Skip to main content

GHouse Lands IGA -21-11-2018

Page 1

SUPPORT Vinnies THIS PURCHASE A BAUBLE IN STORE

2

$

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 21st November 2018

9

$

99 kg

Frantelle Spring Water 24x600mL 42¢ per Litre

6

han half p er t ri tt

$

ce

be

Australian Whole Economy Beef Porterhouse

ea

GREAT VALUE

Pepsi Max Cola or Schweppes Mixers 4x300mL Selected Varieties $2.18 per Litre

262

$

ea

GREAT VALUE

150

$ Arnott's Shapes 160‑190g Selected Varieties

ea

SAVE $1.50

Steggles Frozen Turkey Breast Roast 1kg $11 per kg

On Sale Wed 21st November to Tue 27th November 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

11

$

ea

SAVE $11 IGA_V3_IGACQ439_211118_01


for What’s

2

50

$ Kensington Pride Mangoes

Dinner?

Yellow or White Flesh Peaches

199

$ Hass Avocados

Community Co Asian Salad Kit 250g or Thai Salad Kit 285g

ea

1099

$

kg

Australian Beef BBQ Blade Steak

kg

Australian Pork Loin Steaks

699

$ 2

4

$

1299

IGA Leg Ham (Whole or Half)

kg

ea

(Product of New Zealand)

$

499

$

ea

999

$

kg

Queensland Premium Double Smoked Half Leg Ham Bone In

kg


& Bakery

ous deli delici

1499

$ Twiggy Sticks Hot or Mild

1149

$

kg

SAVE $15.01

SAVE $11.50

Chorizos

1999

$

SAVE $7

250

$ Your Bakery Croissant 3 or 4 Pack

ea

$1.25 per 100g

SAVE $9

South Cape Brie or Camembert 200g

399

Mission Wraps Soft & Fluffy 450g

$ Baker’s Oven Bar Cakes 300-370g Selected Varieties

Papa Joe’s Bread 5 Pack Selected Varieties

$37.45 per kg

ea

SAVE 50¢

449

Tip Top Sunblest Bread 650‑700g Selected Varieties

SAVE $3

749 ea

SAVE $1.50

399

$

ea

89¢ per 100g

290

$

ea

kg

$

kg

Ausfresh Antipasto Mix

$ 90¢ per 100g

Easy Carve Leg Ham Sliced or Shaved

1899

$

kg

Salami Sliced or Shaved

2199

$

kg

370

$

ea

Helga’s Bread 680‑850g Selected Varieties

ea

3


Pantry

the p u l l i F

1

645

$

SAVE $1

Cadbury Medium Bars 30-60g Selected Varieties

Cadbury Chocolate Cookies 156g Selected Varieties $1.12 per 100g

Arnott's Jatz, Savoy or Clix 180‑250g Selected Varieties

175

$

ea

SAV E $1.75

2

$

ea

SAV E $1

$ Monster Energy Drink 4x500mL Selected Varieties

2

$ Allen’s Jelly or Mint Bags 130‑200g Selected Varieties

Kettle Potato Chips 175g or Popcorn 80‑110g Selected Varieties

ea

SAV E $1

3

$

ea

SAV E 19¢

4_V3

Cadbury Dairy Milk Gift Box 220g $2.73 per 100g

240

$

250

$

Smith's Crinkle Cut Chips 150‑170g Selected Varieties

Lindt Lindor Chocolate Gift Box 147-150g Selected Varieties

ea

SAV E 79¢

Treats

6

ea

great value

$1.20 per Litre

be

SAVE $6

$2.80 per 100g

Coca-Cola 2 Litre Selected Varieties

$

ea

Nescafé Blend 43 500g

Great Value

$3.23 per Litre

14

$

ea

Nestlé Sweetened Condensed Milk 395‑400g, Carnation Cream or Milk 300‑375mL Selected Varieties

Berri Drink or Juice 2 Litre Selected Varieties $1.40 per Litre

han half p er t ri tt

$

ea

SAVE $6.50

ea

SAVE $6

250

$

ea

SAV E 20¢

280

$

ea

great value

5

$

ce

6

ea

Cadbury Dairy Milk, Roses or Toblerone Gift Pouch 120‑150g

ea

SAVE $1.50


the p u l l i F

Kellogg's Nutri‑Grain, Sultana Bran, Rice Bubbles or Crunchy Nut Clusters 450‑730g

White Wings Baking Mixes 230‑570g Selected Varieties

5

$

Uncle Tobys O&G, Oat Bake or Plus Cereals 260‑450g Selected Varieties

ea

SAV E 99¢

350

$

Crisco Canola or Vegetable Oil 750mL

ea

SAV E $1.50

2

40¢ per 100mL

Praise Deli Style Aioli, Mayonnaise or Burger Sauce 250mL Selected Varieties

$ Sirena Tuna 95g Selected Varieties $21.05 per kg

ea

SAV E 70¢

$1.20 per 100mL

5

$

ea

SAV E 91¢

3

$

ea

SAV E 83¢

3

$

ea

SAV E 99¢

Pantry

2

$

Kraft Smooth or Crunchy Peanut Butter 200g

ea

SAV E $1.05

$1 per 100g

1

$

Suimin Cup Noodles 70g Selected Varieties

ea

SAV E 55¢

$1.43 per 100g

270

$

Praise Traditional Mayonnaise 365‑ 410g Selected Varieties

ea

SAV E 70¢

5

$

Capilano Squeeze Pure or Yellow Box Honey 375g

ea

SAV E $1.30

$1.33 per 100g

1

$

Golden Circle Beetroot Slices 450g

ea

SAV E 80¢

$2.22 per kg

130

$

Edgell Beans or Chick Peas 400g Selected Varieties

ea

SAV E 50¢

$3.25 per kg

Treats

8

Cadbury Merry Christmas Advent Calendar 200g $3.50 per 100g

7

$

ea

SAV E $3

230

$ Kinder Santa 3x15g $5.11 per 100g

ea

5

$

$

ea

SAV E $2

ea

SAV E $1

Grand Ferrero Rocher 125g

Cadbury Christmas Stocking 182g

$6.40 per 100g

$2.75 per 100g

V3_5


& freezer e g d i fr

2

99

$ Creative Gourmet Frozen Berries or Coconut Chunks 300g Selected Varieties

9

$

ea

I&J Fish Fillets 1kg Selected Varieties

SAVE $2.99

$9 per kg

5

Peters Original Vanilla or Neapolitan 4 Litre 18¢ per 100mL

Birds Eye Onions Chopped or Country Harvest Frozen Vegetables 500g Selected Varieties $4 per kg

$ Patties Party Pies, Sausage Rolls or Pasties 12 Pack Selected Varieties

Bega Tasty Cheese 1kg $8.99 per kg

6_V3

SAVE $2.15

899

$

ea

SAV E $4.01

2

$

La Famiglia Traditional Garlic or Herb Bread 400g 88¢ per 100g

Western Star Butter 500g Selected Varieties $1.20 per 100g

6

Sara Lee Crumble, Brownie or Danish 350‑600g Selected Varieties

350

Zoosh Dips 185g Selected Varieties

SAVE 50¢

$1.08 per 100g

4

$

SAV E 75¢

Yoplait Yoghurt 1kg Selected Varieties 40¢ per 100g

SAVE 50¢

5

ea

SAVE $1.25

2

$

ea

$

ea

ea

$ ea

SAVE 50¢

$ ea

7

$

ea

SAVE $3

$9.97 per kg

Faves

ea

SAV E $1.59

Dare Iced Coffee or Dairy Farmers Flavoured Chocolate Milk 750mL Selected Varieties $4 per Litre

ea

SAVE 50¢

3

$

ea

great value


& Pet

eauty b , e m o h

3

45

$

Schwarzkopf Extra Care Shampoo or Conditioner 400mL Selected Varieties

ea

SAVE $3.45

86¢ per 100mL

175

$ Oral B Floss Mint Waxed 50m

ea

SAVE $2.25

4¢ per metre

4

Kleenex Complete Clean Toilet Tissue 9 Pack

Huggies Baby Wipes 80 Pack Selected Varieties

Colgate Toothbrush 1 Pack, Original or Mint Stripe Toothpaste 190g

Jif Cream Cleanser 375mL Selected Varieties 53¢ per 100mL

2

ea

SAV E $1

Sorbent Silky White Tissues 275 Pack 73¢ per 100 units

Fab Laundry Liquid 900mL‑1 Litre or Powder 900g‑1kg Selected Varieties

4

$

ea

SAV E $2.99

Viva Paper Towel 3 Pack Selected Varieties

SAVE 50¢

$1.67 per 100 sheets

ea

SAVE $1

2

$ ea

SAVE 89¢

Nature's Gift Mini Treats 290g Selected Varieties 86¢ per 100g

3

$

ea

2

ea

Matched

$ ea

SAVE $1.65

$

Glad Wrap 33cmx60m

350

$

$

$

ea

SAVE $3.75

25¢ per 100 sheets

$4.38 per 100 units

450

375

$

Bostik Blu Tack 75g

250

$

ea

SAV E 87¢

Purina Fancy Feast A La Carte Recipes 85g Selected Varieties $1.47 per 100g

ea

SAVE 68¢

125

$

ea

SAV E 31¢

V3_7


SUPPORT Vinnies THIS 2

$

Visit IGA.COM.AU for more info

1

$

64

On Sale 21st November 2018

Doritos Corn Chips 150‑170g Selected Varieties

ea

147

MasterFoods Squeezy Barbecue or Tomato Sauce 475‑500mL Selected Varieties

Cadbury Favourites 320g

SAVE $1.65

PURCHASE A BAUBLE IN STORE

$

SAVE $1.48

$1.88 per 100g

6

ea

$

ea

ea

SAVE $4.25

150

$

Streets Golden Gaytime Ice Creams 4 Pack Selected Varieties

Farmers Union Yogurt Crunch 140g Selected Varieties

$1.06 per 100mL

$1.07 per 100g

ea

SAVE $1.50

Cold Power Laundry Powder 1.8‑2kg or Liquid 1.8-2 Litre Selected Varieties

r than half pr i tte

790

$

ce

425

$

be

SAVE $6

ea

SAVE $8.60

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 21st November to Tue 27th November 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
GHouse Lands IGA -21-11-2018 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu