

Page 1

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 24th October 2018

3

$

ea

Lynx Shower Gel 400mL, Dry Anti-Perspirant 96g or Body Spray 100g Selected Varieties

SAVE $3

230

$

ea

SAVE $2.30

1410

$

Cadbury, Mars, M&M's or Skittles Sharepacks 12-18 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $14.10

Coca-Cola 24x375mL Selected Varieties $1.57 per Litre

24

$

ea

SAVE $6

Huggies Nappies 45-108 Pack Selected Varieties

Melosi Boneless Leg Ham Sliced or Shaved

999

$

kg

Australian Economy Beef Porterhouse Steak On Sale Wed 24th October to Tue 30th October 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

1399

$

kg

SAVE $10

IGA_V3_IGACQ426_241018_01


WHAT’S FOR Dinner?

249

$

399

$

ea

Kensington Pride Mangoes

7

$

Pink Lady Apples

4

99

$

kg

USA Red Seedless Grapes

599

Australian Boned & Rolled Pork Shoulder

1299

$

kg

999

$ 2

ea

Community Co Asian Salad Kit 250g or Thai Salad Kit 285g

$

Australian Pork Loin Steaks

kg

kg

kg

Australian Beef BBQ Round Steak

1199

$ Ready Chef Shepards Pie 1.8kg $6.66 per kg

ea


DELICIOUS DELI & Bakery

1149

$ Chorizo

SAVE $11.50

2299

$ Family Chef Pork Belly with Crackle

Papa Joe’s Banana, Blueberry or Pear & Raspberry Bread 700g Selected Varieties 71¢ per 100g

kg

SAVE $2

499

$

ea

SAVE $2.50

3

$ Helga’s Wraps 5-8 Pack Selected Varieties

1299

$

kg

Deli Leg Ham Sliced or Shaved

AusFresh Olives or Antipasto 150g Selected Varieties $23.27 per kg

Abbott’s Sandwich Thins 240g Selected Varieties $1.42 per 100g

SAVE $4

SAVE $1.50

Streaky Bacon

349

$

Jindi Brie or Camembert Cheese 180-200g Selected Varieties

SAVE 50¢

340

$

SAVE 50¢

599 ea

SAVE $3.30

359

$

ea

SAVE 60¢

Turkish Pide Rolls 4 Pack or Lavash Bread 600g

370

$ Helga’s Bread 680-850g Selected Varieties

kg

$

ea

50 ea

1199

$

kg

ea

ea

SAVE 40¢

320

$ Tip Top The One Bread 700g Selected Varieties

ea

46¢ per 100g

3


FILL UP THE Pantry

150

$

445

ea

$

SAVE $1.50 $1.19 per Litre

3

$ Cadbury Chocolate Blocks 160-205g Selected Varieties

150

Fantastic Delites 100g or Curls 80g Selected Varieties

4_V3

ea

SAVE 50¢

3

Kettle Chips or Popcorn 80-175g Selected Varieties

Smith’s Chips or Sakata Crisp 75-170g Selected Varieties

SAV E $1

750

$ Nestlé Milo 750g $1 per 100g

ea

SAV E $2.25

250

$ ea

Coca-Cola 2 Litre Selected Varieties

SAVE 19¢

$1.25 per Litre

250

$

$

ea

3

$ ea

SAVE $2

$

Uncle Tobys Muesli Bars, Roll Ups or Nestlé Milo Bars 6 Pack Selected Varieties

SAVE $4.60

Kirks 10x375mL Selected Varieties

Skittles or Starburst Bags 104-180g Selected Varieties

ea

SAVE 25¢

2

$

ea

Gatorade 600mL Selected Varieties

SAVE 79¢

Tetley Chai 8 Pack, Tea Cup Bags or All Rounder Tea Bag 100 Pack

ea

$3.33 per Litre

3

$

ea

SAV E 30¢

Berri Classics Juice or Drink 2 Litre Selected Varieties $1.25 per Litre

ea

SAVE $1.50

250

$

ea

SAV E $1.75


FILL UP THE Pantry

1

$

225

$

ea

SAVE 25¢

150

$ Zafarelli Pasta 500g Selected Varieties

SAVE 44¢

30¢ per 100g

Sirena Tuna 185g Selected Varieties $17.84 per kg

ea

3

$

30 ea

SAV E $1

$1.43 per 100g

1

Uncle Tobys O&G Muesli, Granola or Plus Clusters 400-450g Selected Varieties

SAVE 55¢

3

Maggi 2 Minute or Fusian Mi Goreng Noodles 5 Pack Selected Varieties

3

$

80 ea

SAV E $1.05

SAVE $1.10

5

ea

SAVE 91¢

4

$ ea

Sanitarium Weet-Bix Bites 500-510g Selected Varieties

SAVE 95¢

Praise Squeezy Real or Light Whole Egg Mayonnaise 335-380g

ea

$ ea

$

Ally Pink Salmon 415g $9.16 per kg

Kellogg’s Coco Pops or Special K 390-650g Selected Varieties

$ Suimin Cup Noodles 70g Selected Varieties

5

$

ea

SAVE $1.66

KanTong Cooking Sauce 485-520g Selected Varieties

SunRice Quick Cups Rice 2 Pack Selected Varieties

64

350

$

ea

SAV E $1.50

Kraft Smooth or Crunchy Peanut Butter 500g $1 per 100g

ea

SAVE 46¢

5

$

ea

SAV E 70¢

V3_5


FRIDGE & FREEZER Faves

5

$

350

$

Birds Eye Golden Crunch Chips or Wedges 1kg Selected Varieties

3

$

Dare Iced Coffee or Dairy Farmers Chocolate Milk 750mL Selected Varieties

$1 per 100g

6_V3

1

$

ea

SAVE 65¢

$4 per Litre

Dairy Farmers Thick & Creamy Yoghurt 150g Selected Varieties

ea

SAVE 80¢

$3.50 per kg

50 ea

SAV E 59¢

ea

SAVE $2.15

Patties Party Pies, Sausage Rolls or Pasties 12 Pack Selected Varieties

Birds Eye Country Harvest Vegetables 1kg Selected Varieties

$1.08 per 100g

Streets Magnum Ice Cream 4-6 Pack or Tubs 440mL Selected Varieties

4

Le Rice Creamy Rice Pudding or Divine Classic Crème Caramel 2x150g 83¢ per 100g

2

$

ea

SAV E 50¢

Peters Original 2 Litre Selected Varieties

SAVE $1

20¢ per 100mL

250

$

Sara Lee Deep Dish Apple Pie Baked or Apple Crumble 800g

ea

SAVE 80¢

Coon Block Cheese 500g Selected Varieties $12 per kg

399

$ ea

75¢ per 100g

6

$

ea

SAV E $1

Tassal Tasmanian Smokehouse Sliced Smoked Salmon 100g $50 per kg

ea

SAVE $2.50

$

$4 per kg

Zoosh Dips 185g Selected Varieties

6

$

ea

SAVE $1.01

6

$

ea

SAVE $1.50

5

$

ea

SAV E $2.27


HOME, BEAUTY & Pet

3

780

45

$

$

ea

ea

SAVE $3.45

SAVE $7.80

Schwarzkopf Extra Care Shampoo or Conditioner 400mL Selected Varieties

Energizer Max Plus Advanced AA or AAA Batteries 10 Pack 78¢ each

86¢ per 100mL

349

$

240

$

ea

SAVE $2.40

Dove or Rexona Roll-On Antiperspirant 50mL Selected Varieties $6 per 100mL

Country Life Family Soap Bars 5 Pack Selected Varieties 44¢ per 100g

ea

SAVE $3.50 Comfort Fabric Conditioner 750-800mL Selected Varieties

Colgate Toothpaste 110-120g Selected Varieties

3

$

ea

SAV E $1

2

$

ea

SAV E 60¢

Kleenex Silk Touch Large 'n' Thick Tissues 95 Pack $2 per 100 units

Palmolive Dishwashing Liquid 500mL Selected Varieties 40¢ per 100mL

1

90

$

SAV E 70¢

Fab Laundry Liquid 900mL-1 Litre or Powder 900g – 1kg Selected Varieties

2

Ajax Spray n' Wipe Refill Lemon Citrus or Lavender and Citrus 750mL

ea

$

ea

SAV E 50¢

40¢ per 100mL

5

450

$

$

ea

SAV E $1.99

3

$

ea

SAV E 50¢

ea

Glad Wrap 33cmx60m

Optimum Dry Dog Food 2.5-3kg Selected Varieties

1350

$

ea

SAV E $3.80

V3_7


Help support our farmers for $2

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 24th October 2018

164

$

ea

OFF RANGE 50%

SAVE $1.65

2

$

Doritos Corn Chips 150-170g Selected Varieties

Décor Tellfresh Oblong Container 900mL (50% OFF Décor Tellfresh Range)

49 ea

SAVE $2.50

38¢

Per roll

9

MULTI-BUY

$ Sorbent Silky White Toilet Rolls 24 Pack 21¢ per 100 sheets

ea

SAVE $5.99

65 $

Purina Fancy Feast Classic Recipes 85g Selected Varieties 98¢ per 100g

for

SAVE $2.20

Western Star Spreadable 500g Selected Varieties 90¢ per 100g

450

$

ea

SAVE $1.30

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 24th October to Tue 30th October 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
GHouse Lands IGA -24-10-2018 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu