SUPPORT Vinnies THIS 2
$
Visit IGA.COM.AU for more info
PURCHASE A BAUBLE IN STORE
On Sale 7th November 2018
13
99
$
kg
Australian Beef Rump Steak
Smith's Crinkle Cut Chips 150-170g Selected Varieties
164
$
ea
SAVE $1.65
Peters Drumstick 4-6 Pack Selected Varieties
4
$
ea
SAVE $4
Nescafé Café Menu 10 Pack Selected Varieties
329
$
ea
SAVE $3.30
McCain Family Pizza 500g Selected Varieties 65¢ per 100g
On Sale Wed 7th November to Tue 13th November 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
325
$
ea
SAVE $3.25 IGA_V3_IGACQ437_071118_01
for What’s
Dinner?
MULTI-BUY $
25
Kensington Pride Mangoes
Seedless Watermelon
299
$ Blueberries 125g Punnet $2.39 per 100g
599
$ Australian Boned & Rolled Pork Shoulder
IGA Bone In Leg Ham (Whole or Half)
Family Chef Smokey BBQ, Herb and Garlic or Apple and Cranberry Pork Loin Roasts
kg
1399
$
for
2
699
$
$
$10 per kg
ea
$2.90 per 100g
MULTI-BUY
Beef or Pork Sausages 500g
580
Community Co Ranch, Thai or Garden Bowl Salads 200g
kg
2 10
kg
$
ea
125g punnet
149
$
for
kg
oius deli liceil ded
7
Kransky or Cheese Kransky
Tasmanian Heritage Camembert or Double Brie Cheese 250g $22.48 per kg
5
62
$
ea
SAVE $5.63
5
Grannys Tray Cake 360g Selected Varieties
$30.50 per kg
Mr Donut 4 Pack Selected Varieties
99 ea
SAVE $1
5
1999
$
kg
4
Ham off the Bone
249
$
99 ea
ea
Luscious Lamingtons 18 Pack 83¢ per 100g
3
$ Lavash Turkish Loaf Bread 600g or Rolls 4 Pack
$25.00 per kg
ea
SAVE $1.81
ea
Primo Salami 200g Selected Varieties
49
$
ea
3
$
Lemnos Organic Haloumi 180g
kg
SAVE $2
$
99
SAVE $1
$1.66 per 100g
Middle Bacon Rashers
5
$
99
$
kg
SAVE $8
$
Mission Wraps 6-8 Pack Selected Varieties
9
99
$
Delights & Bakery
370
$
59 ea
SAVE 40¢
ea
Helga’s Bread 680-850g Selected Varieties
3
the p u l l i F
1
2
$
Pepsi Max Cola or Schweppes Mixers 4x300mL Selected Varieties $2.92 per Litre
ea
SAVE $1
Allen’s Jelly or Mint Bags 130‑200g Selected Varieties
ea
SAV E $1
350
$
ea
Great value
1
$
$ Cadbury Medium Bars 30‑60g Selected Varieties
Pantry
Oreo Cookies 137g Selected Varieties 73¢ per 100g
Doritos Salsa 300g or Corn Chips 150‑170g Selected Varieties
Bundaberg Drinks 4x375mL Selected Varieties $3 per Litre
250
$
ea
SAV E 49¢
450
$
ea
Great value
Uncle Tobys Le Snak, Roll‑Ups, Muesli Bars or Nestlé Milo Snack Bars 6 Pack Selected Varieties
ea
SAVE $1
3
$
Kettle Potato Chips 175g or Popcorn 80-110g Selected Varieties
Pop Tops 6x250mL Selected Varieties $2.33 per Litre
ea
SAV E 19¢
350
$
ea
Great value
Treats
3
$
Nestlé Milo 450g or Allen’s Hot Chocolate 10 Pack Selected Varieties
Nescafé Gold 180‑ 200g Selected Varieties
ea
SAVE $1
5
$
ea
SAV E $1.30
12
$
ea
SAV E $4.19
4
$
6
$ Cadbury Favourites 320g $1.88 per 100g
4_V3
ea
SAV E $6
Cadbury Roses 450g $2.22 per 100g
10
$
ea
SAV E $5.50
Cadbury Merry Christmas Advent Calendar 200g $3.50 per 100g
7
$
ea
SAV E $1 ea
SAV E $3
Santa Kinder Surprise 75g $5.33 per 100g
the p u l l i F
90
¢
Maggi Cup Noodles 58‑65g Selected Varieties
Kellogg’s Special K 300g, Crunchy Nut or Corn Flakes 380g
White Wings Baking Mixes 230-570g Selected Varieties
Indomie Mi Goreng Instant Fried Noodles 10x85g
ea
SAVE 90¢
47¢ per 100g
350
$
ea
Uncle Tobys Plus Cereal 410‑435g Selected Varieties
SAV E 62¢
3
$
$
ea
SAV E $1.50
230
$
ea
SAV E $1.95
360
$
ea
SAV E 89¢
Nestlé Melts, Chocbits, Smarties, Baking Cocoa or Plaistowe Cooking Chocolate 150-290g Selected Varieties
50
Community Co Popcorn 100‑125g Selected Varieties
4
Pantry
3
$
50 ea
SAV E 50¢
SunRice Quick Cups Rice 2 Pack Selected Varieties
Community Co Stacks of Chips Stack 160g Selected Varieties
ea
SAV E 20¢
5
$ Bega Peanut Butter 470‑500g Selected Varieties
2
$1.25 per 100g
ea
SAV E 70¢
6
$
Angas Park Apricots 200g or Sunbeam Sultanas 1kg
$
ea
230
$
ea
SAV E $1.30
4
$
Greenseas Tuna Chunks 425g Selected Varieties
ea
SAV E 99¢
$9.41 per kg
5
$
Sanitarium Up & Go 6x250mL Selected Varieties
ea
Great value
$3.33 per Litre
350
SPC Fruit Puree or Diced in Juice 4x120g Selected Varieties
$
ea
SAV E $1.10
$7.29 per kg
299
$ ea
ea
Community Co Rice Crackers 250g $1.20 per 100g
For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community.
Powered by
Find out more at CommunityCo.com.au
V3_5
& freezer e g d i fr
Faves
80¢
Per stick
16
ea
Streets Family Value Pack 20 Pack
SAVE $5
97¢ per 100mL
475
$
ea
SAVE $2.65
Four'N Twenty Party Pies or Sausage Rolls 12 Pack
199
$ Mojo Kombucha 330mL Selected Varieties
great value
$6.03 per Litre
Dare Iced Coffee or Dairy Farmers Classic Chocolate Milk 750mL Selected Varieties $4 per Litre
6_V3
ea
3
$
ea
Great value
Connoisseur Gourmet Ice Cream 1 Litre Selected Varieties 70¢ per 100mL
SAVE $3
5
McCain Healthy Choice Frozen Meals 300‑400g Selected Varieties
A2 Light or Full Cream Milk 2 Litre
Pauls Regular or Low Fat Vanilla Custard 600g 40¢ per 100g
450
$
ea
SAV E 80¢
Sara Lee Brownie and Cheesecake 475g $1.26 per 100g
240
Pauls Farmhouse Gold Yoghurt 700g Selected Varieties
ea
SAVE 70¢
Mainland Buttersoft 250g $1.40 per 100g
ea
Matched
6
$ ea
SAVE $1.29
$
480
$
ea
$
Coon Shredded, Sliced or Block Cheese 250g Selected Varieties $18 per kg
7
$
$
64¢ per 100g
350
$
ea
SAV E $1.29
Primo Rindless Short Cut or Middle Bacon 500g $12 per kg
ea
SAVE $1.50
450
$
ea
SAVE $2
6
$
ea
SAV E $4
eauty b , e m o h
& Pet OMO Laundry Liquid 1 Litre or Powder 1kg Selected Varieties
599
$
ea
SAVE $6
139
$
ea
SAVE $1.40 Palmolive Liquid Handwash 250mL Selected Varieties 56¢ per 100mL
3
$
12 ea
$
SAVE $3.13 Redwin Sorbolene Moisturiser with Vitamin E Pump 1 Litre
Nivea Roll On Anti‑Perspirant 50mL Selected Varieties
31¢ per 100mL
$4 per 100mL
20
$
ea
Mamma Mia 2 DVD
2
199
$
Hot buy
Johnson's Fragrance Free or Lightly Fragranced Baby Skincare Wipes 80 Pack $5 per 100 units
4
$
ea
SAV E 99¢
SAVE $2 ea
Comfort Fabric Conditioner 400mL Selected Varieties
SAVE $2
Sorbent Silky White or Hypo‑Allergenic Toilet Rolls 8 Pack 24¢ per 100 sheets
ea
$4.98 per Litre
350
$
ea
SAV E $2.95
Colgate Optic White Enamel White Toothpaste 95g or Slim Soft Advanced Ultra Soft Toothbrush 2 Pack
5
$
ea
SAV E $2.99
30 % OFF
Wiltshire Bar‑B Small or Medium Foil Trays (30% OFF Wiltshire Bar‑B‑Foil Trays and Accessories)
370
$
ea
SAV E $1.65
Viva White or With Prints Cleaning Towel 2 Pack $2.50 per 100 sheets
3
$
ea
SAV E 50¢
Sorbent Silky Blue or White Facial Tissues 224 Pack 89¢ per 100 units
2
$
ea
SAV E 49¢
Snappy Tom Cat Food 400g Selected Varieties 25¢ per 100g
1
$
ea
SAV E 29¢
7
SUPPORT Vinnies THIS 2
$
On Sale 7th November 2018
wis OFF S se Ran 0%
1050
$
ge
5
Visit IGA.COM.AU for more info
PURCHASE A BAUBLE IN STORE
ea
SAVE $10.50 Swisse Ultiboost Magnesium, Liver Detox or Sleep Tablets 60 Pack (50% OFF Swisse Range)
r than half pr i tte
790
$
2
$
ea
SAVE $8.60
ea
Philadelphia Philly Pourover 150-250g Selected Varieties
2
$
$
15
TRESemmĂŠ Shampoo or Conditioner 750-900mL Selected Varieties
799
$
10 ea
ea
SAVE $5.51
great value Coca-Cola 2 Litre Selected Varieties
ea
SAVE $5.25
SAVE $2.15
Cold Power Laundry Liquid 2 Litre or Powder 1.8-2kg Selected Varieties
525
ce
be
$17.50 per 100 units
Mainland Tasty or Colby Block Cheese 1kg
$1.05 per Litre
$7.99 per kg
SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579
On Sale Wed 7th November to Tue 13th November 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.
IGA_V1_IGACQ437_071118_8