Skip to main content

GHouse Lands IGA -05-12-2018

Page 1

SUPPORT Vinnies THIS PURCHASE A BAUBLE IN STORE

2

$

Visit IGA.COM.AU for more info

On Sale 5th December 2018

6

$

99 kg

IGA Half or Whole Leg Ham

5

$ Cadbury Favourites 320g $1.56 per 100g

ea

SAVE $7

Coca‑Cola 24x375mL Selected Varieties $1.72 per Litre

1550

$

ea

SAVE $15.50

Mars Multipack Ice Cream 4-6 Pack Selected Varieties (Excludes Twix)

425

$

ea

SAVE $4.25

Viva White Cleaning Towel 2 Pack $1.46 per 100 sheets

On Sale Wed 5th December to Tue 11th December 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

175

$

ea

SAVE $1.75

IGA_V3_IGACQ449_051218_01


for What’s

2

$1.50 per 100g

$

ea

299

Community Co Ranch or Thai 200g or Asian Salad Bowls 250g

2999

kg

Australian Beef BBQ Round Steak

1599

$

2

ea

1399

$

kg

Australian Beef Rib Fillet Steak

580

$

ea

200g pack

$

Australian Economy Beef Porterhouse Steak

kg

Yellow or White Flesh Peaches

$ Mushroom Cups or Slices 200g

399

49

$ Kensington Pride Mangoes

Dinner?

1099

$

kg

Australian Lamb Leg Roast

kg


& Bakery

ous deli delici

16

Triple Smoked Leg Ham Sliced or Shaved

SAVE $5

1899 kg

SAVE $3

440

$ Your Bakery Mud Cake 600g Selected Varieties 73¢ per 100g

ea

SAVE 59¢

3

$ Helga’s Wraps 5-8 Pack Selected Varieties

Silverside Sliced or Shaved

$19.95 per kg

399 ea

SAVE 76¢

229

$ Country Delight Snowballs 8 Pack $1.15 per 100g

kg

SAVE $2

$ Lemnos Fetta Cheese 200g Selected Varieties

ea

SAVE 21¢

ea

Helga’s Bread 680-850g Selected Varieties

kg

Cocktail or Slim Frankfurts

King Island Dairy Cheddar 170g Selected Varieties $41.12 per kg

699

$

ea

SAVE $2.26

699

$ Your Bakery Croissant 9 Pack

ea

SAVE $1

$1.16 per 100g

370

$

50

SAVE $1.50

99

$

kg

$ Green or Black Olives Selected Varieties

16

99

$

599

$

320

$

ea

ea

Tip Top The One Bread 700g Selected Varieties 46¢ per 100g

3


Pantry

the p u l l i F

1

2

$ Cadbury Medium Bars 30‑60g Selected Varieties

$ ea Allen’s Jelly or Mint Bags 130‑200g Selected Varieties

SAVE $1

5

$ Cadbury Gift Pouch 120-150g Selected Varieties

Arnott’s Chocolate Biscuits 160-200g Selected Varieties

ea

SAVE $1.50

250

$

$3.33 per Litre

Arnott’s Cream Biscuits 200-250g Selected Varieties

ea

SAV E $1.15

2

Coca‑Cola 2 Litre Selected Varieties

SAVE $1

Pepsi Max Cola or Schweppes Mixers 4x300mL Selected Varieties

$

4

$1.13 per Litre

SAV E 85¢

ea

SAVE 65¢

$

615

$ ea

Kirks 10x375mL Selected Varieties

SAVE $1.25

$1.64 per Litre

2

$

Smiths Chips, Doritos Corn Chips 150‑170g or Sakata Crisps 75g Selected Varieties

ea

225

$

ea

ea

SAV E $1.29

Kettle Potato Chips 175g or Popcorn 80‑110g Selected Varieties

ea

SAVE $4.30

3

$

ea

SAV E 19¢

Treats

8

$

9

$ Ferrero Raffaello 270g $3.33 per 100g

4_V3

SAV E $2 ea

SAV E $9

5

$ ea

ea

4

$

SAV E $1

Grand Ferrero Rocher 125g

Cadbury Christmas Stocking 182g

Santa Kinder Surprise 75g

$6.40 per 100g

$2.75 per 100g

$5.33 per 100g

ea

SAV E $1


the p u l l i F

2

$ Bega Peanut Butter Smooth or Crunchy 375g 61¢ per 100g

5

Fountain Sauce 250mL Selected Varieties 80¢ per 100mL

Crisco Canola or Vegetable Oil 750mL 40¢ per 100mL

MULTI-BUY $

24 for

SAV E $1

3

$

ea

SAV E 83¢

$

ea

SAVE $2.30

Kellogg’s Cereal 260‑380g Selected Varieties

3

Uncle Tobys Vita Brits 750g 40¢ per 100g

Cottee's Ice Magic Topping 220g Selected Varieties $1.27 per 100g

Fantastic Bowl or Cup Noodles 70‑85g Selected Varieties

2

80

$

ea

SAV E $1.15

120

$

ea

SAV E 40¢

ea

SAVE 49¢

$ ea

SAVE $2

83¢ per 100g

350

30

$ Allowrie Mixed Blossom Pure Honey 600g

Pantry

12

$ ea

Nescafé Gold 180‑200g Selected Varieties

SAVE 95¢

SPC Fruit Puree or Diced in Juice 4x120g Selected Varieties $7.29 per kg

Edgell Sliced Beetroot or Corn 420‑ 425g Selected Varieties

350

$

SAV E $1.10

1

$

ea

SAV E 50¢

750

$

ea

Nestlé Milo 750g $1 per 100g

Continental Rice or Pasta & Sauce 85‑120g Selected Varieties

ea

SAVE $4.19

ea

SAV E $2.25

140

$

ea

SAV E 70¢

V3_5


& freezer e g d i fr

Peters Monaco Bar, Maxibon or Eskimo Pie 4‑6 Pack Selected Varieties

Peters Light & Creamy Ice Cream 1.8 Litre Selected Varieties 22¢ per 100mL

Mainland Tasty or Colby Block Cheese 500g $14 per kg

6

$

McCain Family Pizza 500g Selected Varieties

ea

SAV E $1.92

4

$1 per 100g

$

Sara Lee Pudding 475g, Apple Pie or Crumble 600g Selected Varieties

ea

SAV E $1

7

$

Coon Sliced Cheese 500g Selected Varieties

ea

SAV E $2

$13 per kg

420

$ Community Co Free Range Aussie Eggs 700g 60¢ per 100g

5

$

ea

SAV E $1.50

5

$

ea

SAV E $1.25

6

$

50 ea

SAV E $1

Faves

On The Menu, Lean Cuisine Steam or Wholegrain Frozen Meals 320‑400g Selected Varieties

Pauls French Vanilla or Rich Chocolate Double Thick Custard 900g 44¢ per 100g

Mainland Buttersoft Salted or Salt Reduced Spreadable Butter 375g $1.47 per 100g

5

$

ea

SAV E $1.50

4

$

ea

SAV E $1.15

550

$

ea

SAV E $1.20

$3.33 per kg

Tamar Valley 170g or Pauls Farmhouse Gold 150g Yoghurt Selected Varieties

Ice Break Ice Coffee 500mL Selected Varieties $5.80 per Litre

1099

$ Community Co Bacon Short Cut 750g

Community Co Dark or Light Fruit Cake 800g

$14.65 per kg

63¢ per 100g

Find out more at CommunityCo.com.au

250

$

ea

SAV E $1.29

180

$

ea

SAV E 50¢

290

$

ea

SAV E 40¢

5

$

ea

ea

For every product you buy, we donate to initiatives that support your local community. 6_V3

Birds Eye Golden Crunch Chips or Wedges 750g Selected Varieties

Powered by

ea


& Pet

eauty b , e m o h

2

75

$ Sunsilk Shampoo or Conditioner 350mL Selected Varieties

SAVE $2.75

79¢ per 100mL

190

$

Kleenex Special Care Tissue 3 Ply 140 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $1.95

$1.36 per 100 units

974

$

ea

Energizer Max AAA 14 Pack or AA 16 Pack Batteries

Palmolive Shower Gel or Milk 500mL Selected Varieties 60¢ per 100mL

SAVE $9.75

3

135

$

ea

My Dog 100g Selected Varieties

$

Colgate Optic White Toothpaste 95g or 360° Toothbrush Value 2 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $2.39

ea

Matched

5

$

ea

SAVE $2.99

39¢

Per roll

4

$ U By Kotex Maximum Protection Pads 8‑16 Pack Selected Varieties

Dine Desire Ocean Blend or Roast Chicken Flavour Dry Cat Food 1kg 70¢ per 100g

7

SAVE 50¢

$

ea

SAV E $2.55

14

Quilton Toilet Tissue 3 Ply 36 Pack 22¢ per 100 sheets

Nature's Table Dog Food 400g Selected Varieties 50¢ per 100g

2

$

ea

SAV E 60¢

ea

White King Bleach 1.25 Litre Selected Varieties

SAVE $4

Air Wick Pure Fragrance Spray 159g or Fresh Water Refill 20mL Selected Varieties

240

$

$ ea

$1.92 per Litre

5

$

ea

SAV E $1.50

Cuddly Concentrate Aroma Intense Wild Rose or Sweet Violet Fabric Conditioner 850mL $5.88 per Litre

ea

SAVE 59¢

5

$

ea

SAV E $4

V3_7


SUPPORT Vinnies THIS PURCHASE A BAUBLE IN STORE

2

$

Visit IGA.COM.AU for more info

1

On Sale 5th December 2018

$

SAVE $1

3

$

999

$ ea Greenseas Tuna 95g Selected Varieties $10.53 per kg

50 ea

SAVE $1.50

Rexona Anti-perspirant Deodorant 250mL Selected Varieties $1.40 per 100mL

OMO Laundry Liquid 2 Litre or Powder 2kg Selected Varieties

ea

SAVE $10

25

$ Huggies Ultimate Nappy or Nappy Pants 52‑108 Pack Selected Varieties

ea

SAVE $5

SUBSCRIBE to receive the latest offers LIKE US IGAAustralia for details of your nearest store and other great offers and promotions iga.com.au/newsletter Savings are off regular prices. In certain stores, some regular prices have been reduced to ensure you receive the lowest competitive price so savings shown may differ from the actual saving in your store. Price Match at participating stores only. Prices matched weekly to Woolworths or Coles everyday shelf price, excludes specials. Terms and conditions apply. To find out more, visit iga.com.au/pricematch. Specials not available at IGA X-press. Liquor products available only at IGA Plus Liquor stores. Some items may not be available at all stores. We reserve the right to limit purchases to reasonable quantities. Commercial quantities not supplied. See in-store for details. We reserve the right to correct printing errors. VISIT iga.com.au or call 1800 622 579

On Sale Wed 5th December to Tue 11th December 2018. While stocks last. Some products or varieties may not be available at all stores.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook