Skip to main content

GHouse Lands IGA -19-09-2018

Page 1

Proenuddenlyt

Indep Visit IGA.COM.AU for more info

2

30

$

Cadbury Share Packs 12-15 Pack Selected Varieties

On Sale 19th September 2018

4

Peters Drumstick 4-6 Pack Selected Varieties

$

ea

SAVE $2.30

375

$

SAVE $4

135

$

ea

SAVE $3.75

ea

Kleenex Complete Clean Toilet Tissue 9 Pack

Sirena Tuna 95g Selected Varieties

25¢ per 100 sheets

$14.21 per kg

4

ea

SAVE $1.35

$ 99 kg

Australian Pork Bone In Leg Roast

On Sale Wed 19th September to Tue 25th September 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

IGA_V3_IGACQ412_190918_01


WHAT’S FOR Dinner?

129

$

199

$

kg

Seedless Watermelon

ea

Hass Avocados

Product of Australia or New Zealand

399

$

180

$

ea

2kg bag

ea

200g pack

Washed Potatoes 2kg

Community Co Beetslaw or Shredded Lettuce 200g

$2 per kg

90¢ per 100g

2499

$

kg

Australian Beef Porterhouse Steak

Australian Corned Silverside

699

$ Thin BBQ Sausage 1.5kg

$4.66 per kg

2

799

$

kg

1299

ea

$ Australian Pork Belly Roast

kg


DELI & BAKERY Delights

7

Kransky or Cheese Kransky

SAVE $8

1199 kg

SAVE $2

Kabana

299

$

ea

SAVE $1

$1.50 per 100g

Mission Mini Wraps Original or Whole Wheat 8 Pack $1.04 per 100g

3

$

99 ea

SAVE 80¢

Short Cut Bacon

Mersey Valley Vintage Cheese 235g Selected Varieties $21.23 per kg

69¢ per 100g

ea

SAVE $2.46

249 ea

SAVE $1.70

kg

SAVE $5

1199

$ South Cape 4 Cheese Selection 435g $27.56 per kg

Papa Joe's Banana, Blueberry or Pear & Raspberry Bread 700g 71¢ per 100g

350

$ Abbott’s Village Bakery Bread 680-850g Selected Varieties

Premium Boneless Leg Ham Sliced or Shaved

499

$

$

kg

SAVE $6

$ Blackboard Lamington Squares Jam or Cream 6 Pack

1899

99

$

kg

$

Jon-Jon Ginger Kisses 200g

10

99

$

ea

SAVE $3.76

499

$

ea

SAVE $2.50

320

$

ea

ea

Wonder White Bread 700g Selected Varieties 46¢ per 100g

3


FILL UP THE Pantry

1

$ Cadbury Medium Bars 30-60g Selected Varieties

SAVE $1

5

22

The Natural Confectionery Co. Share Bags 200-260g Selected Varieties

4_V3

for

SAV E $1.72

250

$

ea

SAV E $1.50

7

15

$

V8 Power Blend 1.25 Litre Selected Varieties

SAVE $7.15

3

$2.40 per Litre

Coca-Cola, Sprite, Fanta or Lift 1.25 Litre Selected Varieties $1.44 per Litre

The Natural Chip Co. Chips 175g Selected Varieties $1.14 per 100g

180

$

ea

SAV E $1.05

2

Fantastic Rice Crackers 100g Selected Varieties

SAV E $1.25

Matched

Nestlé Milo 450g

SAVE $2

Coca-Cola, Fanta, Sprite or Lift 10x375mL Selected Varieties $1.87 per Litre

Thins Chips 175g Selected Varieties $1.43 per 100g

ea

5

$ ea

$

ea

2

$

ea

$ ea

SAVE $1.49

$

80¢ per Litre

$4.77 per 100g

$

Uncle Tobys Muesli Bars, Le Snak or Roll-Ups 12-14 Value Pack Selected Varieties

Kirks 1.25 Litre Selected Varieties

ea

Moccona Coffee Specialty Blend Rich or Indulgence 150g

$1.11 per 100g

7

$

ea

SAV E $5.55

250

$

ea

SAV E 70¢

Monster Energy Drinks 500mL Selected Varieties $5 per Litre

Red Rock Deli Chips 150-165g Selected Varieties

ea

SAVE $1.30

250

$

ea

SAV E $1

3

$

ea

SAV E $1.49


FILL UP THE Pantry

3

$

2

Kellogg’s Cereal or Be Natural Granola Almond Crunch 360-500g Selected Varieties

$

Green’s Pancake Shake 325-375g, Cupcake Mix 380g or Microwave Baking Mixes 60-75g Selected Varieties

SAVE 50¢

3

$ Valcom Curry Paste 210-230g Selected Varieties

2

ea

SAVE $1

$

ea

SAV E 99¢

3

$ ea

Cadbury Cooking Chocolate or Melts 200-225g Selected Varieties

MasterFoods Gravy or Finishing Sauce 160g Selected Varieties $1.25 per 100g

Maggi 2 Minute or Mi Goreng Noodles 5 Pack Selected Varieties

3

$

ea

SAV E 95¢

450

$

ea

SAVE $3.50

Nestlé Milo or Nesquik Cereal 650-700g Selected Varieties

Suimin Bowl 122-137g Selected Varieties

49

SAVE $1.25

2

SAVE 50¢

SPC Baked Beans or Spaghetti 4x220g Selected Varieties

ea

34¢ per 100g

$

$1.07 per 100g

3

$

MasterFoods Squeezy Mustard 250-275g Selected Varieties

3

$

ea

SAV E $1

Zafarelli Pasta 500g Selected Varieties 30¢ per 100g

ea

SAVE $1.20

280

$ ea

SAVE 65¢

Kraft Easy Mac Classic Cheese or Cheesy Chicken 4 Pack

ea

ea

SAVE 69¢

150

$

ea

SAV E 44¢

V3_5


FRIDGE & FREEZER Faves

3

730

$

6

$

SAV E $2.65

165

$

$9.32 per kg

6 _V3

6

$

ea

SAVE $1.65

33¢ per 100g

99 ea

SAV E $3

4

SAV E $1

Farmers Union Greek Style Yogurt 500g Selected Varieties 66¢ per 100g

Coon Cheese Slices 750g Selected Varieties $11.99 per kg

ea

8

$

99 ea

SAV E 51¢

Birds Eye Frozen Vegetables 500g Selected Varieties $4 per kg

2

$

SAV E 50¢

330

$

SAVE 80¢

$19.20 per kg

Sara Lee Cheesecake or Bavarian 425-530g Selected Varieties

Dare Iced Coffee or Dairy Farmers Flavoured Milk 500mL Selected Varieties

ea

Mil Lel Parmesan Cheese 250g Selected Varieties

ea

4

80 ea

SAV E $1.20

CalciYum Squeezie Yoghurt 70g Selected Varieties $1.21 per 100g

6

$

ea

SAV E $1

250

$

$5 per Litre

$

ea

SAVE $2.70

73¢ per 100mL

$

McCain or Griff’s Frozen Meals 280-400g Selected Varieties

ea

MeadowLea Spread 500g Selected Varieties

Bega Farmers’ Tasty Cheese Block 750g

Connoisseur Gourmet Ice Cream 1 Litre Selected Varieties

SAVE $3

Darling Downs Ice Cream 4-6 Pack Selected Varieties

Four'N Twenty Angus Pies 4 Pack Selected Varieties

$

ea

ea

SAVE 50¢

85

¢

ea

SAV E 64¢


HEALTH, BEAUTY, BABY & Pet

3

$ Brut Deodorant 150g Selected Varieties

3

$ Imperial Leather Soap 4x100g Selected Varieties 75¢ per 100g

ea

SAVE 50¢

4

$

ea

SAVE $3.15

$2.10 per 100g

$1.87 per 100 sheets

5

$

Palmolive Liquid Hand Wash Refill 1 Litre Selected Varieties

$2 per Litre

ea

SAVE $2

50¢ per 100mL

3

Morning Fresh Dishwashing Liquid 900mL Selected Varieties 44¢ per 100mL

ea

SAVE $1.19

Handee Ultra Paper Towel 2-4 Pack

$ Fluffy Fabric Conditioner 2 Litre Selected Varieties

450

15

4

$

3

$ ea

SAVE $1.49

Sard Wonder Stain Remover or Super Power 450-500mL Selected Varieties

$ ea

SAVE $1

Treat YOUR PET

6

$

14

$ ea

SAVE $1.99

ea

SAVE $2.95

ea

SAVE $4

Chum Dry Dog Food 3kg Selected Varieties

Optimum Chicken or Tuna Cat Food 2kg

20¢ per 100g

70¢ per 100g

Little Lucifer Firelighters 24 Pack $12.50 per 100 units

ea

SAVE $1.20

5

$

ea

SAVE $2.15 Dine Cat Food 7x85g Selected Varieties 84¢ per 100g

7


Help support our farmers for $2

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 19th September 2018

Doritos Crackers 160g Selected Varieties

2

$

$1.09 per 100g

175

$

ea

SAVE $2

ea

Pringles Chips 134g Selected Varieties

SAVE $1.75

Cold Power Laundry Liquid 2 Litre or Powder 1.8-2kg Selected Varieties

OFF RANG E 50%

r than half pr i tte

7

$

90 ea

SAVE $8.60

2

$

ce

be

$1.49 per 100g

Sistema Klip It Container 1 Litre (50% OFF Sistema Klip It Food Storage Range)

Help sprinkle the relief where it’s needed most. Purchase a $2 Raindrop token at any IGA store. iga.com.au/droughtangels

60

I&J Crispy Batter or Light & Crispy Fish Fillets 425g Selected Varieties

ea

SAVE $2.60

$8.45 per kg

359

$

ea

SAVE $3.60

Jennif

er

Proudly supported by

VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. On Sale Wed 19th September to Tue 25th September 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
GHouse Lands IGA -19-09-2018 by Glasshouse Country & Maleny News - Issuu